isušivanje bubuljica
Bubuljice

Isušivanje bubuljica na licu je lako uz ove trikove!

Isušivanje bubuljica na licu je ključni korak ukoliko želite da ih uklonite i da one nestanu. Priznajemo, to nekada može biti veliki izazov, ali nikako nije nemoguće. I zato, ako želite da saznate sve načine da bubuljice isušite brzo i bezbolno, pažljivo čitajte tekst koji sledi.

Znamo da nije nimalo naivno kada nam se na licu pojavi velika crvena ili bela bubuljica. To toliko ume da nervira. Bubuljice znaju da svrbe, znaju da bole i sve u svemu, ne izgledaju nimalo lepo.

Da ne pričamo o tome koliku muku muče oni kojima su bubuljice postale svakodnevnica i maltene su digli ruke od toga će uspeti nešto da promene. Mi kažemo da odustajanje nije opcija, jer će pravilno isušivanje bubuljica na licu dovesti do njihovog laganog povlačenja.

Svrha isušivanja bubuljica

 

Instinktivno, prva stvar koji ćemo svi uraditi kada nam izađe bubuljica na bradi ili bubuljica na čelu, jeste da ćemo pokušati da je istisnemo. Mislimo da će šminka to kasnije super prekriti i nema problema. U stvari, napravićemo veliku grešku.

Kao prvo, ako već želimo da je iscedimo, moramo najpre znati sve pravilne načine za ceđenje bubuljica. Često, u gužvi smo, ne razmišljamo, pa dodirujemo lice i cedimo bubuljice prljavim rukama. To će samo dovesti do širenja bakterija po licu, a one su itekako opasne jer će dovesti do stvaranja novih i novih bubuljica.

Još ako se posle toga našminkamo četkicama i blenderima koje nismo oprali kako treba, katostrofa ni licu sutra će biti neminovna. Zato je, između ostalog, važno da naučite i kako pravilno očistiti četkice i ostali pribor za šminkanje i na taj način izbeći iritacije.

Zbog svega ovoga, bilo bi odlično kada bismo naučili da je isušivanje bubuljica veoma bitno i da ima svoju svrhu. Koja je ona, pitate se? Jednostavno je. Ako nam izađe bubuljica na nosu koja je crvena i boli, prvi korak bi trebao da bude njeno isušuvinje koje ima za cilj da otkloni to crvenilo, da smanji otok.

Nakon što uklonimo crvenilo, bubuljica će dalje sama početi da se povlači, a gnoj i nečistoće iz nje neće se širiti na okolne delove kože. Bubuljica će se smanjiti i postepeno će nestati.  Zvuči jednostavno, zar ne?

I Marija je bila jedna od mnogih koja je  prekrivala bubuljice i akne sa više slojeva pudera i korektora. Bila je svesna da je to samo kratkoročno rešenje i da joj treba nešto što će joj pomoći da bubuljice koje su je mučile od puberteta konačno isuši i eliminiše. Rešenje je bilo krajnje jednostavno, a tako prirodno. Posle dve nedelje bubuljice su bile isušene i potpuno su nestale. Kako joj je to pošlo za rukom, pročitajte na ovom linku:  https://lepolice.com/nemam-vise-bubuljice-na-licu/.

Koje se bubuljice mogu isušiti, a koje ne?

 

Već smo pisali o tome da postoje različite vrste bubuljica i zato moramo znati kako da ih prepoznamo, koje možemo isušivati, a koje ipak ne.

 

  • Mitiseri su jedan od najčešćih oblika bubuljica koje imamo gotovo svi u nekom periodu života. Uporni su, javljaju se najčešće u T zoni lica, na čelu, na nosu i oko nosa, na bradi. Postoji mnogo efikasnih  načina da ih se otarasimo, poput maski za mitisere, odstranjivača, vakuma ili tračica za mitisere, a njih uvek možete probati i da isušite;
  • Bubuljice ispunjene gnojem, sa belim vrhom iliti pustule, možete bez bojazni isušivati;
  • Crvene bubuljice, odnosno, tvrdi čvorovi na površini kože koji izazivaju blaga zapaljenja, pogodne su za isušivanje;
  • Potkožne bubuljice, kako im sam naziv kaže, nalaze se dublje pod kožom i veoma su bolne. Možete pokušati na neki način da ih isušite, ali s obzirom na to da su veoma tvrde i da često ostaju pod kožom i mesecima, slično čirevima na licu, isušivanje neće dati baš neke rezultate. Obično je u slučaju ovakvih bubuljica najbolje posetiti dermatologa, a ovde saznajte sve što bi vas moglo zanimati o potkožnim bubuljicama;
  • Cistične akne nisu predviđene za isušivanje, jer najčešće predstavljaju veoma teško oboljenje kože. Oni koji se bore sa njima, znaju da su ciste veoma velike, bolne, bele ili crvene kvržice formirane duboko u koži. Javljaju se zbog duboko zapušenih pora i kada se bakterije pomešaju sa mrtvim ćelijama kože. To kasnije dovodi do infekcija i upala na koži. Ako ih ne lečimo pravilno, mogu ostaviti trajne ožiljke na licu;
  • Teške i akutne akne takođe nemojte pokušavati da isušite, kao ni gljivične akne  koje zahtevaju posebne načine lečenja;
  • Kozmetičke akne, kao i bubuljice od znoja možete probati da isušite, ali budite veoma oprezni jer se one najčšće javljaju u kombinaciji sa nekim drugim bubuljicama.

Najbolji proizvodi za isušivanje akni

 

Najjednostavnije je da za ove svrhe upotrebite adekvatan kozmetički proizvod za tu namenu. Evo koji su proizvodi najbolji.

Aknolin anti akne tretman

 

U pitanju je set od 2 proizvoda na biljnoj bazi za koji sve više ljudi ima reči hvale. Ne samo da isušuje, nego i sprečava nastanak bubuljica u nekom budućem periodu. Ovaj set sastoji se od losiona za lice koji savršeno čisti lice i zasušuje bubuljice. Gel koji ide nakon njega tu je da smanji upalu i ubrza zaceljivanje bubuljica. Ovaj set proizvoda nije agresivan za kožu, pa je pogodan za svakodnevnu rutinu, koja je i ključna za čisto lice bez akni.

Aknolin se nabavlja samo online i cena seta je 2920 rsd.

Nabavite na sajtu: ovotaris.com/aknolin/

Eucerin dermopure korektor

 

Proizvod na bazi salicilne kiseline. Koristi se lokalno, deluje tako što zašuje bubuljice, otčepljuje pore, a ujedno i prekriva nesavršenosti na licu kao klasičan korektor za akne. Cena mu je oko 1230 rsd

Afrodita young and pure gel

 

Lagana i superupijajuća formula koja zasušuje bubuljice. Sadrži niacinamid i ekstrakt majične dušice. Cena mu je pristupačna oko 550 rsd.

Bye bye blemish losion

 

Ovi losioni mogu se naći u 2 oblika. Jedan je na bazi cink okisda, sumpora i salicilne kiseline, pogodnija za osetljivu kožu, a drugi na bazi ulja čajevca i salicilne kiseline namenjen je masnoj koži. Cena mu je oko 1000 rsd.

La roche posay effaclar duo plus

 

Gel protiv bubuljica koji zasušuje i neguje kožu i sprečava pojavu fleka od akni. Sadrži cink oksid, Procerad, manozu, niacinamid, APF. Cena mu je oko 1820 rsd.

Jednostavni kućni načini za isušivanje bubuljica

 

A sada da pređemo na ono što nas sve najviše zanima, a to je kako najlakše i najbezbolnije isušiti sve te uporne i dosadne bubuljice. Načina je mnogo, a mi vam savetujemo da istražujete i isprobavate različite, dok ne otkrijete šta je to što vašem tipu kože najviše prija.

Led

 

isušivanje akni

 

Ovo je prvi i najvažniji trik koji treba da primenimo kada želimo da smanjimo crvenilo i otok oko bubuljice. Posebno kada se ona pojavi iznenada i treba nam nešto što će nam pomoći da se što pre povuče. Hlađenjem otečenog mesta na licu učinićemo da otok splasne, da crvenilo postepeno nestane i da se bubuljica povuče.

Kockicu leda jednostavno prislonite na bubuljicu, a možete je zamotati i u parče čiste tkanine. Zadržite koliko god možete i ponavljajte postupak nekoliko puta u toku dana.

Led će ubrzati cirkulaciju kože, zatvoriće pore i sprečiće širenje prljavštine i sebuma u okolne delove kože.

Korektor za isušivanje bubuljica

 

Stavili ste led na bubuljicu, ali ona se još ne povlači, a vi morate na važan sastanak? U tom slučaju najzgodnije bi bilo da posegnete za korektorom za isušivanje bubuljica. On će privremeno prikriti bubuljicu, ali će isto tako i držati upalu pod kontrolom. Postoji nekoliko različitih vrsta, pa otkrijte koji je namenjen vašoj koži.

  • Isprobajte korektore koje u sebi imaju prirodne sastojke, kao što su na primer ulje čajevca ili lavanda. Oni će svojim umirujućim svojstvima ublažiti infekciju oko bubuljice, smanjiće lučenje sebuma i ublažiće crvenilo. Takvi korektori uglavnom ne sadrže štetne sastojke koji se često mogu naći u kozmetičkim proizvodima, pa su namenjeni i osetljivoj i problematičnoj koži;
  • Korektor za bubuljice sa salicilnom kiselinom najviše će prijati osobama sa masnom kožom. Ova kiselina odlično reguliše lučenje sebuma i tako sprečava širenje upale ispod kože i razvoj novih bubuljica. Postojeće bubuljice će isušiti i doprineće njihovom povlačenju;
  • Korektor koji u sebi sadrži cink takođe može biti jedno od pametnih rešenja za isušivanje bubuljica. On će smanjiti crvenilo, sprečiće infekcije, prekriće fleke na licu, a istovremeno će ojačati zaštitnu barijeru kože;
  • Korektor na bazi sumpora delovaće antibakterijski i učiniće da bubuljice brzo postanu suve i da se povuku. Isto tako, sumpor za bubuljice možete koristiti i u kremama, sapunima i kupkama za kožu, jer ovaj mineral dopire do najdubljih slojeva kože. Smanjuje otoke i crvenilo, a poput sunđera upija višak sebuma.

A ovde saznajte sve u vezi sa korektorima za bubuljice i naučite kako da izaberete onaj najbolji!

Puder

 

Znamo da će bebi puder u prahu efikasno pokupiti višak masnoće sa temena glave, a isto tako, ovaj puder možete koristiti i kada treba da isušite bubuljice na licu. Slobodno nanesite veću količinu pudera i neka ga koža sama upije.

Kako su ovakvi puderi prvenstveno namenjeni osetljivoj dečjoj koži, bićete sigurni da su dermatološki testirani i da neće stvoriti dodatne probleme na licu. Ponavljajte postupak kada god ima potrebe za tim i bubuljice će se brzo sušiti, a crvenilo će nestajati.

Kada je reč o klasičnim puderima za lice, onda svakako najviše pažnje treba da obrate devojke koje imaju problematičnu i osetljivu kožu sklonu aknama. Dermatolozi savetuju korišćenje onih pudera koji nisu komedogedni, odnosno, koji neće dodatno začepiti pore. Takođe, bitno je da ovaj proizvod bude bez dodatnih ulja, to jest, da ima oznaku oil-free.

Mogu se pronaći puderi koji sadrže supstance koje smanjuju upalne procese na koži, sprečavaju infekcije i dalje iritacije regije zahvaćene bubuljicama. Ovakvi puderi često u sebi imaju i zaštitu od Sunca, ali i salicilnu kiselinu koja će doprineti isušivanju bubuljica. Dakle, puder možemo koristiti i ako nam je koža problematična, ali je potreban dodatan oprez prilikom njegovog izbora.

Žene koje nemaju taj problem da im je lice konstatno pod bubuljicama, mogu opuštenije da koriste puder za lice. Ukoliko nam i iskoči neka bubuljica, bitno je da je prvo nekim od sredstava isušimo, pa potom nanesemo puder za lice ili BB kremu koja će svakako prekriti problematična mesta na licu.

Pasta za zube i krečno mleko

 

Pisali smo već o tome da pasta za zube pomaže u slučaju određenih vrsta bubuljica, a da li je pametno rešenje kada treba isušiti iste? Određena aromatična ulja koja se nalaze u pastama za zube, poput mentola ili eukaliptusa, delovaće efikasno na upaljene bubuljice. Kada nanesete na lice pastu koja ih sadrži, osetićete blago hlađenje, problematičan deo kože biće očišćen i bubuljica će se brže sušiti.

Krečno mleko je kombinacija cink-oksida, talka i glicerola i kao takvo je odlično rešenje za isušivanje bubuljica.

Koristi se i nakon raznih kozmetičkih tretmana, upravo za smirivanje upala i crvenila kože. Najbolje je naneti ga uveče, ciljano na bubuljice, a ujutru isprati mlakom vodom. Možete ga kupiti u svakoj apoteci, a cena je oko 300 dinara.

Isušivanje bubuljica prirodnim putem

 

kako isušiti bubuljice

 

Prirodna nega lica je uvek dobar izbor, a postoji zaista mnogo načina da koristite lekovite biljke i prirodna ulja za isušivanje bubuljica. Krenimo redom.

Limunov sok

 

Limun je efikasno sredstvo za čišćenje lica i dezinfekciju kože i čest je sastojak losiona za lice.  Zahvaljujući vitaminu C i askorbinskoj kiselini koja se nalazi u velikoj koncentraciji u ovoj biljci, pomoći će prilikom isušivanja bubuljica. Zbog moguće iritacije, pomešajte limunov sok sa malo vode, pa nanesite ovaj rastvor na bubuljice koje treba isušiti. Nakon sat vremena isperite lice i nanesite hidratatnu kremu kako biste sprečili dehidrataciju kože.

Ulje čajevca

 

Ulje čajevca je veoma moćno i prirodan je lek za najraznovrsnije probleme na koži. Ukloniće mrtve ćelije, očistiće lice i pomoći će kod začepljenih pora. Veoma je jako i zato je bitno da ga uvek pomešate sa nekim baznim uljem, maslinovim ili uljem jojobe, na primer. Na deset kapi baznog ulja dodajte dve kapi ulja čajevca. Nanesite tu smesu na kožu i ostavite da deluje oko 30 minuta, pa isperite.

Otoci i crvenilo će postepeno nestati, a bubuljica će se povući.

Morska so

 

Morska so čisti kožu, otvara začepljene pore, poboljšava cirkulaciju kože i upija sve nečistoće. Minerali iz soli pomoći će da se koža dubinski regeneriše i odlična je pomoć pri isušivanju bubuljica i akni. Prokuvajte 2 dcl vode i dodajte pola kašičice morske soli, pa tim tonikom čistite lice nekoliko puta na dan. Morska so je odličan tretman i za ožiljke od akni, a možete napraviti i odlične maske za bubuljice i pilinge za kožu sa morskom solju.

Soda bikarbona

 

Efikasno sredstvo kada se treba izboriti sa bubuljicama svakako je i soda bikarbona. Ne sadrži štetne sastojke niti hemikalije, a odlično čisti kožu i smanjuje otoke i upale na licu. Pomešajte kašiku sode sa malo tople vode, dok ne dobijete gustu smesu. Nanesite ovu masku na lice i isperite nakon sat vremena.

Jabukovo sirće

 

Ovaj stari narodni lek otpušiće začepljene pore, održaće normalnu Ph vrednost kože i sprečiti njeno dodatno mašćenje. Ima antibakterijska, ali i antifungalna svojstva i biće dovoljno da nanesete malu količinu jabukovog sirćeta na bubuljice.  Ostavite da stoji oko 20 minuta, pa isperite. Ponavljate tretman svakodnevno.

Maska od belanceta, medicinski alkohol ili beli luk, takođe nam mogu pomoći da isušimo bubuljice na licu. Koji god način da izaberete, bitno je da prija vašem licu i da budete zadovoljni efektima. Dakle, bubuljice možemo isuštiti, a kucnuo je čas da to i učinimo. Javite nam obavezno koji trikovi su vama pomogli!

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *