prirodni lek za bubuljice
Bubuljice

Prirodni lek za bubuljice koji će vam zaista pomoći!

Prirodni lek za bubuljice može biti odlično rešenje! Donosimo vam spisak svih koji će vam pomoći da lako i brzo imate i vi čistu i zdravu kožu lica.

Bele, crvene, potkožne, cistične, vodene, male ili velike: nebitno je koji tip bubuljica imate sigurno vodite rat sa njima i tražite najbolji način da ih se zauvek rešite. Dobro su nam poznati simptomi kao što su crvenilo, svrab, iritacije, pa sve do infekcija i ružnih ožiljaka na licu, a to su tek neke od nus pojava koje idu ruku pod ruku sa bubuljicama i aknama. I ma koliko mi vodili računa o nezi kože, jednostavno, nekada se čini da ništa nije dovoljno da ih uklonimo ili barem ublažimo.

Kada znamo podatak da je gotovo 85% populacije pogođeno bubuljicama u nekom periodu života, onda se čini kao da se ovom problemu  ne nazire rešenje. Acne vulgaris su najraširenije.

Međutim, ne očajavajte!

Nekada vam je dovoljna samo soda bikarbona, zeleni čaj ili med i bubuljice će početi da se povlače.

I zato, mi vam predstavljamo sve što treba da znate kada je u pitanju odličan prirodni lek za bubuljice.

Priroda kao saveznik protiv bubuljica

 

Kada se borite protiv upornih bubuljica, pa nekada to traje i godinama, odlazak kod dermatologa ili kozmetičara jeste mudar potez. Međutim, nasuprot tretmanima koje oni primenjuju, a koji često mogu biti i veoma radikalni, nameće se pitanje kako ukloniti bubuljice sa lica prirodnim putem.

Možda ste do sada već nešto pokušali, možda je dalo rezultate, a opet, možda niste istrajali u toj nameri. Treba da imate na umu sledeće:

  • Tretmani i lečenje zavise najpre od toga kakav tip bubuljica imate. Da li su to tinejdžerske bubuljice, one koje izbijaju zbog bujanja hormona u toku menstrualnog ciklusa, trudnoće ili menopauze ili ste možda koristili proizvode za lice koji su pogrešan izbor za vašu kožu? To su samo neki od uzroka pojave bubuljica i akni;
  • Vrste bubuljica koje se pojavljuju na našem licu su različite: od sitnih crnih mitisera, belih i crvenih potkožnih bubuljica, pa sve do teških i akutnih akni koje za posledicu mogu imati rane i ožiljke na licu;
  • Genetika, stres, ishrana, sve su ovo faktori koji direktno utiču na našu kožu i uslovljavaju da li ćemo imati bubuljice i akne ili ćemo ostati imuni na njih.

I onda kada izgleda da ništa ne pomaže, lek može biti tamo gde ga najmanje tražimo.

Jovana je upravo tako našla rešenje za svoj dugogodišnji problem sa bubuljicama. Rešila ih se prirodno i brzo. Njeno lice se čudesno oporavilo i koža je bez mane. Bubuljice su sasvim nestale. Možete i vi probati njen način. O čemu se radi, pročitajte na ovom linku:https://lepolice.com/bubuljice-su-bile-uporne-ali-ima-resenja/

A da li ste znali da ono što imamo u kuhinji ili što možemo kupiti u obližnjoj prodavnici zdrave hrane, često može biti najbolje prirodno rešenje za tretiranje bubuljica i akni?

Kako prirodno protiv bubuljica? Evo ovako!

 

Naša koža, posebno koža lica, ogledalo je sveukupnog zdravlja. Na licu se odražava sve, da li smo umorni, nenaspavani, pod stresom, da li bolujemo od nečega…

Zato je lepa, zategnuta i hidrirana koža rezultat zdravih navika, regulisane ishrane, unošenja dovoljno vode.

Prema jednoj studiji, čak polovina tinejdžera koji se bore sa aknama, kasnije tokom života pate od ozbiljnih stanja na koži i prinuđeni su da traže stručnu pomoć.

Ukoliko i vi imate problematičnu kožu, a bubuljice i akne vas stalno prate, sigurno ste do sada čuli za mnoge prirodne preparate koji bi trebalo da vam budu od pomoći.

Postoji mnoštvo prirodnih lekova koji vam mogu pomoći da vratite koži sjaj, da ublažite pojavu novih akni i da sprečite nastanak fleka i ožiljaka na licu.

Uz to, brojne su prednosti  prirodnih preparata protiv bubuljica:

  • za njih vam ne treba recept;
  • bezbedni su i jednostavni za upotrebu;
  • lako ih možete sami napraviti u domaćoj radinosti;
  • možete probavati više lekova, dok ne otkrijete šta je to što vašoj koži odgovara.

 

 

E sada, sigurno niste znali da su vam jogurt ili maslinovo ulje dovoljni za čišćenje lice i prevenciju akni.

Mi ćemo vam otkriti kako da to uradite, ali i još neke trikove i prirodne lekove za bubuljice.

Pod jedan, očistite lice prirodnim preparatima!

 

Pravilna nega jedan je od najvažnijih preduslova za kožu bez nečistoća, bubuljica i akni. Redovno čišćenje kože lica se podrazumeva, a to znači umivanje i čišćenje lica dva puta na dan. To će biti dovoljno, osim ukoliko nemate izrazito masnu kožu lica.

 

prirodno rešenje za bubuljice

 

Čak i tada, bolje je da višak nečistoća pokupite papirnim ubrusom ili maramicom. A ukoliko imate nedoumice u vezi sa ovom temom, evo vodiča za negu masne kože lica.

Evo u kakvoj su vezi prirodni lek za bubuljice i čišćenje lica. Odatle sve počinje, pa vi uradite ovo: umesto kupovnih umivalica posegnite za onim što imate u kuhinji.

  • Jogurt je odlično rešenje za čišćenje lica. Nanesite ga u tankom sloju na lice i umijte se nakon toga mlakom vodom. Uklonićete sve nečistoće koje se nalaze u porama, začepljuju ih i vode ka stvaranju bubuljica;
  • Maslinovo ulje u kombinaciji sa vodom i jabukovim sirćetom delovaće blagotvorno na vaše lice. Ova kombinacija uništava bakterije koje pogoduju nastanku bubuljica, zateže kožu i vraća joj elastičnost;
  • Kokosovo ulje sjajno rešava problem dehidratacije kože. Nanesite ga na lice, pustite da deluje nekoliko minuta i skinite ostatke peškirom. Koža će biti sveža i hidrirana;
  • Mešavina jabukovog sirćeta i vode, gde ćete staviti jednu trećinu sirćeta i dve trećine vode, može poslužiti kao odličan tonik za čišćenje lica. Ova prirodna mešavina sprečava nastanak bubuljica i zateže lice.
  • Prirodni losion nezaobilazan je kada je u pitanju nega lica. Možete ga napraviti same, od sastojaka kao što su limun, grejfrut, rakija, sirće. Idealan losion za sve tipove kože jeste onaj od krastavaca. Napravite tako što ćete iscediti sok iz nekoliko krastavaca, zamrznite ga u kalupima, pa potom prelazite ovim zamrznutim kockicama po licu ujutru i uveče.

Možda niste znali da čak i beli luk može može biti prirodni lek za bubuljice. Čitajte dalje i saznajte koji prirodni lek za akne ćete isprobati možda baš danas.

Otkrijte koji je prirodni lek za bubuljice najbolji za vas!

 

Spisak prirodnih lekova protiv bubuljica, akni, mitisera i nečistoća na koži poprilično je dugačak. Mi ćemo vam nabrojati sve, a vi isprobajte različite tretmane i otkrijte kako ukloniti bubuljice sa lica prirodnim putem.

No, pre nego što počnete da mućkate nešto svoje, pogledajte video i proverite i ovu prirodnu opciju koju možete odmah koristiti jer je uvek spremna!

 

Med za bubuljice

 

Lekovita svojstva meda su nadaleko poznata i ne treba napominjati koliko je svakodnevna upotreba meda dobra za naš organizam. Isto tako, koža lica biće vam zahvalna ukoliko uvrstite med među tretmane koje koristite za negu.

Jednostvano nanesite med na problematična mesta ili na celo lice, ostavite da deluje koliko želite i isperite.

Med deluje kao antiseptik i antibiotik na kožu, pa definitivno ništa ne gubite ukoliko probate sa ovim prirodnim lekom za bubuljice.

Vodite računa samo da med kupite na proverenom mestu i da on bude potpuno prirodan. Probajte i ove maske. Odlične su:

 Maska za lice od meda: 10 top recepata!

Soda bikarbona protiv bubuljica

 

Soda bikarbona čisti kožu, umiruje crvenilo i upale nastale usled izbijanja bubuljica i akni. Ne sadrži nikakvu hemiju i zato sodu bikarbonu možete bezbedno koristiti na svom licu. Pomešajte je sa vodom, nanesite ovu smesu na lice i ostavite da deluje 10 minuta, pa isperite.

Zeleni čaj protiv bubuljica

 

Ovaj čaj poznat je po svojim blagotvornim dejstvima na organizam, deluje smirujuće na probavni sistem i mnogi ga koriste kao saveznika u brobi protiv kilograma. Ako niste znali, zeleni čaj može biti odličan prirodni lek za bubuljice.

Odličan je antioksidanas i sjajno se  bori protiv upala i crvenila na loži, reguliše višak sebuma i zaustavlja širenje akni.

Skuvajte zeleni čaj, možete koristiti sveže lstove ili onaj iz kesice, i ostavite da se dobro ohladi. Zatim uzmite tufer i natapkajte lice ovom tečenošću. Ostavite da stoji oko 30 minuta, a možete i prespavati, pa tek ujutru isprati lice. Svakodnevno korišćenje na koži trebalo bi značajno da umanji pojavu bubuljica, a takođe, savetuje se da dnevno popijete oko litar zelenog čaja i tako delujete iznutra i sprečite pojavu novih bubuljica.

Limun za bubuljice

 

Askorbinska kiselina je primarni sastojak limuna, a ova kiselina deluje tako da izvrsno čisti kožu, ali i pomaže pri zarastanju ožiljaka od akni i bubuljica. Preporučuje se da razredite limunov sok sa malo vode i da ga zatim nanesete na lice pomoću tufera. Ostavite da stoji nekih sat vremena, pa dobro isperite.

Limunov sok deluje dubinski i antibakterijski i odličan je prirodni lek za potkožne bubuljice.

Jabukovo sirće protiv bubuljica

 

Ovaj stari lek za lečenje raznih oboljenja jedan je od proverenih kada imate dilemu kako prirodnim putem otkloniti bubuljice sa lica.

Jabukovo sirće odlično je u borbi protiv akni, deluje antibakterijski, sprečava mašćenje kože i održava njenu potebnu PH vrednost.

U početku ga razblažite vodom, a zatim možete da nanosite na lice i čisto jabukovo sirće.

Morska so za bubuljice

 

Morska so pokazala se kao odlično rešenje za isušivanje akni i bubuljica, a koža će se manje mastiti ukoliko budete primenili ovaj tretman. Dakle, prokuvajte 2 dl vode i dodajte pola kašičice morske soli. Čistite lice više puta dnevno.

Ulje čajevca protiv bubuljica

 

Ulje čajevca odlično je za negu kože, jer svojim dejstvom čisti kožu, uklanja izumrle ćelije i otpušava začepljene pore. Jedno je od najboljih antibakterijskih ulja, a možete ga koristiti tako što ćete ga naneti direktno na bubuljice i isprati nakon pola sata.

Led za bubuljice

 

Led za lice je dobra jer poboljšava cirkulaciju i prokrvljenost kože, smanjuje otoke i crvenilo na licu. Jednostvano, uzmite kockicu leda koju možete umotati u čistu tanku tkaninu i držite na problematičnom mestu po nekoliko sekundi.

Beli luk za akne

 

Snažna antibakterijska svojstva ove biljke učiniće čudo i za vaše lice. Dovoljan vam je jedan čen belog luka kojim ćete nežno istrljati sve bubuljice i akne na licu. Neka deluje oko sat vremena, pa operite lice.

Još detalja i recepara imate na ovom linku:

Da li je beli luk dobar za bubuljice?

Krompirom protiv akni

 

Krompir je biljka koja obiluje kalijumom, fosforom i sumporom, a ovi elementi doprinose smanjivanju upala na koži. Umijte se i neka lice bude malo vlažno, a zatim sirovim krompirom istrljajte kožu. Nakon što se lice potpuno osuši, umijte se mlakom vodom. Ovaj tretman možete ponavljati dva do tri puta nedeljno i upale na licu bi trebalo da se povuku.

Aloe verom protiv bubuljica

 

Listovi aloe vere bogati su providnim gelom koji je odličan u lečenju osipa, upala, ožiljaka na koži, pa čak i psorijaze. Koristi se u farmaceutskoj industriji za pravljenje najrazličitijih krema, tonika, losiona… Zašto onda i vi ne biste pokušali da lečite bubuljice ovom biljkom i upotrebite je kao prirodni tretman za bubuljice?

Izvucite kašikom gel iz lista aloe vere i nanesite na lice. Ponavljajte ovaj tretman svakodnevno. Aloe vera pomaže i u borbi protiv fleka koje ostaju nakon akni i bubuljica.

Propolis kapi za bubuljice

 

Propolis ima antiupalno dejstvo, pa slobodno posegnite za njim ukoliko se borite protiv bubuljica. Nanesite ga dva puta u toku dana na problematična mesta i budite sigurni da rezultati neće izostati. Propolis u sebi ima visok procenat prirodnih balzama, smole i voska, pa sprečava širenje bakterija i regeneriše kožu.

Rakija za bubuljice

 

Rakija se često koristi kao sredstvo za dezinfekciju, zbog visokog procenta alkohola koji sadrži. Nanesite tuferom rakiju na uporne bubuljice i ostavite da se osuši tokom noći. Crvenilo i otok će se smanjiti.

Kukuruzni skrob za bubuljice

 

Jeste li čuli da odlično sredstvo za čišćenje lica može biti kukuruzni skrob, poznatiji kao gustin? Ukoliko niste, obavezno se informišite o maskama protiv bora od gustina, jer one mogu biti solidna zamena onda kada nemate pri ruci prave kozmetičke peparate.

Možda nećete obrisati bore sa lica, ali ćete efikasno očistiti kožu, što je važan korak u borbi sa bubuljicama. U iste svrhe možete isprobati i aktivni ugalj.

Aktivni ugalj za bubuljice

 

Aktivni ugalj je neutralna, praškasta supstanca koja se u slobodnoj prodaji može naći u vidu tableta. One se pripisuju za stomačne tegobe, a sve više se govori i o njegovom uticaju na kožu lica. Istina je da da aktivni ugalj savršeno čisti kožu, uklanjajući crvenilo i upalu oko bubuljica i na taj način je smanjuje.

Cink

 

Cink je poznat po tome da zasušuje bubuljice, pa je jedna od boljih preporuka ukoliko se borite sa pojedinačnom bubuljicom na licu, upotreba cinkove masti. Ona, nažalost, neće pomoći kod pravog oboljenja kože, kao što su npr. cistične akne. 

Jod

 

Zvuči nezamislivo, ali providon jod koji se koristi i u medicinske svrhe za zarastanje rana, može pomoći zasušivanje bubuljica. Tajna je u uklanjanju bakterija sa površine kože. Ipak, sa njgovom upotrebom postoji jedan problem, a to je da boji kožu u braon, pa nije zgodan za svakodnevno korišćenje.

Lovorov list

 

Nemate tonik za lice?

Ništa strašno, jer kožu lica možete očistiti i izbalansirati čajem od lovorovog lista. Ova mešavina može potrajati i nekoliko dana i odlična je prirodna zamena preparatima za čišćenje lica. Dakle, osim što ćete umiriti kožu, uklonićete i dobar deo mikroorganizama i tako smanjiti bubuljice.

Zova

 

Biljka koja, takođe, može da pomogne da dobijete čistu i lepu kožu lica je zova. Ukoliko ste do sada samo pravili sok od njenih cvetova, znajte da možete da je iskoristite i za lečenje bubuljica. Melemi od zove su izuzetno popularni, pa isprobajte neki od njih, jer ova biljka ispoljava odlično antiseptičko dejstvo.

Čuvarkuća za bubuljice

 

Čuvarkuća je biljka koja je otporna na sve vremenske uslove, a može da raste gde god da je posadite. Zbog te svoje otpornosti, ujedno je i jedan od najboljih saveznika u lečenju upale uha, rana i posekotina. Za kožu lica čini čuda. Koristite je kao prirodni lek za bubuljice, tako što ćete iscediti sok iz listova, pa nanesite na lice. A možete i samleti listove i napraviti masku koju ćete naneti na kožu. Čuvarkuća ima protivupalno i antiseptičko dejstvo.

Krastavac protiv bubuljica

 

Visok procenat vode, ulja i vitamina E svrstavaju krastavac među one biljke koje su itekako korisne za negu naše kože.

Krastavac smanjuje proizvodnju sebuma i samim tim, redukuje pojavu akni. Hidrira kožu i uklanja mitisere. Isecite krastavac na tanke kolutove, lezite i poređajte ih po licu. Mirujte 15- ak minuta i pustite da ova biljka deluje. Možete i potopiti krastavac isečen na kockice u ključalu vodu, pa potom ohlađenom vodom čistiti lice.

Prirodne maske kao lek protiv bubuljica

 

Maske koje će hidrirati i nahraniti našu kožu obavezna su stavka kada govorimo o negovanju lica. Prirodne maske su pun pogodak jer sastojke uglavnom već imate kod kuće i i treba vam svega nekoliko minuta da ih napravite.

 

 

Maske prilagodite svom tipu kože, pa je tako pametno da izbegavate da u masku stavite na primer masna ulja ukoliko već imate masnu kožu. Radije se opredelite za esencijalna ulja, ulje lavande ili ulje jojobe koje odlično reguliše sebum na licu.

Saznajte kako se izboriti sa viškom sebuma jednostavno i brzo.

Brojni su sastojci koji vam mogu poslužiti da napravite odličnu masku, pa evo samo nekoliko jednostavnih recepata za prirodne maske protiv akni i bubuljica.

Maska od meda i cimeta

 

Med deluje kao odličan prirodni antibiotik, a cimet je začin poznat po svojim brojnim lekovitim svojstvima. Kada su u pitanju akne i bubuljice, važno nam je antimikrobno svojstvo cimeta, odnosno, to što deluje tako da zaustavlja širenje bakterija ispod kože i na njoj. Za ovu masku trebaće vam 2 kašike meda i 1 kašika cimeta. Pomešajte ove sastojke, nanesite masku na lice i ostavite da deluje 15 minuta, pa isperite mlakom vodom.

Limun i šećer protiv akni i mitisera

 

Pomešajte jednu kašičicu šećera sa nekoliko kapi limunovog soka. Utrljajte ovu mešavinu na problematična mesta, a možete je naneti i na čitavo lice, izbegavajte samo deo oko očiju. Kada se osuši, temeljno isperite.

Maska od belanceta

 

Treba vam praktično 30 sekundi da napravite ovu masku koja dubinski deluje na mitisere i temeljno čisti lice. Nema puno mudrosti, umutite belance, namažite na lice i sačekajte 20- ak minuta. Potom isperite.

Spomenimo i samo da maske protiv bubuljica možete napraviti i od banane, soka od pomorandže, jabuke ili od jagoda. Probajte različite maske i otkrijte šta vašem licu najviše prija. Recepte ćete naći na ovom linku:

Maske za lice protiv bubuljica koje možete napraviti sami!

Kreme kao prirodni lek protiv bubuljica

 

Konvencionalni tretmani i preparati protiv bubuljica često nisu dobar izbor. Zato su kreme za bubuljice od prirodnih sastojaka idealna zamena.

 

uklanjanje bubuljica prirodnim putem

 

Neki od tih sastojaka mogu biti vosak, maslac određenih biljaka, različita prirodna ulja, gel aloe vere, određeni prirodni konzervansi, vitamini A, E i D. Ukoliko želite da sami napravite prirodnu kremu protiv bubuljica, najpre se dobro raspitajte.

Ako ne želite da rizikujete, uvek je bolje koristiti testiranu, kupovnu kremu koja već sadrži sve prirodne sastojke neophodne za redukovanje bubuljica i akni.

Voda protiv bubuljica

 

Da li ste znali da količina vode koju unosimo u organizam može biti razlog za nastanak bubuljica, pogotovo ukoliko je u pitanju manje od dva litra dnevno? Studije pokazuju da ispijanje vode utiče na bolju cirkulaciju krvi i hranljivih sastojaka, što se reflektuje i na koži.

Dehidrirana koža lica je podložnija stvaranju akni više nego koža koja sadrži veće količine vode. Setite se ovoga kada zamenite vodu za gaziran sok ili kafu i dozvolite da vam koža ispuca. Tada se mogu pojaviti i bubuljice, što se jedino uklanja dobrom kremom.

Kao što vidite, lista prirodnih lekova protiv bubuljica je podugačka. Nešto od ovoga sigurno već imate, zato trk u kuhinju i pokušajte najpre sa onim što vam je pri ruci. Možda je to soda bikarbona, med, krompir…? A možda je ipak najbolji prirodni lek za bubuljice dobra prirodna krema.

Jedno je sigurno!Nikada ne znate šta vam može pomoći dok ne probate.

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *