probiotik za lice
Kozmetika za lice

Probiotici za lice rade u vašu korist!

Želite je da se oslobodite bubuljica, crvenila ili perutanja kože? Onda su možda baš probiotici za lice ono što treba da se vaša koža dovede u red.

Sve zastupljeniji trend u nezi lica jesu probiotici. Ovo ne treba da nas čudi, brz načn života i nedostatak vreme doprineli su tome da izbegavamo duge i bolne tretmane. Nema potrebe za takozvanim ceđenjem bubuljica ako one mogu same da se povuku.

Probiotici za lice će smiriti upale i pomoći koži da se izbori sa bubuljicama na licu.

Bez obzira na vrstu bubuljica i razlog nastanka , oni će nahraniti kožu i postaće čista i negovana.

Ukoliko je vaše lice suvo, peruta se i pojavljuje se crvenilo – probiotik za lice može pomoći. Pospešiće vezivanje vode na koži lica i regulisati njenu Ph vrednost.

Šta je uopšte probiotik?

 

Stručnjaci definišu probiotike kao dobre bakterije koje su zadužene za održavanje vitalnosti crevne flore i imunog sistema tela.

Ukoliko smo dugo izloženi stresu, nedovoljno spavamo, jedemo bru hranu imuni sistem slabi. Loše bakterije napadaju telo i prodiru u dublje slojeve kože. Zatim stižu do creva i ulaze u krvotok gde direktno napadaju imuni sistem tela.

Dobre bakterije iz probiotika sprečavaju delovanje bakcila i jačaju imuni sistem. Probiotska kultura bakterija zaustavlja toksične supstance i sprečava razvoj infekcija. Da, čak i onih na licu!

Jovana je baš sa takvim infekcijama imala posla. Crvene, bolne bubuljice često su bile na njenim obrazima i činili je nesrećnom. Ona je svoj problem rešila prirodnim putem i zauvek uklonila akne sa svog lica. Presrećna je, jer odavno nije imala tako čisto lice. U čemu je našla rešenje, pročitajte u njenom iskustvu koje se nalazi na ovom linku: https://lepolice.com/bubuljice-su-bile-uporne-ali-ima-resenja/

Iako su probiotici postali deo reklamnih kampanja skoro, dobre bakterije konzumiramo od kada znamo za sebe.

Sastav probiotika je jednostavan. Zapravo to su bakterije mlečne kiseline.

Sastavni su deo mleka a zahvaljujći njima dobijamo različite produkte poput jogurta, kiselog mleka, sira i kiselog kupusa. Kako bi ubrzali njihovo dejstvo stručnjaci su ih smestili u tablete, kapsule i prašak. Možete ih naći u obližnjoj apoteci i izdaju se bez recepta. Susrešćete se sa više vrsta probiotika. Preporučujemo vam da se posavetujete sa farmaceutom pri izboru, ne mora da znači da će vam svaki probiotik odgovarati. Kada nađete proizvođača za sebe, nemojte ga menjati.

Uz svaku kutiju probiotika dobićete uputstvo u kom se nalazi preporučena dnevna doza. Morate održati kontinutitet i koristiti ih par dana kako bi postigli najbolji efekat. Telo ih prihvata i nakon nekog vremena zamenjuje svojom prirodnom florom.

A kakve to veze ima sa licem? Šta za to vreme dešava sa kožom lica? Na koji način probiotici štite zaštitnu barijeru kože? Pripremili smo odgovore u narednom delu teksta.

Kako deluju probiotici za lice?

 

Sve što ste čuli o probioticima podrazumeva regulisanje crevne flore i uticaj na celokupan imuni sistem. To i nije toliko čudno s obizorom da je koža našeg tela zaštićena od spoljašnjih uticaja garderobom. Ne i koža lica!

U toku cele godine koža lica je izložena svakom uticaju spoljašnje sredine. Zimi joj je neophodna dodatna nega jer se dodatno isušuje. Leti je UV indeks visok i preterano izlaganje suncu donosi rizik od nastanka crvenila i fleka na koži lica. Epiderm lica postaje tanji i narušava se Ph vrednost kože. Bakterije lakše dolaze do dubljih slojeva kože i napadaju ćelije.

Potreban nam je probiotik za lice koji će pospešiti nastanak kolagena i regeneraciju. Ovakav jedan proizvod sprečava širenje infkecija odnosno bubuljica i smanjuje upalu lica.

Najbolje je da se probiotici za lice nanose direktno na kožu kako bi odmah delovali.

Kako?

E baš zato biramo kreme sa probiotikom. Kako bi nega lica probioticima bila uspešna pre nanošenja kreme očistite lice od šminke i pljavštine.

Probiotik krema za lice

 

Direktnim nanošenjem na kožu lica brže ćete sanirati postojeće probleme.

Prednost kreme je u tome što pored probiotika za lice sadrži i druge supstance koje neguju kožu.

Pogledajte deklaraciju i birajte kremu koja u sebi sadrži vitamine. Zahvaljujući njima koža će biti hidrirana i meka na dodir. Mlečne bakterije smanjiće upalu i nakon par dana korišćenja kreme možete videti prve rezultate.

Probiotik krema za lice nanosi se na celo lice, u tankom sloju, dva puta dnevno.

Preporučujemo vam da kremu sa probioticima za lice čuvate u frižideru kako bi sačuvala dobre bakterije i dala svoj maksimum.Ukoliko imate osetljivu kožu možete isprobati kremu na unutrašnjem delu podlaktice – ako nema iritacije možete je naneti na lice. Zapravo, retko kada probiotske kreme imaju negativne efekte. Potpuno su prirodne i mogu se koristiti više puta u toku dana.

Pronalazimo ih u apotekama i većim drogerijama. Cena varira u zavisnosti od proizvođača. Nije presudna, isprobali smo dobre probiotske kreme po povoljnoj ceni.

Još jedna od prednosti probiotske kreme je to što ne sadrži kortikosteroide a ipak  pospešuje regeneraciju. Pored problema sa bubuljicama pomažu kod seboričnog dermatitisa i ekcema, odnosno suve kože i perutanja.

Kada smo se odlučili za korišćenje probiotske kreme vodili smo se iskustvom i preporukom korisnica. Nakon dve nedelje korišćenja bubuljice su se polako sušile. Ukoliko ne vidite konkretne rezultate savetujemo vam odlazak kod dermatologa. Otkrivamo vam naše iskustvo i kreme koje su nam najviše prijale. Ne tražimo od vas da se slepo vodite njime ali se nadamo da će biti od koristi.

 

probiotik za lice u kozmetici

Najbolja krema za lice sa probiotikom

 

Izdvojili smo nekoliko prirodnih krema prema tipu kože i problema na koži lica.

Nikel probiotska krema

 

Ostavila je na nas utisak blage i nežne kreme. Namenjena je deci i odraslima. Možete je koristiti nekoliko puta dnevno. Pokazala se najbolje kod nege suve kože lica.

Probiotici za lice se bore dobro sa perutanjem, crvenilom i raznim vrstama ekcema. Dolazi nam u malom pakovanju od 50ml i njena cena se kreće od 1800 do 2500 dinara.

Pored mlečnih bakterija sadrži dosta vitamina D, koji će hidrirati kožu. Preporučujemo vam je u zimskom periodu, kada je koža sklona perutanju i upalnom crvenilu lica.

Ella bache probiotska krema

 

Karakteristična je po tome što nema miris. Napravljena je tako da ne sadrži u sebi alergene, deluje smirujuće i jača imuni sistem kože. Mlečni probiotik je većinski sastav kreme, ali pored njega tu je flavanoid crvenog jasmina. Jasmin deluje podmlađujuće i može poboljšati elastičnost kože.

Dolazi nam u vrlo praktičnom pakovanju tubi iz kojeg lako možete istisnuti kremu. Koristili smo je ujutru i uveče pred spavanje. Nije teška i lagano se upija u kožu lica. Namenjena je normalnoj koži lica, koja ima povremenu sklonost ka upalnim procesima i bubuljicama.

Dr Organic probiotik krema

 

Ukoliko imate masnu ili mešovitu kožu sklonu aknama prava je stvar za vas. Koži pruža preko potrebnu ravnotežu, odnosno reguliše Ph vrednost kože.  Na taj način sprečava širenje upale i umiruje kožu lica.

Probiotici za lice nisu njen jedini trik u rukavu. Sadrži pro-kolagen kompleks koji prodire duboko u kožu lica. Pospešuje nastanak prirodnog kolagena i ubrzava regeneraciju. Nazivaju je i kremom protiv bora, jer kolagen utiče na pore i sprečava njihovo produbljavanje. Nešto ju je teže naći u malim apotekama ali je ima u većim drogerijama Ii šoping centrima. Cene su različite, prosečno košta oko 3000 dinara.

Ukoliko želite da se rešite problema sa kožom lica, uz samo par kapi prozivoda dnevno, tu su probiotici za lice u serumu.

Probiotski serum za lice

 

Navikli smo na kreme na lice, način korišćenja i njihovo dejstvo. Danas se sve popularniji serumi za lice i pored toga imaju mnogobrojne prednosti. Prva razlika jeste u samom pakovanju. Serumi imaju pipetu kojom ćete lakše aplicirati prozivod.Samo pakovanje je manje od kreneme zato što je njihova koncentracija jača. Krema je guste strukture dok je serum lagan i lako se nanosi.

Koristimo serum sa probioticima za lice jednom dnevno, najčešće pred spavanje.

Poželjno je nanositi serum na čisto lice. Ukoliko nanosite serum posle umivanja kožu morate dobro osušiti. Ne treba stavljati probiotski serum na mokro lice.

Par kapi biće dovoljno. Utrljajte ih kružnim pokretima u kožu ali izbegavajte regiju oko očiju.

Probiotskom serumu je potrebno četrdesetak minuta da potpuno upije. Ne stvaraju iritacije jer je njihova baza zapravo voda.  Ono što vas može odvratiti od kupovine jeste cena. Znatno su skuplji od krema sa probiotikom. Cena ide u prilog kvalitetu jer se u serumu nalazi veća koncetracija probiotika za lice. Vek trajanja je takođe duži jer vam je za celo lice potrebno samo par kapi seruma.

Za razliku od krema ni jedan sastojak seruma ne ostaje dugo na koži i neće zapušiti pore. Dopire do dubljih slojeva i direktno deluje na upalu smanjujući bubuljice ili druge iritacije kože lica.

Najbolji probiotski serumi za lice

 

Serum birate prema tipu kože i problema na licu. Navodimo vam serume koji su se najbolje pokazali u borbi sa bubuljicama, crvenilom i perutanjem kože. Izaberite pametno prirodni serum sa probiotikom koji će izjednačiti ten kože i smanjiti upalu.

Mp probiotski serum

 

Namenjen je za negu masne kože sklone bubuljicama. Pored probiotskih bakterija sadrži d-pantenol, ureu i glicerin. Urea uklanja mrtve ćelije sa kože i na neki način dezinfikuje kožu. Zahvaljujući tome dobre bakterije lakše prodiru do žarišta infekcije i pospešuju regeneraciju. Razlikuje se od klasičnih seruma po pakovanju. Nema klasičnog aplikatora u vidu pipete, već serum istiskujete prskanjem na kožu lica.  Proizvodi se u našoj zemlji tako da smo ga pronalazili po nešto pristupačnijoj ceni, oko 1000 dinara.

Sebamed pro probiotski serum

 

Specifičan je po ekstraktu kafe. Sadrži idealnu Ph vrednost i deluje blago na kožu lica. Štiti kožu od slobodnih radikala i umanjuje vidljivost finih bora na koži lica zahvaljujući kafi. Pospešuje vezivanje vode u koži i može vam biti od koristi ukoliko vam je koža suva. Dolazi nam u pakovanju od 30ml ali se lepo razmazuje i upija tako da nam je dugo trajao.

Vichy slow age probiotski serum za lice

 

Ovi probiotici za lice u bočici namenjeni su normalnoj koži lica.  Vichy je napravio serum koji će ojačati ćelije i sprečiti infekcije na normalnoj koži lica. Izbegavajte područje oko očiju i nanosite probiotski serum jednom dnevno na čistu kožu lica. Vichy proizvodi su nešto skuplji i možete ih pronaći u apotekama.

Yoghurt of Bulgaria probiotok serum za lice

 

Prirodni probiotski serum koji je sve popularniji na naše tržištu. Namenjen je suvoj i osetljivoj koži lica.

Sadrži od 50 miliona do 10 milijardi živih probiotskih bakterija po 1g seruma.

Doprinosi regeneraciji i štiti kožu od agresivnih uticaja iz životne sredine. Specifičan je po tome što sadrži saštitini faktor +20 i sačuvaće vašu kožu od negativnog UV zračenja. Dobro se pokazao u borbi sa crvenilom i alergijama na licu.

Ukoliko vas posle nanošenja seruma ili kreme lice pecka niste izabrali pravi proizvod za svoju kožu. Serumi i kreme sa probiotikom treba da prijaju vašoj koži. Osećaj svežine pratiće vas od početka korišćenja. Nakon desetak dana obično vidimo prve rezultate. Ukoliko izostanu obavezno posetite dematologa koji će vam prepisati konkretnu terapiju u borbi sa bubuljicama ili crvenilom i suvoćom lica.

probiotik za kožu lica

Probiotici za lice – iskustva

 

Pitali smo korisnice probiotika koliko su zadovoljne rezultatima odnosno kakva su njihova iskustva. Zaista smo došli do različitih odgovora u zavisnosti od tipa kože I problema koje nosi sa sobom.

Na nas je utisak ostavilo Jovanino iskustvo. Jovana ima normalnu kožu lica ali usled stresa I brzog načina života imuni sistem joj je oslabio. Koža joj je postala masna i sklona aknama. Pristala je da nam ispriča svoje iskustvo i otkrije kako je regulisala Ph vrednost kože i smanjila infkeciju:

‘’ Brza hrana i stres činili su me malaksalom. Nisam nikada imala probleme sa kožom lica. Redovni pilinzi bili su sve što mi je potrebno kako bi uklonila ostatatke šminke. Sve dok se u tridesetoj godini nisu pojavile bubuljice. Brz način života poremetio je hormone i oni su uzrokovali upalu na obrazima. Dermatolog je lečio pomenute promene ali sam između terapija koristila probiotske kreme za lice.

Hormonske bubuljice su se polako povlačile. Pravilan režim ishrane takođe je bio značajan za kožu lica. Danas, nakon dve godine mogu da kažem da sam zadovoljna svojim izgledom. Redovno hidriram kožu prirodnim kremama i izbegavam slatkiše. “

Ukoliko se odlučite za kapsule probiotika njihova cena je nešto niža. Varira od proizvođača i reklame od 300 do 500dinara. Međutim, njih ne nanosite na lice.

Pravilnom negom i čišćenjem lica pred spavanja izbećićete pomenute tegobe. Ukoliko ipak dođe do njih, probiotici za lice predstavljaju prirodnu metodu koja će ojačati zaštitnu barijeru kože i doprineti lečenju.

Probajte ih!

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *