mitiseri
Bubuljice

Mitiseri – baš sve o njima i saveti kako ih najbrže ukloniti sa lica!

Imate problem na koži zvani mitiseri i želite da saznate sve o najefikasnijim metodama i najboljim strategijama za njihovo uklanjanje? Na pravom ste mestu!

 Ulažete ogromne napore, a ne možete da učinite svoju kožu čistom i sjajnom? Uporne bubuljice, konkretno mitiseri vas sprečavaju u tome?  Kako pristupiti ovom neprijatnom problemu sa kožom lica?

Šta su mitiseri?

 

Mitiseri su neprivlačne tačkaste bubuljice na koži. Mogu da variraju u veličini, od sitnijih, do većih ispupčenja. Uglavnom su crne, ali mogu biti i žućkaste boje. Spadaju u red bezazlenijih bubuljica, jer nisu sklone upalama, ako se na vreme uklone i pravilno tretiraju. Relativno lako se leče u odnosu na akne, koje mogu biti ozbiljan zdravstveni problem. A i tih vrsta akni ima više!

Ipak, uporni su i kada se pojave, obično ih ima više.

Vrlo su pogodni za ceđenje i ono što najčešće radimo kada ih uočimo, to je da ih stiskamo, pokušavamo da istisnemo bubuljicu van.

Ali, znate šta?

Mitisere, kao i ostale bubuljice ne bi trebalo cediti, pre svega zbog toga što prljavim rukama možemo inficirati bubuljicu i stvoriiti upalu koju do sada nismo imali.

Nestručnim ceđenjem ostaje ponekad koren ili deo mitisera u koži i onda se na tom mestu opet stvara novi mitiser. Zato treba biti oprezan i nastupiti pažljivo. Jedno je svakako utešno – mitiseri su najbezazleniji vid bubuljica na koži i zato treba da budete vrlo spokojni. Uz malo truda, rešićete ih se.

Jovana je često grešila u nezi lica. Cedila mitisere i akne i oni se nisu povlačili sa njenog lica. Vremenom su narušili izgled njene kože. Jovana je rešila da se opameti. Umesto ceđenja, našla je prirodan način da ukloni bubuljice i mitisere i sasvim je uspela u tome. Ona sada izgleda sjajno, a u čemu je njena tajna, saznajte na ovom linku:https://lepolice.com/bubuljice-su-bile-uporne-ali-ima-resenja/

Gde se javljaju mitiseri na licu?

 

Mitiseri se najčešće javljaju na nosu , bradi i čelu – takozvanoj T-zoni . Mogu da se pojave i na obrazima, a često izlaze i na leđima i ramenima.

Ako imate mitisere, velika je verovatnoća da imate sklonost ka bubuljicama ili da ne održavate kožu lica na pravi način. Nekada je nemoguće sprečiti nastanak mitisera, koliko god održavali čistoću kože. Oni često nastaju kao posledica hormonskih promena (npr. u pubertetu, kod žena tokom menstrualnog ciklusa ili u drugom stanju).

Pitate se zašto imamo mitisere i kako oni uopšte nastaju?

Kako nastaju mitiseri?

 

Masna koža je jedan od preduslova za nastanak mitisera. Ako imate masnu kožu ili kombinovani tip kože lica, sasvim je izvesno da ćete u nekom trenutku imati mitisere.

Saznajte kako se neguje masna koža i bićete na dobrom putu da se rešite mitisera.

Glavni krivci za nastanak mitisera su čestice prašine, mikrobi i druge bakterije koje se zadržavaju na koži. Razlog za to su zatvorene pore u kojima se nečistoća skuplja.

Ono što potpomaže nastanku mitisera su lojne žlezde u koži koje stvaraju sebum. Svaka dlaka ima svoju lojnu žlezdu. Kada se sebum (on je na bazi ulja)  pomeša sa produktima na koži, gore pomenutim česticama prašine ili odumrlim ćelijama kože, na površini se stvara čep.

A zašto je mitiser crne boje?

E pa ovako!

Kada višak sebuma izađe na površinu, pod uticajem oksidacije, mitiser dobija crni vrh. Ako je mitiser stariji, biće tamniji, dok su taze formirani mitiseri svetlije nijanse.

Da vidimo na kojim delovima lica se mitiseri najčešće javljaju.

Mitiseri na nosu

 

Mitiseri na nosu su česta pojava, kako kod žena, tako i kod muškaraca. To se dešava zato što je koža oko nosa sklona mašćenju. Ako imate mitisere na nosu, trebalo bi da izbegavate preparate na bazi ulja. Redovno čišćenje kože i uklanjanje šminke se podrazumeva.

Postoji mnogo načina da rešite problem sa mitiserima na nosu. Jedan od njih može da bude čudesna pasta od sode bikarbone i mineralne vode. Soda bikarbona je odlično sredstvo za uklanjanje mrtvih ćelija sa kože lica, jer vrši blagi piling.

Mitiseri na  bradi

 

Brada je takođe deo lica na kome često izlaze mitiseri, što zbog blizine usana u kojima živi veliki broj bakterija , tako i zbog prljavštine koja je u vazduhu. Ako ne održavate ovaj predeo čistim, verovatnoća zapušavanja pora je velika, a samim tim i izlaženje mitisera.

Prva pomoć je svakako u redovnom negovanju i higijeni lica, a ako su se mitiseri pojavili, možete probati metodu parenja čajem od kamilice. Kamilica opušta mišiće lica i vrši spoljašnju hidrataciju kože. Odlična je u čišćenju i otvaranju pora.

Mitiseri na čelu

 

mitiseri na čelu

 

Zbog povećanog stresa, vrućine ili treninga, čelo je sklono znojenju. Ako imate prirodno masnu kosu ili nosite šiške, eto masnoće i na čelu. Preaktivne lojne i znojne žlezde, čine ga idealnim mestom za nastanak mitisera. Naš savet je da redovno sklanjate kosu sa lica, kako kosom ne biste dodatno mastili kožu.

Za borbu sa mitiserima na čelu, najbitnije je svakodnevno održavati kožu i kosu čistom. Takođe, kada nanosite kremu za lice ili ulje, vodite računa da je ne mažete u debelom sloju. Viškove masnoće sa čela treba redovno uklanjati tuferom, na koji ste prethodno naneli losion koji odgovara vasem tipu kože.

Mitiseri na licu i obrazima

 

Mitiseri se ne javljaju samo na diskutabilnoj T-zoni (čelu, nosu I bradi), već se mogu pojaviti i na obrazima. Koža na obrazima je sklona isušivanju, pa se mitiseri javljaju dosta ređe, a i ako se pojave, to bude u manjem broju.

Ako ipak primetite mitiser ili dva na obrazima, ne paničite. Moguće je da niste prethodne večeri skinule šminku ili niste dovoljno očistili predeo lica gde su obrazi, pa je došlo do začepljenja pora.

Rešenje možete pronaći u limunovom soku. Ako pomešate sok od limuna i vodu u istoj razmeri, dobićete sredstvo za isušivanje mitisera. Limun ima antioksidativno dejstvo, pa se često preporučuje za negu kože lica.

Ako ste mislili da mitiseri izlaze samo na koži lica, varate se.

Mitiseri na leđima i ramenima

 

Ako imate masnu kožu leđa, neće vas ni tu zaobići pojava mitisera. Ovo nam često zadaje glavobolje leti, kada nosimo majice kratkih rukava, golih leđa. Možete da ignorišete pojavu mitisera, a možete i da se pozabavite razlozima zašto je do njih došlo.

Rekli smo da masna koža može biti posledica hormonskih promena, a može da bude i posledica neadekvatne ishrane ili nedovoljne higijene kože leđa.

Kako da uklonite mitisere sa leđa? Jednostavnije je nego što ste mislili!

Pomoć u borbi protiv mitisera na leđima može biti sunčanje. Sunčevi zraci čiste kožu od bubuljica, uključujući i mitisere. Naravno, ovde morate voditi računa o dužini izlaganja na Suncu, kao i da kožu adekvatno zaštitite od ultraljubičastog zračenja. Ako ne volite ili slabo podnosite sunčanje, možete da probate piling od morske soli. Otkloniće mitisere i očistiti kožu od viška masnoća i izumrlih ćelija.

Svi želimo odgovor na pitanje kako do kože bez mitisera.

E, pa ovako.

Kako se rešiti mitisera?

 

Najbolje je delovati preventivno. Održavajte kožu lica i tela čistom, kako do mitisera ne bi ni došlo. Ne bi trebalo ni preterivati u čišćenju kože lica, pogotovo agresivnim sredstvima. Efekat će biti alergija i iritacija, posebno ako imate osetljivu kožu. Ako ipak imate mitisere, postoji nekoliko metoda za njihovo uklanjanje.

Jedno od najvažnijih pravila za borbu sa mitiserima je:

Nemojte ih nikako cediti same, jer postoji mogućnost da se mitiseri inficiraju i da nastane upala.

Mitisere ne bi trebalo cediti i da ne biste stvorili ožiljak.

Mi vam nudimo neke od strategija za njihovo uklanjanje. Pa, da počnemo.

Čišćenje lica

 

Važno je da redovno obavljajte čišćenje lica. Kada ste lice temeljno očistili, možete dobro napariti lice kako biste otvorili pore. Tada je poželjno naneti neku prirodnu masku za uklanjanje mitisera.

Održavanje lica čistim, prvi je korak u borbi sa bubuljicama, bilo da se radi o mitiserima ili aknama. Na čisto lice, možete dalje nanositi preparate. 

Koji su najbolji prirodni preparati za čišćenje lica?

Ovo sigurno niste znali!

Prirodni tretmani za mitisere

 

Prirodni tretmani mogu biti sjajna pomoć za rešavanje problema sa mitiserima. Od sastojaka možete koristiti kokosovo ulje, jabukovo sirće, med, sodu bikarbonu, limun.

U kućnim uslovima možete napraviti prirodnu masku za uklanjanje mitisera. Maska može da sadrži mešavinu sode bikarbone i vode, limuna ili meda. Cimet ili smeđi šećer u kombinaciji sa medom, takođe daju dobre rezultate. Na taj način, uklonićete postojeće mitisere i sprečiti nastanak novih.

Prirodno uklanjanje mitisera ne podrazumeva samo ovo. Vi možete nabaviti i prirodni anti-akne tretman koji je po pravilu i efikasniji od pravljenih, domaćih maski.

Ako želite da uklanjanje mitisera prepustite profesionalcima, upoznajmo se sa tretmanima koji su nam na raspolaganju u kozmetičkim salonima.

Kozmetički tretmani za mitisere

 

uzrok mitisera

 

Ako su mitiseri uporni i ne možete sami da ih uklonite, u kozmetičkim salonima postoje tretmani namenjeni uklanjaju mitisera. Iskusan kozmetičar vam može preporučiti higijenski tretman lica.

On započinje temeljnim čišćenjem lica. Kasnije se vrši hemijski piling, a potom i tretman lica vapozonom. Kada se lice istretira, onda se prelazi na komedoekspresiju ili ceđenje. Koža se zatim obavezno dezinfikuje tonikom i maskom za lice. Tretman se završava masažom, za potpuno opuštanje mišića lica.

Za uklanjanje mitisera, možete probati i ultrazvučno čišćenje lica. Kombinacija  niskofrekfentnog ultrazvuka i male špatule iz kože izvlači nečistoće, uključujući i mitisere. Za vreme ovog tretmana, stvara se sloj ozona, koji duboko dezinfikuje kožu.

Jeste li čuli za kreme za uklanjanje mitisera?

Krema za mitisere

 

Mitisere možete uklanjati i specijalnim kremama za mitisere. Ako odlučite da uklanjate bubuljice kremom, vodite računa da krema bude prirodnih sastojaka, da ne sadrži veštačke mirise i boje.

Kad birate kremu, važno je da vodite računa da ona odgovara vašem tipu kože. Krema za uklanjanje mitisera treba da uklanja višak sebuma sa kože i da uklanja nečistoće. Ako imate izrazito masnu kožu, poželjno je da sadrži salicilnu kiselinu. Ona prodire duboko u kožu i čisti je.

Aparati i pomoćna sredstva za mitisere

 

Kozmetička industrija stalno napreduje i usavršava se. Na tržištu se mogu naći različiti aparati za uklanjanje mitisera. Jedan takav aparat je vakum čistač mitisera. On se sastoji od nekoliko nastavaka sa okruglim otvorom.

Radi po principu da usisa kožu na kojoj se nalazi mitiser, tako da mitiser izlazi iz ležišta. Na mestu ispalog mitisera, ostaje vam crvenilo kože, kao i kod ceđenja mitisera. Neki stručnjaci smatraju vakum korisnim, dok postoje i oni koji su protiv upotrebe vakum aparata za mitisere.

Mitisere možete uklanjati i trakama (flasterima) za mitisere. Njihova prednost je u lakoj primeni. Jednostavno nalepite flaster na kožu sa mitiserima i ostavite da odstoji. Kada se osuši, brzim potezima uklonite trake. Na flasteru će ostati sva prljavština okolo kao i ciljani mitiser.

U bolje snabdevenim radnjama možete pronaći i crne maske za uklanjanje mitisera. One „rade” po istom principu kao i trake. Nanesete masku na lice, ostavite da deluje, pa uklonite masku sa lica. Na njoj će ostati sve nečistoće.

Za čišćenje pora i uklanjanje viška masnoće sa lica, možete da probate i laser. Laser vam može pomoći da očistite svoju kožu, da osvežite lice, uklonite sitne bore. Laser je odlična preventiva da ne biste uopšte imali problem sa mitiserima.

Neki kozmetičari preporučuju saunu kao rešenje za uklanjanje bubuljica. Boravak u sauni će pojačati znojenje i izbacivanje toksina iz organizma. Topao vazduh otvara pore i olakšava uklanjanje nečistoća sa čitavog tela. Preporučuje se obavezno tuširanje mlakom vodom nakon boravka u sauni.

Preventiva za kožu bez mitisera

 

Da bi vam koža bila blistava i bez bubuljica, vrlo je važno da vodite uredan način života.

Dobro zdravlje unutra, odraziće se i na vašu kožu spolja.

Trebalo bi da izbegavate alkohol i cigarete, kao i boravak u zadimljenim prostorijama. Koža pušača je prirodno tamnija, jer sadrži otrove koji su dobra podloga za nastanak bubuljica. Redovan san, važan je za tonus kože.

Ishrana je veoma važna. Osobe koje nemaju redovne obroke takođe imaju više problema sa kožom. Veoma je važno da ishrana bude izbalansirana i da u organizam manje unosite nezdravih masti i ugljenih hidrata, a više svežeg voća i povrća. Tačnije, ishrana treba da se bazira na voću, povrću, žitaricama i omega 3 masnim kiselinama, kojima su bogate razne vrste ribe.

Neke studije pokazuju da prekomerna upotreba industrijskih šećera doprinosi različitim nepravilnostima na koži, između ostalih, pothranjuje i povećava verovatnoću nastanka mitisera na licu i telu.

Saveti kako sprečiti pojavu mitisera

 

Kada god ste u prilici, bavite se fizičkom aktivnošću i vreme provodite u prirodi. Vitamin D koji nam daje sunce, u malim količinama je nezamenljiv, tako da ćete umerenim boravkom na suncu (pratite preporuke, od 11h pre podne, do 16h popodne ne izlaziti), pomoći sebi da vam koža bude čistija i blistavija.

Izbegavajte da dodirujete lice rukama. Na njima ima puno mikroorganizama i bakterija. Dodirivanjem kože lica, samo ćete te bakerije širiti i na lice. Na taj način, možete samo da zaradite infekciju kože.

Pazite koje stvari naslanjate na lice. Savremen način života, doneo je mobilne telefone kao neizostavan deo svakog dana. Dezinfikujte povremeno telefon. Zbog brzog načina života, ni ne razmislimo koliko puta dnevno naslonimo telefon na lice. Ako svakodnevno pričate telefonom, mogli biste da počnete da koristite slušalice. Koža lica će vam biti zahvalna. Pročitajte kako nastaju bubuljice od mobilnog telefona.

Izbegavajte kupališta na kojima higijena nije na zavidnom nivou. Mnogi bazeni gde puno ljudi provodi vremena mogu nekada da budu leglo zaraze i bakterija koje mogu štetiti vašoj koži. Dakle, oprez!

Budite obazrivi kada kupujete šminku i kozmetiku za lice. Birajte proizvode koji ne zapušavaju pore i koji su nežni prema vašoj koži. Sa prirodnim sredstvima, nikad ne možete da pogrešite.

Izdvojte povremeno novac za neki dobar kozmetički tretman, i videćete koliko to koristi može doneti vašem licu. Dobar kozmetičar zlata vredi, a time ćete olakšati sebi kućnu negu.

Poslednje, ali ne manje važno – izbegavajte stres. Osobe koje su stalno pod stresom češće imaju bubuljice, uključujući i mitisere. Dokazano je da se ćelije kože sporije obnavljaju kod osoba koje su pod stresom. Iako vam se čini da nema vidljivih posledica stresa, cenu može platiti vaša koža. Naučite kako da se opustite.

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *