cimet za lice
Bubuljice

Cimet za lice, da ili ne?

Isprobajte i cimet za lice! Napravite masku ukoliko želite da o uklonite bubuljice i imate sjajn ten. Ipak, budite pažljivi! Ovo je sve što morate znati.

Karakterističan ukus cimeta prepoznajete u kolačima. Nekima od vas nije omiljen baš zato što nije neutralan. Dakle poseban je u kuhinji! Koristi se od davnina i pronalazimo ga u gotovo svim prehrambenim prodavnicama po pristupačnoj ceni.

Vreme je da saznate kako njegove blagodeti možete iskoristiti u svakodnevnoj negi lica!

Cimet za lice prednosti

 

Bez obzira na oblik cimeta u kom nam dolazi, stručnjaci navode da je prepun vitamina. Upoznati ste sa pričom o neophodnosti vitamina za kožu lica? Cimet sadrži neophodan vitamin C, kalcijum i gvožđe.

Kako se koža deli u nekoliko slojeva, potrebno ih je pravilno nahraniti. Vitamin C deluje regenerativno na drugi sloj kože i pospešiće stvaranje novih, zdravih i jakih ćelija. Što znači da ćete izgledati sveže i odmorno. Zaštitna barijera kože lica postaje jača kada imamo dovoljno kalcijijuma, gvožđa, vitamina D i vitamina C. Vitamin D nadokandićete šetnjom kroz prirodu, a ostatak vitamina nanošenjem cimeta na lice!

Na taj način ćete delovati preventivno i sprečiti nastanak svih vrsta bubuljica. Bakterije iz spoljašnje sredine teže će dopreti do unutrašnjosti kože i stvoriti infekciju, odnosno bolne potkožne bubuljice.

Dakle, prva prednost cimeta može biti jačanje imuniteta kože vašeg lica!

Cimet ima i mana za izrazito suvu kožu. Zato je važno uvek biti na oprezu.

Kada ga nanesete na lice primetićete karakteristično peckanje. Imaćete osećaj povišene temperature na površini kože.

Traje svega nekoliko minuta i dešava se jer cimet prodire kroz pore. Vrši odličan piling lica, ostavljajući za sobom ujednačen ten. To može prijati normalnoj koži ili izazvati crvenilo kod izrazito suve kože. Dopire do same unutrašnjosti pora, navodeći ih da se otvore. Iskoristite taj trenutak i mešajući cimet sa drugim sastojcima iščistite višak sebuma i štetne ostatke šminke. Pore će ostati slobodne i prodisati pa ćete pospešiti regeneraciju lica. Možete imati lepši ten za svega 15 minuta!

Mariji cimet nije prijao, ali nije odustala od ideje da se reši bubuljica prirodnim putema. Uspela je u tome i prezadovoljna je! Na njenom licu nema ni jedne bubuljice, a sve je bilo jednostavno i lako. I vi možete isprobati njen način. Šta je to, saznaćete na ovom linku: https://lepolice.com/nemam-vise-bubuljice-na-licu/

Na predelu usana, gde je koža izrazito tanka,  delovaće poput seruma za usne i naglasiti njihov volumen.

Pogledajte kako cimetom povećati volumen usana!

Pronaći ćete ga u različitim oblicima, što je još jedna od njegovih blagodeti. Nisam sigurna da li njegovih ili blagodeti stručnjaka koji ga proizvode i izvlače aktivne supstance. Prvi i osnovni oblik jesu štapići cimeta, koje morate izmrviti. U apoteci sam pronalazila ulje cimeta, koje vrlo koncetrovano.

Ulje cimeta za lice

 

U ovom ulj izdvojeni su aktivni sastojci, odnosno vitamini i minerali i kada pripremate masku koristite svega dve do tri kapljice. Može delovati regenerativno na površinski sloj kože i isušiti određene vrste bubuljica i ubiti gljivice na licu koje stvaraju gljivične akne.

Istraživanja stručnjaka o ulju kore drveta cimeta nisu u punom jeku, ipak jedno od prvih ističe njegove prednosti. Izdvojili su aktivne sastojke i ispitali kako deluju na kožu lica.

U većini slučajeva dopire do dubljih slojeva kože i deluje „pametno“. Umiruje signalne puteve u unutrašnjim slojevima kože koji dovode do infekcije.

Tako omogućavaju proteinima da rade svoj posao, ubiju bakterije i  dovedu do zavidnog tena.

Jednostavna primena i lagano mešanje sa drugim sastojcima čine ulje cimeta omiljenim. Šta ćete bolje nego nakapati i promešati a zatim naneti prirodnu masku od cimeta na kožu lica!

Povoljnija varijanta, cimeta u prahu, po ceni od 20 do 30 dinara omiljena je među damama.

Cimet u prahu za lice

 

cimet u prahu za lice

 

Cimet u prahu namenjen je pre svega za piling lica.

Nemojte ga koristiti ukoliko imate problematičnu kožu , sklonu aknama. Ne može delovati na smanjenje upale, čak šta više sitna minijaturna zrnaca mogu irtirati osetljivu kožu. Nećete crvenilo lica!

Kada je koža lica čista, može da diše i regeneriše se. Što znači da će stvarati proteine neophodne za normalno funkcionisanje imuniteta. Dovoljna količina elastina činiće lice zategnutim i može odložiti pojavu prvih bora. Postoje različiti tipovi starenja kože ali ukoliko čistite pravilno pore i ne odlazite sa šminkom u krevet izgledaćete mladoliko. Pored prirodnog losiona za čišćenje lica, jednom nedeljno iskoristite  blagodeti piling od cimeta u prahu.

Piling od cimeta za lice

 

Piling od cimeta podrazumeva korišćenje izrdrobljenih štapića ove biljke ili jednostavnije, praha cimeta. Ukoliko se odlučite za drobljenje morate biti precizni. Poenta je stići do minijaturnih kuglica, odnosno praškaste strukture koja će delovati blago i iščistiti lice.

Ne bori se sa mitiserima jedna dobro kao crna maska. Može vam pomoći u otklanjanju nekoliko crnih bubuljica na nosu i sa te strane nemojte previše očekivati. Ipak, lepša strana jeste mogućnost regulisanja rada lojnih žlezda. Kupi višak sebuma i omogućava vam prirodan sjaj lica. Pore će nakon tretmana biti otvorene i spremne za nanošenje hidratantne kreme.

Kako napraviti piling za lice od cimeta?

Najjednostavnija varijanta jeste direktno nanošenje cimeta iz kesice na kožu lica. Nemojte pohitati za kesicom odmah! Najpre očistite lice prirodnim losionom, uklonivši maskaru i puder. Male sitne čestice šminke poput prerađenih ulja ukloniće piling cimetom. Potrebna vam je mala količina čarobnog praha, jedna do dve kafene kašikice. Nanesite ga direktno na kožu i lagano utrljajte prstima. Laganom masažom lica pospešićete cirkulaciju i shvatiti da se naravno cimet neće upiti u kožu. Ni ne treba! Aktivni sastojci su dopreli do unutrašnjih slojeva i nakon 5 do 10 minuta možete isprati lice. Lagano se umijte i skinite ostatke pilinga sa kože.

Ovakva vrsta pilinga, saznajem na forumima, nekima je pružila svež izgled lica. Sa druge strane korisnice se žale da je izrazito agresivna i stvara crvenilo. Naša preporuka je mešanje cimeta sa drugim sastojcima!

Jednostavno je i jednako brzo, stoga pogledajte kako.

Cimet i voda za lice

 

Klasična varijanta pravljenja pilinga od cimeta jeste mešanje sa vodom. Ukoliko niste u mogućnosti i želite što pre da napravite piling pomešajte cimet i običnu vodu. Naravno, nemojte preterivati jedna kašikica cimeta i najviše dve supene vode. Biće dovoljno, pospešiće upijanje aktivnih sastojaka iz cimeta, a smanjiti iritaciju lica.

Strpljivi će, verujem, skoknuti do apoteke po termalnu vodu za lice. Izvorska termalna voda koristi se u banjama u borbi sa svim kožnim oboljenjima. Marketing, ekonomija i drugi stručnjaci učinili su svoje i priuštili nam bočice termalne vode za kućnu upotrebu! Sadrži minerale koji hrane kožu lica čineći je otpornijom na spoljašnje uticaje. Reč je o natrijumu, kalijumu, manganu i selenu. Odličan izbor za mešanje sa cimetom i prava hranjiva bomba za vašu kožu! Pomešanu smesu nanesite kružnim pokretima na kožu i nakon 5 do 10 minuta isperite.

Karakteristično za piling od cimeta je nanošenje. Nemojte samo utapkati sastojke u kožu, već masirajte lice. Na taj način ćete se opustiti ali i aktivirati ćelije, sprečavajući gubljenje elastičnosti kože lica.

Vreme je da pohitate do frižidera!

Cimet i mleko za lice

 

Mleko se koristi za čišćenje lica i posebno preporučuje kod uklanjanja štetnih ostatak šminke. Masnija struktura omogućava lepo prikupljanje nečistoća i uklanjanje sa kože lica. Pored toga vrlo je hranjivo i dopušta koži da se regeneriše. Znate da je deci neophodan kalcijum iz mleka koji jača kosti. Slično radi koži lica , podstičući stvaranje novih ćelija . Zajedno sa cimetom čini odličan piling lica!

Preporučujemo vam korišćenje pilinga od cimeta i mleka najviše jednom nedeljno.

Trik je u tome da cimet ostavlja za sobom aktivne sastojke ali i prikuplja višak masti sa kože. Mleko može sprečiti irtiraciju i smanjiti osećaj peckanja.

Opet mešamo sličnu količinu sastojaka, odnosno kašiku mleka sa kašičicom cimeta. Kažem opet, jer treba imati u vidu da piling mora biti svež. Dakle, nema potrebe praviti velike količine i bacati ih u smeće.

Susreli ste se sa izrazitim svrabom kože lica i crvenim krugovima? Neke dame i pripadnici jačeg pola često pripisuju ovakva opis gljivičnoj infekciji. U tom trenutku zaboravite da piling ali iskoritite cimet kao moguću prevetivu.

Cimet za gljivice na licu

 

Cimet se pokazao kao odličan detoksikator ukoliko ga unosite oralno. Ipak, može vam biti od pomoći prilikom ublažavanja svraba i crvenila, topikalnim nanošenjem, usled pojave gljivica na licu. Da se razumemo, neće potpuno suzbiti gljivicu za adekvatan vid lečenja obratite se demarlogu, Iskustva korisnica govore da im je pomogao i pružio osećaj olakšanja!

Pomešajte ga pametno i napravite prirodnu masku od cimeta za gljivice na licu što pre!

Prirodna maska od cimeta i jogurta za gljivice na licu

 

Jogurt deluje protivupalno i unutar sebe ima vitamine i minerale. Njegova važnija odlika jesu probitoske bakterije. Nema ih naravno u količini u kojoj su unutar probiotika ali mogu trenutno delovati na epitel. Njihova funckija ogleda se u suzbijanju bakterija i gljivica sa površine kože.

Mešajući dve do tri kapi ulja cimeta sa dve kašike punomasnog jogurta dobijate pravo osveženje za lice. Smiriće svrab kože, što će vam pružiti nekoliko sati odmora.

Saznajte sve načine nanošenja jogurta na kožu lica!

Kao što vidite izabrali smo ulje kore cimeta jer cimet u prahu može biti suviše jak i stvoriti osećaj peckanja i žarenja na već izritiranoj koži. Nekim dama ovakav tretman prija, dok druge imaju osetljivu kožu lica pa se osećaj žarenja javlja i prilikom korišćenja ulja. Ukoliko vam zasmeta, ne smete trpeti! Isperite lice vodom i ostavite mu prostora za regeneraciju i oporavak.

Jogurt je hladan pa će delovati poput obloge, ali nemojte zbog toga potceniti naredni deo priče.

Maska od cimeta i vazelina za gljivice na licu

 

Vazelin je sastavljen od voska i mineralnih ulja. Stvara zaštitnu barijeru na površini kože štiteći je od spoljašnjih uticaja. To je najvažnija preventiva, jer ukoliko se koža isuši podložnija je gljivicama. Ponekad je uzrok njihovog nastanka emocionalni stres koji trpite. Zato, opustite se i naučite da pravilno negujete lice

Pomešajte kašiku vazelina sa pet kapi ulja cimeta. U ovom slučaju pet kapi jer je vazelin guste strukture. Dobro promešajte prirodnu masku i zatim nanesite na prethodno dezinfikovanu kožu. Laganim pokretima naravno, izbegavajte stiskanje jer može stvoriti dodatnu iritaciju. Nakon desetak minuta isperite lice vodom. Primetićete da je na koži i dalje fin sloj vazelina i ukoliko vam prija to je u redu! Pružiće vam hidrataciju i zadržati čestice vode u ćelijama.

Naglasila sam ‘’da je to u redu’’ jer osetljivoj koži lica prirodna maska od cimeta i vazelina ne mora prijati.

Najbolje je isprobati je na nadlaktici pre same upotrebe.

Poslednje dve maske čine se posebnim jer mogu uticati na smanjenje crvenila kod potkožnih bubuljica. Znate da smo se u pubertetu borili sa njima, ali verujte mi česte su i bubuljice kod odraslih! Jednu vrstu posebno, prirodne maske od cimeta mogu srediti!

Cimet za hormonske bubuljice

 

Hormonske bubuljice su čest problem, što vam može pružiti trenutno olakšanje. Dakle, jesu ozbiljne ali nema potrebe da očajavate! Minerali iz cimeta mogu umiriti upalu pa ćete odleti potrebi da iscedite aknu.

Hormonske bubuljice treba pratiti i ukoliko se ne povlače posteti dermatologa. Nastaju usled hormonskog disbalansa i veće količine estrogena u telu. Da li je bubuljica na čelu ili akna na bradi, nije ni važno! Isprobajte prirodnu masku od cimeta. Ukoliko vam prija nanosite je na lice jednom nedeljno i kombinujte za prirodnim serumima za bubuljice. Rezultati neće izostati.

Samo, ne bilo kakvu prirodnu masku od cimeta!

Prirodna maska od cimeta i meda za hormonske akne

 

maska od cimeta za lice

 

Neki od vas su pročitali sve o najboljim maska za lice od meda i upoznali se sa njegovim blagodetima. Deluje umirujuće na kožu lica, a opet vrlo je koncetrovan. Ima antibakterijsko svojstvo, pa direktni nanošenjem na epitel ubijate bakterije.  Nje agresivan prilikom ubijanja već hrani ćelije, postičući stvaranje proteina. Cimet će pospešiti cirkulaciju i na taj način ubrzati regeneraciju kože lica. Moje prijateljice stalno hvale ovu masku i zahvaljuju mi se na preporuci.

Priprema je jednostavna!

Potrebne su vam tri kašike meda i kapljice ulja cimeta. Do pet kapi biće dovoljno i pružiti licu ujednačen ten. Kada pomešate sastojke stavite ih u mikrotalasnu na trideset sekundi. Smesa će se rastopiti i pa će sastojci biti potpuno izmešani. Kada se ohladi nanesite je na očišćeno lice i neka odstoji nekoliko minuta. Može ublažiti crvenilo i smanjiti otok lica.

U pojedinim slučajevima cimet može irtirati kožu pa za početak nemojte masku nanositi u debelom sloju na lice. Ispratite dejstvo i ukoliko se ne osećate prijatno isperite je sa lica!

Šta kada ostanu ožiljci od dosadnih akni?

Pakovanje od cimeta za lice u borbi sa ožiljcima od akni

 

Cimet u sebi sadrži antioksidanse koji čuvaju zdrave ćelije kože i ubrzano regenerišu oštećene. Kada se pojavi ožiljak od bubuljice ćelije kože na tom mestu bivaju izmenjene, pa je zato nastala rupica od akne ili tvrda izdignuta koža. Šta god da je nije prijatno!

Maska od cimeta i limuna za lice u borbi sa ožiljcima od akni

 

Limun je prepun vitamina C, koji dopire do drugog sloja kože i jača imunitet ćelija. Smatra se za prirodnog izbeljivača lica, što može biti rešenje za ožiljke od bubuljica. Mešajući ga sa cimetom dobijate koncetrovanu smesu koje nanosi u tankom sloju na lice. Ovog puta izbegavajte predeo oko očiju, jer je koža izrazito tanka.

Iscedite pola limuna i dodajte nekoliko kapi ulja kore cimetnog drveta. Cimet u prahu može doprineti osećaju bridenja i peckanja, što vam nije potrebno. Nekoliko puta mesečno poslužite se ovom prirodnom maskom i vaš ten će zablistati. Još jedna prednost, jeste regulisanje lučenja sebuma. Umiriće rad lojnih žlezda kod masne kože lica, dok normalnu kožu može isušiti. Srećom imamo rešenje i za vas!

Cimet i paradajz za lice

 

Karakteristična kiselost iz paradajza regulisaće Ph vrednost lica. Vitamini B grupe ujednačiti ten i zajedno sa cimetom pružiti mekano lice pod prstima i nahraniti ga. Ukoliko želite svakodnevno da izgledate sveže i odmorno i usput smanjite vidljivost ožiljaka od akni pripremite je jednom nedeljno.

Super je to što za razliku od limuna deluje lagano, pružajući vam osećaj relaksacije u toku nanošenja. Nema jakog peckanja.

Izgnječite paradajz i dodajte cimet u prahu. Dovoljna je jedna kašičica cimeta i paradajz srednje veličine. Dopustite joj da prodre do dubljih slojeva kože i nakon desetak minuta isperite lice toplom vodom!

Crveni sok opušta i osvežava pa ćete želeti ponovo da ga nensete na kožu lica.

Cimet i jaje za lice

 

Jaje je bogato proteinima, naučili smo još kao deca. Sadrži šezdesetak različitih proteina koji hidriraju suvu kožu lica. Riboflavin iz jajeta izbaciće toksine iz kože i pružiti vam ujednačen ten. Zajedno sa cimetom može se izboriti sa rupicama od akni i umanjiti njihovu vidljivost.

Možda je vreme da isprobate još jednu blagotovrnu masku za lice? Proverite kako pripremiti masku od belanaca i zašto čini kožu sjajnom.

Jaje koje mešate sa prahom cimeta treba da bude sveže. Ovog puta možete napraviti koncetrovaniju smesu sa dve kašičice cimeta ali je obavezno isprobajte na koži podlaktice. Ukoliko se pojavi crvenilo nemojte je nanositi na lice.

Dosta recepata, šta korisnice kažu za čarobni crni prah?

Iskustva sa cimetom za lice

 

Iskustva govore različito u zavisnosti od godišta dama. Zrele pripadnice nežnijeg pola hvale blagodeti cimeta, navodeći da osvežava kožu njihovog lica.Preko im je potreban ujednačen ten jer se pojavljuju prve staračke pege na licu. Predstavlja prvu pomoć ali može stvoriti i iritaciju. Oprezne su i nakon korišćenja cimeta hidriraju kožu prirodnim kremama za lice.

Sledeća grupa predstavlja buntovne tinejdžere kojima je cimet altrernativa u smanjenu crvenila pubertetskih akni.

Ne koristite ga svakodnevno, što ni stručnjaci ne preporučuju.

Prirodni serumi za lice isušuju bubuljice dok cimet jednom u dve nedelje kupi ostatke sebuma i prljavštine sa lica.  Sve je sjajno dok se ne sretne sa izrazito suvom kožom. U tom slučaju nemojte biti odvažni i radije isprobajte masku od belanaca ili prirodnu masku od kafe za ujednačavanje tena!

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *