Masažer za lice pomaže da koža bude zategnuta i glatka ali pomaže i da se oslobodite stresa! Kako se koristi i gde da ga kupite saznajte u ovom tekstu!.
Masaža lica je definitivno jedan od tretmana koji je našoj koži itekako prija i s vremena na vreme je potreban da bi ona ostala negovana, zategnuta i zdrava što je duže moguće. Upravo iz tog razloga kozmetički saloni nude širok izbor najrazličitijih masaža, od onih koje će nas podmladiti, do onih kojima je cilj da očiste lice i učine ten blistavim. Zbog toga bismo voleli da znamo šta nam sve nudi masažer za lice i kako ga možemo koristiti i kod kuće.
Šta je masažer za lice?
Masažer za lice je priručna naprava, manuelna ili električna, namenjena masaži lica i poboljšanju cikrulacije u koži.
Pre nekoliko godina postao je jedan od najvećih trendova u svetu kozmetologije. Počele su da ga koriste i isprobavaju beauty blogerke širom sveta. Tako danas imamo ekspanziju ovog sredstva i dolazi do njegovog masovnog korišćenja.
Ipak, iako je moderan masažer za lice sada toliko popularan, vratimo se malo u daleku prošlost. I tada su žene vrlo dobro znale kako da neguju lice i telo i na taj način sačuvaju prirodnu lepotu. U vreme kada nije bilo savremenih anti age tretmana i raznih modernih sredstava kojima će se ulepšavati, prirodna nega lica bila je sve. Žene sa Dalekog istoka, koje su nadaleko poznate kao one koje mnogo ulažu u svoju lepotu, još u 7.veku koristile su neku vrstu rolera za lice. Jedan takav roler od žada koji potiče iz Kine čuva se u Bruklinskom muzeju, kao i određene četkice za šminkanje.
Danas, masažer za lice možemo kupiti u gotovo svakoj apoteci ili drogeriji, ali je bitno da znamo šta želimo od njega i koje funkcije treba da obavlja. Ukoliko znamo to, ova stvarčica može biti odličan saveznik za lepotu.
Čemu služi masažer za lice?
U zavisnosti od modela i namene, masažer za lice služi za mnogo toga:
- podstiče cirkulaciju krvi i pospešuje regeneraciju kože lica;
- ublažava nadutost i otečenost lica i uporne podočnjake;
- smanjuje plitke bore, a redovnim i upornim korišćenjem mogu se eliminisati i duboke bore na čelu, vratu…;
- dubinski čisti kožu, ostavljajući je glatkom i mekom, a ten postaje ujednačeniji;
- može nas rešiti bubuljica i akni;
- pomaže da se otpuše pore i tako pospešuje dejstvo preparata za negu koje koristimo svakodnevno, poput krema ili losiona za lice.
Sve ovo zvuči odlično, zar ne? Mislimo da je ovaj spisak razloga i više nego dovoljan da isprobamo masažer za lice.
Kako se koristi masažer za lice?
Može se koristiti svakog dana, jer odlična masaža lica ili tela nikada nije na odmet.
S obzirom na to da je mali i praktičan, uvek vam može biti pri ruci, možete ga nositi sa sobom na putovanja i kada god poželite bićete spremne da svom licu obezbedite brzinsko osveženje. Ukoliko ste do sada isprobale masažu lica protiv bora ili ste se podvrgli masiranju lica kašikama, verovatno ćete biti među prvima koji će želeti da isprobaju i masažer lica.
U zavisnosti od toga od kojeg je materijala napravljen, ovaj uređaj pruža različite funkcije i na drugačije načine neguje kožu. Veoma je jednostavan za korišćenje, a super je što se mnogi od njih mogu koristiti i za masažu drugih delova tela. U kombinaciji sa vežbicama za lice i odgovarajućom kremom protiv bora, ovo će biti pun pogodak za svakodnevnu negu koju naša koža zahteva.
Kako treba da izgleda jedna masaža lica masažerom?
- Bore na čelu i vodoravne linije su jedan od najčešćih znakova starenja, pa masažer prvo usmerite na njih. Lagano povlačite kožu ka gore, pa zatim ga dole, pravite male cik- cak pokrete i to neka traje dva, tri minuta;Onda prelazite sa leva na desno isto toliko vremena.

- Zatim pređite na nos, deo oko nosa i na obraze. Sporim pokretima masirajte ove delove lica kako biste poboljšali mikrocirkulaciju i vratili čvrstinu i tonus koži;

- Kružnim pokretima na kraju pređite po bradi, delovima oko i uza ušiju.

- Nastavite laganim pokretima i oprezno po vratu, sve do dekoltea. Znamo koliko bore na vratu umeju da budu uporne, ali vi budite uporniji. Opuštena koža i horizontalne linije na vratu biće ublažene uz korišćenje nekog od masažera, ali i u kombinaciji sa nekom od prirodnih krema za bore;

- Nakon što završite sa masažerom lica, u svoj ritual masaže možete uvesti i neka od ulja za lice. Možete naneti na kožu dve tri kapi ulja od lavande, arganovog ulja, kokosovog ili ulja jojobe, pa prstima, kružnim pokretima, lagano izmasirati lice. Svako od ovih ulja odlično je za negu kože i bićete i više nego zadovoljni ako ih uvedete u svoje rituale ulepšavanja.
Iako je masažer za lice odlično rešenje za mnoge probleme sa kojima se mi žene susrećemo, svesni smo da on nije dovoljan ako želimo da što pre ublažimo duboke bore, rešimo se fleka i podočnjaka na koži. Lile nam je ispričala na koji način je ona, u svojoj petoj deceniji, uspela to da učini relativno brzo i veoma jednostavno.Mislila je da nikada više neće imati zategnutu i lepu kožu lica, upoređivala se sa drugim, mlađim ženama i često bila očajna.
Rešila je da godine okrene u svoju korist i da nađe rešenje za uporne bore, flekice i podočnjake koji su je mučili. I znate šta? Uspela je u tome! Malo je reći da je oduševljena! Koža je postala čvršća, lepša i glatka na dodir. Svoje iskustvo podelila je na ovom linku: https://lepolice.com/dobila-sam-bitku-sa-borama/ .
Vrste masažera za lice
Baš kao i kada je reč o, na primer, četkama za čišćenje lica ili odstranjivačima mitisera i u ovom slučaju postoje različite vrste i modeli.
Najuopštenija podela je na ručne i električne.
Pokušaćemo da ih nabrojimo sve, da vidimo koje funkcije imaju i kako se koriste, pa zatim i da vam preporučimo nekoliko najboljih koji se mogu na našem tržištu pronaći.
Oklagija kao masažer lica
Već smo pisali o sve popularnijem tretmanu koji se naziva maderoterapija lica, jer su žene njime jednostavno oduševljene. To nije ništa drugo nego masaža lica malim, posebno prilagođenim oklagijama. Ima za cilj da vrati elastičnost koži, da izvuče sve toksine na površinu i da joj vrati prirodnu svežinu i blistavost.
Ovakvu masažu možete raditi i same, naravno, ali mi ipak savetujemo da poverite svoje lice obučenim i stručnim osobama. U salonima, tretman uglavnom traje 20 do 30 minuta, bezbolan je i potrebno je do 12 tretmana za vidljive rezultate.
Roler za masažu lica
Ovo je jedan od proverenih ručnih masažera, a prave se najčešće od žada ili roze kvarca. Može se praviti i od ametista ili obsidijana. Da su ovakvi masažeri zaista delotvorni potvrđuje i naučna studija iz Japana koju je sproveo Naojuki Hajaši sa Instituta za tehnologiju u Tokiju. On je je ispitivao kratkoročne i dugoročne efekte masaže rolerima i došao do zaključka:
Nakon samo 5 minuta masaže, cirkulacija kože se povećava za 25 odsto.
Roleri za masažu imaju nastavke sa jedne ili obe strane, kada su sa jedne strane valjak za čelo i obraze, a sa druge za deo ispod očiju. Mogu biti glatke ili reljefne površine. Masažu radimo tako što nežnim, ali čvrtim pokretima pomeramo roler od untrašnjosti ka spoljnjem delu lica i na taj način stimulišemo cirkulaciju kože. Žad, na primer, upija svu negativnu eneregiju, dok roze kvarc ublažava štetna zračenja, pegla bore i vraća koži elastičnost.
Kamen za masažu lica
Reč je o drevnoj kineskoj metodi masaže lica, poznatoj kao Gua Sha masaža. Koriste se dva kamena, odnosno, pločice od žada ili roze kvarca kojiima se podstiče limfna drenaža kože lica. Na taj način, lice se čisti od nečistoća i poboljšava se proces razmene materija sasvim prirodnim putem. Koža se obnavlja, smanjuju se bore, podstiče se proizvodnja kolagena i elastina. Ovakvo kamenje za masažu lica može se pronaći uglavnom u online prodaji, a cena za komplet od dva komada je oko 1.500 dinara.
Vakuum masažer za lice
Radi se o tretmanu face cupping gde se za negu i masažu lica koriste čašice. Metoda je prirodna i bezbolna, a koža postaje zategnuta i svežija. Koriste se takozvane ventuze koje imaju gumu na krajevima, stvaraju vakum, podstiču cirkulaciju i tako rešavaju mnoge probleme na koži lica. Ovakva masaža je odlična protiv akni, bora, možete je raditi kod kuće ili u salonima gde tretman košta od 1.500 do 3.000 dinara. Komplet za face cupping koji ćete raditi same možete kupiti za oko 2.000 dinara.
3D masažer za lice
Ovakvi masažeri zatežu kožu lica i tela, stimulišu cirkulaciju, sprečavaju starenje kože i povećavaju imunitet lica. Rotiraju se 360 stepeni i tako se adaptiraju koži. Laki su za korišćenje jer poseduju iskrivljen držač koji omogućava lak pristup svakom delu lica i tela. Pojedini modeli imaju ugrađen solarni receptor koji energiju sunca upijenu u toku dana prenosi na kožu.
Silikonski masažer za lice
Kao što mu i sam naziv kaže, napravljen je od sitnih iglica od silikona. Najčešće imaju u sebi dva nastavka:jedan za dubinsko čišćenje lica, a drugi za masažu. U zavisnosti od modela za koji se odlučite, pojedini imaju i mogućnost da rade piling lica. Vodootporni su, rade na baterije koje menjamo ili imaju ugrađenu punjivu USB bateriju. Cena varira, od 2.000 do desetak hiljada dinara.
Ultrazvučni masažer za lice

Ovakvi masažeri koriste radio frekvencije i na taj način poboljšavaju cirkulaciju krvi, ubrzavaju metabolizam, izbacuju toksine, aktiviraju ćelije i pospešuju obnavljanje kolagena. Često se koriste za profesionalnu masažu u spa centrima, kozmetičkim salonima.
Dermaroler za masažu lica
Reč je valjku za lice koji sadrži stotine tankih iglica, a koje podstiču regeneraciju tkiva. Ove igle prave mikro-ubode na koži, što rezultira proizvodnjom kolagena i elastina. Koža postaje čvršća i sjajnija, popunjavaju se fine bore, a smanjuju se i podočnjaci, kesice ispod očiju, kao i ožiljci od bubuljica. Uglavnom se koristi zajedno sa serumom za lice, jer je tada efikasnost veća za 90 odsto. Cena je od oko 1.500 do 3.000 dinara.
Saznajte više o dermaroleru i njegovim prednostima!
Najbolji masažer za lice
Ukoliko smo vas naveli da razmislite o tome da nabavite svoj masažer za lice, sigurno ste sada u nedoumici koji da izaberete. Evo nekoliko dobrih opcija.
Titania masažer za lice
Ovaj silikonski masažer sa dva nastavka namenjen je za piling, masažu i čišćenje lica. Jedan nastavak služi za svakodnevno čišćenje kože ili za anti age tretman i zatezanje lica, a drugi za dubinsko čišćenje. Blaga masaža učvršćuje kožu i poboljšava mikrocirkulaciju, nakon čega koža izgleda zdrava i sveža. Cena je oko 2.500 dinara.
Cala roler za masažu lica
Dvostrani roler za lice izrađen je od zelenog žada koji pospešuje cirkulaciju, smanjuje otečenost i podočnjake. Sastoji se od drške na koju su pričvršćena dva kamena u obliku valjka različite veličine, jedan se koristi za čelo i obraze, a drugi, manji, za predeo oko očiju. Poboljšava elastičnost i ublažava znakove starenja, umanjuje napetost i stres lica i vilice. Preporuka je da se drži u frižideru kako bi imao još bolji efekat protiv natečenosti lica. Može se pronaći u Alexandar prodavnicama kozmetičke opreme po ceni od 2.400 dinara.
Yesss masažer za lice
Jednostavnog dizajna, izrađen od silikona, omogućava brzo i efikasno ručno masiranje, ali i čišćenje lica. Pristupačan je i košta oko 300 dinara.
Marasil masažer za lice
Masira lice i podmlađuje kožu pomoću frekvencija vibracije. Vibriranje do 12.000 puta u minuti brzo aktivira ćelije, povećava elastičnost kože, uklanja bore i obnavlja čvrstinu kože.
Kada ukucate „masažer za lice“ u pretraživač pronaći ćete nekoliko različitih 3D, ultrazvučnih, ali i 5 u1 masažera u online prodaji. Proizvođači nisu navedeni, pa sami procenite da li vredi da ih kupujete.
Mislimo da je odlična masaža lica nešto što će nam svima prijati, a još kada to možemo da uradimo same, ima li veće radosti? Isprobajte neki od masažera za lice. Bar ručni! Vredi li? Podelite sa nama vaše utiske u komentaru.
Fleke na koži: šta je uzrok i koje je najefikasnije rešenje?
Top 10 najboljih krema za lice!
Roakutan za lice i zašto morate oprezno sa njim!
Kako ukloniti potkožne bubuljice brzo i lako
Karboksiterapija podočnjaka u detalje!
Najbolja olovka za usne: mudro birajte i obožavaćete je!
Kako sprečiti akne u menopauzi?
Najbolja krema za pore na licu i njena uloga