salicilna kiselina za lice
Kozmetika za lice, Bubuljice

Kako se koristi salicilna kiselina za lice

Salicilna kiselina za lice može biti moćno rešenje za uklanjanje bubuljica koje vam je potrebno! Probajte ovaj preparat i saznajte zašto se sve više koristi za negu kože.

Zvuči previše agresivno da nanosite jednu od beta hidroksilnih kiselina na lice?

Ne brinite, ako preduzmete sve mere predostrožnosti, nema razloga da iz ovog proizvoda ne izvučete samo najbolje za svoju kožu. Uostalom, hajde da se upoznamo sa pojmom salicilne kiseline i kada je počela njena primena na koži lica. 

Šta je salicilna kiselina za lice ?

 

Ova kiselina pripada grupi BHA kiselina za lice.

Ona može biti rešenje za mnoge probleme sa kožom lica. Mnogi salicin smatraju biljnim hormonom, izuzetno delotvornim kada se nanese na kožu. Zbog toga je najčešći sastojak  preparata za lice koji su namenjeni masnoj i problematičnoj koži. 

 

salicilna kiselina za kožu

 

Salicilna kiselina je sirovina od koje se pravi acetilsalicilna kiselina, glavni sastojak lekova poput aspirina i andola. Na ove lekove se oslanjamo kada patimo od povišene temperature i raznih vrsta bolova. To je zato što acetilsalicilna kiselina ima protivupalno i antibakterijsko dejstvo. Ista stvar je i sa salicilnom kiselinom, pošto su one po hemijskom sastavu vrlo slične.

Sa oralne primene acetilsalicilne kiseline, prešlo se i na spoljašnju upotrebu u nezi kože lica. Mnoge studije govore u prilog tome da aspirin pomaže i kod problema sa kožom. To je jedan od razloga zašto su sve popularnije maske za lice sa aspirinom ili andolom.

Kako i na šta deluje salicilna kiselina za lice?

 

Upotrebom proizvoda na bazi salicilne kiseline, možete da se oslobodite:

  • masne kože i smanjite količinu sebuma (prirodnog ulja)  na licu
  • rešite problem sa proširenim porama
  • ukonite sve vrste bubuljica
  • smanjite postojeće upalne procese na koži.

Salicilna kiseline za lice prodire u dublje slojeve kože, što može biti neka vrsta pilinga lica. Na taj način se uklanjaju mrtve ćelije i ostali elementi koji zapušavaju pore, pa samim tim koža lakše diše. Sve to pomaže i rastvaranju lipida i sebuma u dubljim slojevima kože, što pospešuje hidrataciju lica i njegov svežiji izgled. 

Optimalan nivo masnoće je ono na šta treba obratiti pažnju. Ako primetite da je koža postala suva, vreme je za plan B. Nekima ovaj plan postane i plan A kada vide kako deluje.

Tako se desilo Jovani. Neke stvari su joj pomogle oko akni i bubuljica, ali nikako sasvim. A onda je našla biljnu formulu uz pomoć koje je savršeno očistila lice od masnoće, bubuljica i akni. Kako i čime? Saznajte iz njene priče koja je na ovom linku: https://lepolice.com/bubuljice-su-bile-uporne-ali-ima-resenja/

Kome je namenjena salicilna kiselina za lice?

 

Zbog svega gore navedenog, upotreba salicilne kiseline za lice je preporučljiva i za kožu koja nema nikakvih oboljenja i problema. Već znamo da je od pomoći kod osoba koje imaju masnu kožu sklonu aknama, ali može se koristiti i ako imate suvu kožu. Ipak, ukoliko je suva koža i osetljiva, najbolje je da pre upotrebe preparata sa ovim sastojkom potražite mišljenje stručnog lica!

Dubinskim čišćenjem lica, održavanjem optimalne masnoće kože i smanjivanjem proširenih pora možemo preduprediti eventualni nastanak bubuljica, mitisera i akni.

Takođe, koža se brže regeneriše, pore se lakše otvaraju, što dovodi do pospešivanja proizvodnje kolagena u samoj koži, a samim tim naše lice izgleda mlađe, svežije i zategnutije. Osim ovog, postoje i drugi načini da povećate kolagen.

Salicilna kiselina za lice ublažava siptome psorijaze, seboreje i peruti, uklanja bradavice, a može ublažiti i izlečiti i neka blaža kožna oboljenja.

Uz pomoć ovog preparata, možete dobiti zdraviji i svežiji izgled kože lica, pošto pospešuje prirodnu proizvodnju kolagena i hijaluronske kiseline

Ima svedočenja gde je salicilna kiselina dovela do poboljšanja kod osoba koje imaju problem sa hiperpigmentacijama na licu. Njeno korišćenje ipak nije preporučljivo u ove svrhe, jer kod ljudi sa tamnijim tenom može doći do preteranog izbeljivanja. 

Kako deluje salicilna kiselina?

 

Salicilna kiselina je jedan od najefikasnijih sastojaka u borbi protiv različitih problema sa kožom, posebno akni.

Njena sposobnost da prodre duboko u pore omogućava joj da efikasno uklanja višak sebuma i mrtve ćelije kože, čime se sprečava začepljenje pora i pojava akni. Redovnom upotrebom, salicilna kiselina čisti pore, što rezultira čistijom i manje masnom kožom.

Pored toga, salicilna kiselina ima snažna protivupalna svojstva koja pomažu u smanjenju crvenila i upaljenih područja na koži. Ovo je posebno korisno za osobe sa problematičnom kožom sklonom aknama, jer pomaže u umirivanju upalnih procesa i ubrzava zaceljivanje kože.

Kao keratolitik, salicilna kiselina deluje kao piling, uklanjajući mrtve ćelije sa površine kože. Ovo ne samo da poboljšava teksturu kože, već i pomaže u obnavljanju ćelija, što rezultira glatkijom i ujednačenijom kožom. Salicilna kiselina poboljšava i apsorpciju drugih proizvoda za negu kože, omogućavajući im da deluju efikasnije.

Korišćenjem proizvoda sa salicilnom kiselinom, koža postaje čistija, glađa i manje sklona izbijanju akni, što je čini idealnim izborom za sve tipove kože, posebno za one sa masnom i problematičnom kožom.

Upotreba salicilne kiseline za kožu lica 

 

Čak i kada su prirodna sredstva za negu kože lica u pitanju, treba zadržati dozu obazrivosti.

Uvek kada počinjete sa korišćenjem nekog novog preparata, treba ispitati da li odgovara vašem tipu kože, odnosno poželjno je uraditi kraći test.

Tretman salicilnom kiselinom nije naivan, jer ipak je u pitanju svojevsrni hemijski piling lica. Nanesite je zato malo na kožu, ali na one delove koji nisu problematični, odnosno bez bubuljica, iritacija i fleka na koži. Ukoliko ne dođe do burne reakcije u kraćem vremenskom roku, možete da koristite salicilnu kiselinu. 

Uglavnom se savetuje ređe i obazrivo korišćenje u početku, kako ne bi došlo do naglog i brzog isušivanja kože na određenom delu lica. Kako nam se koža bude privikavala na tretman, tako možemo povećavati njegovu učestalost. Na taj način postepeno dolazimo do preporučenog doziranja. 

 Dužina tretmana je direktno povezana sa ozbiljnošću problema koji imamo, a bitno je naglasiti da se nastavi sa tretmanima i nakon potpunog nestanka problema na delu kože koji smo tretirali.

 

 

Koža sklona bubuljicama, mitiserima i aknama je jednostavno takva i često se može desiti da dođe do prividnog izlečenja, prekinemo sa tretmanima i problemi se ponovo pojave u vrlo kratkom roku. 

Kako ne bi sebi priređivale nova razočarenja i traume, najbolje je nastaviti sa tretmanom još neko vreme nakon nestanka problema na koži, pogotovu što je jedno od svojstava salicilne kiseline i to da kontroliše stvaranje sebuma. 

Uputstvo za korišćenje

 

Proizvodi sa salicilnom kiselinom dolaze u različitim oblicima, uključujući tonike, serume i kreme, i svaki od ovih proizvoda treba koristiti na specifičan način kako bi se postigli najbolji rezultati.

Rutina nege kože sa salicilnom kiselinom obično započinje čišćenjem lica sredstvom koje sadrži ovaj sastojak. Na mokro lice, nanesite sredstvo za čišćenje koje dubinski uklanja nečistoće i višak sebuma, a zatim ga isperite toplom vodom.

Nakon čišćenja, nanesite tonik sa salicilnom kiselinom koji dodatno čisti pore i priprema kožu za dalju negu. Tonik se nanosi nežno, pomoću vate ili prstiju, izbegavajući područje oko očiju.

Nakon tonika, možete koristiti serum sa salicilnom kiselinom, koji je obično koncentrovaniji i namenjen tretiranju specifičnih problema poput akni. Serumi se nanose štedljivo, kap-dve na problematična područja, kako bi se izbegle iritacije.

Na kraju rutine, nanesite hidratantnu kremu koja će pomoći da se održi balans vlažnosti u koži i smanji potencijalna suvoća izazvana salicilnom kiselinom.

Napomena: Koncentrovani proizvodi sa salicilnom kiselinom, kao što su serumi i tretmani, trebaju se koristiti vrlo štedljivo i samo na problematičnim mestima kako bi se izbegle iritacije i potencijalno isušivanje kože. Uvek pratite uputstva proizvođača i počnite sa manjim količinama da biste procenili reakciju svoje kože.

Ono što je važno naglasiti je da je salicilna kiselina za lice izuzetno delotvorna kod uklanjanja akni i mitisera.

Salicilna kiselina za uklanjanje akni

 

Ako budete imali sreće, akne će vas zaobići u pubertetu i zapazićete samo poneki mitiser na svom licu. Kako je to prolazni period kada se privremeno pojačavaju sve funkcije u organizmu (hormoni bujaju i luduju u našem telu), ne bi trebalo da posežete za hemijskim preparatima za uklanjanje bubuljica.

Ovde saznajte više o tome kako ukloniti pubertetske bubuljice. 

Ali, ako primetite da masna koža i akne ostaju na vašem licu i posle tog kritičnog perioda od nekoliko godina, vreme je da nešto preduzmete. Pogotovo ako ne izgledaju lepo i ako su jako bolne. 

Ipak, odmah da vas upozorimo, ne očekujte čudo! Ima kožnih problema kod kojih  je salicilna kiselina potpuno nemoćna. Radi se o potkožnim cističnim aknama. One su u suštini bakterijske upale i u tim slučajevima salicilna kiselina može samo ublažiti problem, ali ne i ukloniti.

U ovakvim slučajevima je obavezno otići kod dermatologa, kako bi se uradio pregled i bris, radi određivanja adekvatne terapije. 

Još jedno upozorenje za vas!

Salicilna kiselina se ne sme upotrebljavati na upaljenoj ili inficiranoj koži, kao ni na koži na kojoj ima posekotina.

Takođe, ukoliko dođe u kontakt sa očima ili bilo kojim osetljivim delom kože, to mesto treba obilato isprati hladnom vodom. 

Ono što ova kiselina za lice može je da vas izuzetno brzo reši pojedinačnih bubuljica, odnosno  popularno lečenje „preko noći”. Ukoliko dosadnu bubuljicu namažemo preparatom koji sadrži salicilnu kiselinu, već ujutru možemo primetiti da je isušena i manje vidljiva. 

Razlog tome je sama struktura , koja joj omogućava da lako i brzo prodire duboko u kožu i rastvara neželjene masti i lipide. Takođe, smanjuje crvenilo i otoke, koji znaju biti čest pratilac akni.

Rekli smo da je salicilna kiselina jedan od sastojaka aspirina i sličnih lekova protiv bolova, pa  joj je i dejstvo slično njemu, efikasno ublažava upale i bol. Super je za negu ako imate uporne acne vulgaris.

Zvog svih gore navedenih svojstava, salicilna kiselina nam može pomoći i u napornoj borbi protiv mitisera, obzirom da opušta i omekšava tretirane delove kože.  

Salicilna kiselina za mitisere

 

Kod uklanjanja mitisera, znate da je osnovno pravilo da ih ne treba cediti, već sačekati da sami ispadnu.

Salicilna kiselina može biti pomoćno sredstvo za rastvaranje sadržaja iz mitisera, te njihovog lakšeg uklanjanja. 

Probajte preparat na bazi salicilne kiseline i uverićete se u delotvornost kada je uklanjanje mitisera u pitanju. Većina sadržaja će se razložiti pod uticajem preparata, tako da će njihovo uklanjanje biti olakšano mehaničkim pilingom lica. 

Salicilna kiselina je poznata po svojim komedolitičkim svojstvima.

Salicilna kiselina za fleke

 

Salicilnu kiselinu ćete retko samostalno upotrebiti za uklanjanje fleka na koži lica, ali u kombinaciji sa mlečnom i glikolnom kiselinom za lice, u pitanju je potpuno druga priča. Radi se o tome da mnogi kozmetički tretmani za rešavanje hiperpigmentacija i ujednačavanje tena podrazumevaju kombinaciju baš ovih kiselina za lice. 

Reč o tretmanu koji se zove hemijski piling lica. Zašto ovaj tretman uključuje i salicilnu kiselinu?

Piling sa salicilnom kiselinom

 

Svaki hemijski piling lica skida mrtve ćelije kože, a ostavlja zdravu kožu na površini. Za to su u zadužene aha kiseline za lice. Zajedno sa ćelijama kože, odlaze i čestice prašine, mitiseri, bubuljice, kao i sve ostale nepravilnosti na koži. Pore ostaju otvorene i kao takve podložne uticaju bakterija, virusa i drugih mikroorganizama.

Zadatak salicilne kiseline je da u potpunosti dezinfikuje lice i zaštiti je od potencijalnih upala i infekcija na koži. Ona potpomaže zarastanje postojećih bubuljica, umiruje kožu i štiti je od daljih oštećenja.

Ali, da biste iskoristili sve pogodnosti salicilne kiseline, najpre proverite da li smete da koristite proizvode sa salicilom i da li ne postoji neka vrsta alergije na ovaj sastojak. U nastavku ćete saznati u kojim još slučajevima je potreban oprez.

Salicilna kiselina za lice i mere opreza

 

Preparate sa salicilnom kiselinom prvenstveno treba da izbegavaju osobe sa suvom kožom, jer može izazvati iritacije.

Dešava se da izazove negativne efekte i kod normalne i blago masne kože, ukoliko se preterano i agresivno koristi. To može prouzrokovati crvenilo, iritacije, pa čak i ljuštenje kože. Takođe, ne treba je upotrebljavati na iritiranim ili upaljenim delovima kože, kao ni na koži koja ima posekotine ili je depilirana neposredno pre upotrebe preparata. 

Ukoliko koristimo neku redovnu terapiju, potrebno je naglasiti upotrebu salicilne kiseline našem lekaru, pošto može imati dejstvo na određene lekove, te izazavati neželjene reakcije. 

Preduga upotreba visoko koncentrovane salicilne kiseline može dovesti do salicilnog trovanja,  pogotovu ako se velike količine nanose na veliku površinu kože. Prvi simptomi ovakvog trovanja su otok na jeziku i u grlu, otežano disanje, vrtoglavice. Potrebno je javiti se lekaru odmah ukoliko se jave bilo kakve kardinalne promene u funkcionisanju organizma.

Salicilna kiselina se ne preporučuje osobama koje koriste lekove za razređivanje krvi, hemofiličarima, trudnicama i dojiljama, dijabeticarima i pacijentima sa dijagnostikovanom slabom cirkulacijom.

Iz svih navedenih razloga, najbolje je tretirati isključivo problematično područje.

U zavisnosti od preparata se razlikuje i sama njegova primena, ali se tretman najčešće primenjuje više puta dnevno, po 5 minuta najviše, nakon čega se koža ispere hladnom vodom, a često je i obavezno nanošenje hidratantne kreme nakon tretmana. 

Ovi proizvodi se čuvaju na hladnom mestu, daleko od domašaja dece i kućnih ljubimaca, a takođe treba izbegavati i nagle promene temperature i vlage, kao i prejaku direktnu svetlost na mestima na kojima držimo preparat. 

Izuzetno je bitno isprati kožu nakon tretmana, pošto salicilna kiselina može imati agresivno dejstvo ukoliko predugo ostane na koži.

Izlaganje sunčevim zracima se takođe ne preporučuje za vreme trajanja tretmana, a ukoliko je tako nešto neophodno, potrebno je adekvatno zaštiti delove kože koji  se tretiraju salicilnom kiselinom.  

Proizvodi na bazi salicilne kiseline 

 

Iako imaju široku primenu i prilično brz efekat delovanja, preparati koji sadrže salicilnu kiselinu nisu visokog cenovnog ranga.

 

preparati sa salicilnom kiselinom

 

Mogu se kupiti bez lekarskog recepta, ali mi vam svakako savetujemo prethodnu konsultaciju sa lekarom ili farmaceutom.

Od proizvoda na bazi salicilne kiseline kod nas možete naći:

  • losione za kožu lica
  • kreme sa za lice 
  • tonik na bazi salicilne kiseline
  • sapune sa salicilnom kiselinom

Svaki od ovih preparata je delotvoran i može vam pomoći da rešite problem sa problematičnom kožom lica. Ponekad je potrebno koristiti više preparata odjednom da biste dobili pun efekat, a to je čista i zdrava koža.

Losion sa salicilnom kiselinom

 

Za uklanjanje nečistoća i masnoće sa lica, lek može biti losion sa salicilnom kiselinom.

Procenat salicilne kiseline u većini losiona i preparata za tretiranje akni se kreće od 2-3%, ali ima i koncentrovanijih.

Ovde saznajte više o upotrebi losiona za lice.

Nije redak slučaj da losion sadrži 10 mg salicilne kiseline, što je ipak previše za problematičnu kožu lica. Ukoliko je u preparatu veći procenat salicilne kiseline, treba biti izuzetno obazriv, jer može doći do blažih opekotina i oštećenja pora. Jedan takav losion je poznat pod imenom Doroslovac i može se naći u bolje snabdevenim apotekama. 

Krema sa salicilnom kiselinom

 

Kreme ili masti na bazi salicilne kiseline imaju široku primenu za lečenje različitih promena na koži, pa, tako, sa ovim preparatom možete uklanjati kurje oči i bradavice. Koriste se i za uklanjanje pojedinačnih bubuljica na licu.

Pošto su kreme sa salicilnom jako koncentrovane, pri nanošenju na kožu lica, vodite računa da ne mažete zdravu kožu.

Ono što želimo da postignemo je isušivanje promene, a nanošenjem masti ili kreme na zdravu kožu može doći do oštećenja. Izbegavajte direktno izlaganje Sunčevoj svetlosti, ako ste prethodno nanosili kremu sa salicilnom kiselinom na bubuljice.

Zajedno sa kremom možete kombinovati još jedan preparat sa salicilnom kiselinom. Za još brže i bolje efekte, probajte tonik za čišćenje lica.    

Tonik sa salicilnom kiselinom

 

Kažu da je ovo super rešenje za problematičnu T- zonu lica. Ako već imate normalan tip kože, samo vam bubuljice izlaze na čelu, nosu i bradi, dobro bi bilo da uveče praktikujete nanošenje tonika na bazi salicilne kiseline.

Ovaj preparat dodatno umiruje kožu, uklanja nečistoće, a ne isušuje lice. Ako je obogaćen antioksidantima, može vam pomoći i da se podmladite. Pri kupovini tonika sa salicilnom kiselinom, vodite računa da ne bude agresivan i da ne poremetite normalnu ravnotežu kože. 

Otkrijte koju još ulogu imaju tonici za lice.

A da li ste probali sapune na bazi salicilne kiseline?

Sapun sa salicilnom kiselinom

 

Istina je da su pene za umivanje mnogo bolji izbor za lice od sapuna, ali ne otpisujte ovaj proizvod prerano.

Ako imate bubuljice, postoji mogućnost da vaš problem može da reši sapun sa salicilnom kiselinom.

Ovaj preparat za lice se nanosi na prethodno pokvašenu kožu, uostalom kao i svaki drugi sapun. Kada isperete lice vodom, trebalo bi da primetite da vam je koža osvežena, a bubuljice isušene. Redovnom upotrebom sapuna sa salicilnom kiselinom, preporodićete kožu lica. 

Puder sa salicilnom kiselinom

 

Potpuni hit su puderi za lice novije generacije sa salicilnom kiselinom. Namenjeni su nezi masne kože lica sa bubuljicama  tokom dana, jer osim što dobro prikrivaju bubuljice i ujednačavaju ten, utiču na njihovo brže zasušivanje.

Kompanija Vichy proizvela je Dermablend 3D Corecction puder u nekoliko nijansi sa salicilnom kiselinom i eperulinom, koji dodatno umiruje kožu lica. Ovaj proizvod ne zatvara pore i mogu ga koristiti čak i osobe sa osetljivom kožom lica.

Odgovor na pitanje da li salicilnu kiselinu unosimo putem hrane, saznaćete u nastavku.

Najpoznatiji brednovi proizvoda sa salicilnom kiselinom

 

Ako vas interesuje koji su to konretni brendovi koji nude proizvode ove vrste, evo liste najpopularnijih:

  • The Oridinary salycilyc acid 2%
  • The Solution gel za telo sa salicilnom kiselinom( dobra opcija za bubuljice na vratu, ali i ostalim delovima tela koji nisu lice)
  • La roche posay serum
  • Revox B77 just salycilyc acid serum sa 2% salicilne kiseline

Salicilna kiselina u hrani

 

Salicilna kiselina kao takva nije rasprostranjena u gotovom obliku u prirodi. Ona koja se koristi za proizvodnju lekova se dobija preradom kore vrbe. Ono što većina voća i povrća sadrži su salicilati koji u sebi sadrže acetil-salicilnu kiselinu kao aktivni sastojak. 

U svoj jelovnik bi trebalo da uvrstite bobičasto ili sušeno voće, poput borovnice, maline, kupine, grožđa. Poželjne su sve vrste čajeva, med, jabukovo i vinsko sirće. Od povrća preporučujemo sve vrste paprika, konzervirane krastavčiće, masline. Dozvoljene su sve vrste začina, od bosiljka, celera, lovora, kima, pa do cimeta, kurkume, đumbira, muskatnog oraha.  

Ipak, količine unetog salicilata se ne zadržavaju dugo u organizmu, pa ga je potrebno pravilnom ishranom redovno unositi. Za vašu kožu, količine unete ovim putem su zanemarljive.Zato koristite preparate.

Kako napraviti maske sa salicilnom kiselinom kod kuće?

 

Proizvodi sa salicilnom kiselinom su veoma efikasni, ali postoje i jednostavni DIY tretmani koje možete napraviti kod kuće kako biste rešili probleme sa kožom poput bradavica i akni. Jedan od najpopularnijih recepata uključuje upotrebu aspirina, koji sadrži salicilnu kiselinu kao aktivni sastojak.

DIY pasta od aspirina za tretman akni :

  1. Sastojci:
    • 2 tablete aspirina
    • 1 kašičica tople vode
  2. Priprema:
    • Stavite dve tablete aspirina u malu posudu i dodajte kašičicu tople vode.
    • Sačekajte da se tablete rastvore i pretvore u gustu pastu.
    • Ako je potrebno, možete dodati još malo vode dok ne dobijete željenu konzistenciju.
  3. Upotreba:
    • Nanesite pastu direktno na akne  koristeći čist prst ili pamučni štapić.
    • Ostavite pastu da deluje oko 10-15 minuta za akne ili preko noći za bradavice, pre nego što je isperete toplom vodom.
    • Postupak ponavljajte jednom dnevno dok ne vidite poboljšanje.

Ovaj tretman je efikasan zbog keratolitičkog dejstva salicilne kiseline koja pomaže u uklanjanju mrtvih ćelija kože i čišćenju pora. Međutim, važno je napomenuti da osobe sa osetljivom kožom treba da budu oprezne i da isprobaju tretman na malom delu kože kako bi izbegle iritaciju.

Salicilna kiselina za lice – iskustva

 

Iskustva sa salicilnom kiselinom su različita. Ima i onih kojima je ovaj preparat izuzetno pomogao, ali i onih koji imaju ne tako pozitivna iskustva sa preparatima na bazi salicilina. Jedna studija npr. govori u prilog tome da su preparati na bazi salicilne kiseline bolje rešenje od upotrebe benzoil- peroksida za akne. Kako je svaki čovek individua za sebe, samo testiranjem proizvoda na svojoj koži, znaćete da li vam odgovaraju ili ne. Sa vama ćemo podeliti samo deo iskustva korisnika koji su probali ove preparate.

 

Dimitrije

Imao sam ogromnih problema sa masnom kožom u pubertetu i bubuljicama. Lice mi je bilo stalno upaljeno, masno i crveno. Priznajem da sam zbog toga bio izgubio na samopouzdanju. Od prijatelja sam čuo za losion Doroslovac. Kako je preparat poprilično jeftin i lako dostupan, odmah sam ga nabavio.

Već nakon prve upotrebe sam primetio da se nešto dešava. Lice mi je odmah nakon primene bilo osveženo i manje masno. Nastavio sam da ga koristim i sad iz ove prespektive, mislim da me je upravo ovaj losion na bazi salicilne kiseline spasao. Svakome bih preporučio da proba ovo rešenje.

Andrijana

Ne tako davno, probala sam gel za bubuljice na bazi salicilne kiseline. Odmah nakon nanošenja, primetila sam da me bubuljica svrbi, peče i još više boli. Verovatno da je postojala neka otvorena rana na licu. Možda sam nanela malo veću količinu proizvoda nego što je trebalo i na zdravu kožu oko bubuljice. Znam samo da sam se uplašila i odmah uklonila gel. Mislim da mi preparati na bazi salicilne kiseline ne odgovaraju. Ja koristim druge prirodne načine za uklanjanje bubuljica i anti akne tretmane na prirodnoj bazi i oni stvarno deluju. 

Saveti za korišćenje salicilne kiseline za lice

 

Pre bilo kakvih saveta naglasićemo jednu vrlo važnu stvar a to je da se obavezno posavetujete sa dermatologom oko korišćenja bilo kakvih tretmana za lice. Salicilna kiselina možda pomaže, ali uvek ima nekih rizika kada se isprobava nešto novo. Zato bolje biti siguran i dobiti preporuku lekara nego raditi nešto na svoju ruku pa zažaliti!

Prvi savet oko korišćenja ovog specifičnog pomagača u negovanju i uklanjanju akni jeste da saznate koji tip kože imate i dali može da vam škodi. Iako se ponekada salicilna kiselina može koristiti i na suvoj koži, to je samo i kada lekar prepiše i u kontrolisanim uslovima (dakle ne kod kuće). Razlog je što može izazvati iritacije, crvenilo, ljuspanje i neugodnosti koje želite da izbegnete.

Uvek koristite preparate koji sadrže ovu kiselinu tačno prema uputstvu ili preporuci stručnog lica. Nikada se ne nanosi na celo lice već samo na kritična područja. Razlog je što se zdrava koža može oštetiti i na taj način postati podložna razvoju bakterija.

Još jedna stvar na koju treba obratiti pažnju jeste da potražite koja je koncentracija sastojak u preparatu. Na taj način ćete biti sigurni kako da dozirate i kontrolišete upotrebu.  Retko kada se preporučuje više od par kapi proizvoda sa salicilnom kiselinom i to ne duže od par minuta. Dakle, čitajte, istražite i posavetujte se sa stručnim licem!

 

Pratite promene na svojoj koži, počev od strukture, masnoće, pa do pojave pigmentacijskih fleka, bubuljica, bora. Pronađite po svojoj meri prirodna sredstva za lečenje i negu. Među njima je svakako i salicilna kiselina.

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *