enzimski piling lica
Nega kože

Enzimski piling lica je hrana za vašu kožu!

Enzimski piling lica će osvežiti vašu kožu. A znate li da ga možete uraditi i kod kuće? Ništa ne čekajte!  Upoznajte se sa njegovima prednostima do tančina.Vaša koža zaslužila je kraljevski tretman – a to može pružiti upravo ovaj tretman!

Šta je enzimski piling lica?

 

Pored toga što predstavlja trend današnjice, ovaj tretman zaista može poslužiti i učiniti vaš ten lepšim.

Zanima vas kako?

Znate da je skidanje šminke važno i da ga većina nas eskivira u toku dana, ali je pred odlazak u krevet neophodno. Prirodni losioni uklanjaju krupne nečistoće sa naše kože i ulja iz korektora i pudera, noć je vreme za regeneraciju kože. Ne treba da se budite umorne i otečenog lica.Kako bi izbegli ovakva jutra možete se poslužiti i enzimskim pilingom.

Ovaj piling čisti lice, izvlačeći toksine, prljavrštinu, mrtve ćelije i sebum iz dubokih pora.

Pritom je nežan, pa ne bi trebalo da ostavi  za sobom jaku iritaciju.  Regulisaće Ph vrednost kože što će pospešiti regeneraciju.

Neki od vas nas prate redovno i upoznati su sa blagodetima hemijskog pilinga lica. Radi se u specijalizovanim kozmetičkim salonima i podrazumeva skidanje prvih slojeva kože nekom kiselinom za lice. Nakon nekog vremena,koža se potpuno regeneriše, ožiljci od bubuljica i fleke nestaju sa lica.

Ipak, stvari nisu tako sjajne. Osetljivoj koži ne prijaju voćne kiseline pa možete napraviti sasvim suportan efekat! Ponekad nestručno urađen hemijski piling iziskuje lečenje antibioticima, što može biti vrlo iscrpljujuće!

Enzimski piling je odlična nežna zamena jer ne deluje preterano agresivno na kožu lica.

Ovaj piling uklanja mrtve ćelije kože ostavljajući licu prostor za regeneraciju kože i rast novih ćelija.

Još jedan blag ali i blagotvoran način za uklanjanje akni i bubuljica isprobala je i Jovana. Prezadovljna je, jer je nakon mnogo promašaja, konačno našla nešto što je uklonilo bubuljice sa njenog lica. Njenu taktiku možete probati i sami. O čemu se radi, saznajte na ovom linku: https://lepolice.com/bubuljice-su-bile-uporne-ali-ima-resenja/

Dakle, ne dobijamo blistav ten preko noći ali izbegavamo kontraindikacije.

Šta se dešava?

Kako enzimski piling lica funkcioniše?

 

Tkivo stvara nove ćelije podstaknuto enzimima. Fleke na licu od UV zračenja i rupice od bubuljica polako nestaju sa kože. Rekli smo da ne deluje agresivno, jer za razliku od navedenih pilinga ima moć hidratacije. Hidrira lice, čuvajući vodu unutar ćelija i štiteći od spoljašnjih uticaja. Zimi može  spasiti vaše lice od hladnoće i vetra. Bićete spremni za proleće, potpuno sigurni u sebe!

Istražujući o enzimskom pilingu lica, došla sam do studija koje govore da enzimi iz pilinga čuvaju elastičnost kože. Kako dubinski čiste pore, ostavljaju koži lica prostora da diše i samim tim izgledamo svežije.

Redovnom primenom enzimskog pilinga sačuvaćete lice od pojave dubokih bora,  još dobar niz godina!

Enzimi za kožu lica

 

Bilo vam je i na početku jasno da se enzimski piling sastoji od enzima. Meni je to bilo pomalo smešno jer baratam informacijom (opet istražujući i čitajući) da u telu imamo hiljade enzima. Pa šta će mi dovraga dodatni?

Zato što u toku godina naš imunitet slabi, pa jača, pa slabi… u zavisnosti od vašeg emocionalnog stanja i fizičke aktivnosti, kao i načina ishrane. Enzimi i vitamini u telu stalno variraju, a svaka promena se ocrtava na koži. Ipak je dobro nadoknaditi ih ponekad enzimskim pilingom za lice koji u sebi sadrži prirodne, voćne enzime.

Enzimi deluju zajedno sa vitaminima u dubljim slojevima kože i podstiču sve neophodne procese koji će sačuvati lice od razvoja bubuljica.

Kada je zaštitna barijera lica jaka, koža je otporna na bakterije iz spoljašnje sredine pa su potkožne bubuljice retka pojava. Ipak, zaštitna barijera nije nepobediva pa je mogućnost nastanka akni i dalje velika! Enzimi iz pilinga čiste pore, mogu vas učiniti malo bezbrižnijim.Namenjeni su masnoj i normalnoj koži lica.

Važno je pratiti dejstvo enzimskog pilinga i čitati deklaracije. Izaberite pravu voćku , odnosno njene enzime koji će delovati preventivno i sačuvati nežnost vašeg lica!

A evo koji enzimski pilinzi postoje i čime da se vodite pri izboru.

Kokosov enzim

 

Ceđenjem kokosovog ploda ili sušenjem i dobijanjem praškastog mleka, čuvamo masne kiseline. Masne kiseline čine skoro 80% kokosa i mogu se uspešno boriti sa nekim od problema kože lica. Kako bi izvukli najbolje iz njih stručnjaci su ih smestili u vidu enzima u enzimski piling lica.

Blagodeti kokosa, pored ovoga, možete iskoristiti nanošenjem ulja na kožu lica. Zato, saznajte više o kokosovom ulju za lice!

Kada pročitate deklaraciju kesice ili tube i pronađete enzim kokosa znaćete da je tu da osveži izgled lica i smanji vidljivost bora.

Ovaj enzimski piling lica namenjen je zreloj koži. Masne kiseline fino popunjavaju bore i održavaju kožu elastičnom.

Zajedno sa prirodnom kremom protiv bora podmladićete izgled kože.

Želite da se rešite umora?

Svakako vam preporučujemo kvalitetan san, pravilnu ishranu ili odlazak na neku egzotičnu destinaciju. Ali između ostalog isprobajte i sledeće!

Enzim zelene jabuke za lice

 

Enzimi zelene jabuke direktno utiču na ten, umanjuju podočnjake i ublažavaju vidljivost fleka na licu. Postiču stvaranje kolagena unutar ćelija, što ojačava imunitet lica.

Osećaćete se sveže i odmorno, nakon korišćenja!

Enzim breskve za piling lica

 

Tankoj koži ispod očiju nije dovoljna dobra cirkulacija. Svakako je neophodna, kako bi izbegli tamne podočnjake ali sitne bore oko očiju  su i dalje tu. Kada koža nema dovoljno antioksidansa, postaje suva i podložna slobodnim radikalima koju ubrzavaju starenje. Stanite im na put pilingom za lice sa enzimom breskve.

Breskve sadrže vitamin C koji podstiče regeneraciju kože.

Ono trenutno važnije, što pronalazimo u ovom enzimskom pilingu za lice jesu antioksidansi. Direktnim nanošenjem na kožu lica prodiru u unutrašnje slojeve i jačaju membranu ćelija. Kada je membrana ćelije jaka ne gubimo vodu, pa je lice hidrirano i nežno na dodir.

Antioksidansi bi trebalo da vam budu važni jer čine ten ujednačenim. Uspešno se bore sa oksidativnim stresom koji ubija proteine i isušuje lice.

Nismo zaboravili na enzime voćki iz egzotičnih krajeva!

Enzim ananasa za lice

 

Pisali smo o tamnim mrljama na koži i problemu hiperpigmentacije koji može nastati usled preteranog izlaganja UV zračenju. Čest slučaj jesu i staračke fleke na koži, jer tokom godinama pored elastina i kolagena gubimo melanin.

Enzimi ananasa mogu biti odličan način prirodnog izbeljivanja kože vašeg lica.

 

Deluje poput limuna, postepeno izbeljujući tamne fleke na koži. Specifičan je po bromelinu koji deluje protivupalno. Eto odlične prevetive za nastanak svih vrsta akni!

Imate normalnu kožu lica ali ponekad obrazi i deo čela prekriju bubuljice?

Takozvana T zona vašeg lica sklona je komedonima? Da li bi ikad pomislili da papaja može biti od koristi?

Enzimski piling za lice na bazi papaje

 

enzimski piling papajom

 

Papaja sadrži enzim papain koji koji je danas sve zastupljeniji u kozmetici.

Deluje vrlo „pametno“ kada dođe u dodir sa kožom jer jasno primećuje bakterije, gljivice i druge mikrobe. Kada ih razazna, ubija ih i ostavlja lice dezinfikovanim.

Papain kao takav predstavlja odličnu preventivu pa se više ne morate plašiti crvenog brdašca na licu pred odlazak na važan poslovni sastanak ili dejt.

Ipak, ukoliko su se bubuljice već pojavile birajte prirodne kreme protiv akni i izbegavajte svaki vid pilinga lica jer vas mogu dodatno iritirati!

Sada kada ste se upoznali sa dejstvom enzima na lice,  spremni ste da saznate kako se koriste!

Kako se izvodi enzimski piling lica?

 

Kako enzimski piling lica duboko čisti pore, najbolje ga je raditi uveče pred odlazak u krevet.

Prvi put ga isprobajte na koži podlaktice, ukoliko ne stvara svrab nanesite ga na lice. Generalno ova vrsta pilinga odgovara normalnoj i masnoj koži lica. Mada neki proizvođači na pakovanju naglašavaju da je namenjen izrazito masnoj koži lica.

Šta to treba da znači?

Nema nekog velikog odstupanja, jednostavno je koncetrovaniji i sadrži enzime voća koje izvlači sebum. Može biti agresivan prilikom nanošenja na suvu kožu i izazvati crvenilo.

Dobro, odete, kupite, donesete kući, nađete vremena za sebe i nanošenje enzimskog pilinga. Otvorite pakovanje, ali niste sigurni šta dalje?

Najpre, uklonite ostatke šminke! Ne možemo naneti piling ako imamo ostatke pudera, rumenila i ruža na koži. Prirodni losioni na bazi ekstrakta biljaka mogu biti od koristi. Njihova prednost pored strukture jeste jednostavna primena. Traju dugo jer vam je potrebno par kapi za temeljno uklanjanje šminke. Zatim isperite lice vodom i nanesite sadržaj iz kesice.

Govorim kesice, jer je moj blagonakloni savet kupovina manjeg pilinga. Menjala sam nekoliko enzima i kesica sa pilingom dok nisam pronašla omiljeni. Kasnije se možete odlučiti za kupovinu velikog pakovanja, odnosno tube enzimskog pilinga za lice!

Vratimo se na suštinu. Trik je u tome da ga nanesete u tankom sloju na kožu lica.

Debeo sloj pilinga nije od koristi, jer ćelije ne mogu da upiju sve enzime odjednom.

Nanosite ga kružnim pokretima, jer na taj način pospešujete cirkulaciju. Vršite klasičnu masažu lica koja ujedno deluje opuštajuće. Nakon desetak minuta isperite lice vodom i nanesite hidratantnu kremu.

Nanošenje enzimskog pilinga u tankom sloju podrazumeva da će vam tuba dugo trajati. Piling u kesici možete iskoristiti za dva nanošenja, ali imajte u vidu da otvorena kesica ne može da stoji nedeljama! Zato, hajde da vidimo u kom razmaku je preporučljivo iskoristi celokupan sadržaj.

Koliko često treba da se radi enzimski piling lica?

 

Enzimski piling lica skida nakupljene mrtve ćelije sa kože. Svakodnevno ih nema puno, pa nije potrebno raditi piling svake večeri. Iskoriste blagodeti losiona za lice za svakodnevnu negu, a piling koristite dva do tri puta mesečno. Na taj način ćete osigurati koži normalnu Ph vrednost i izgledati sveže.

Znate li  sada sve o enzimskim pilinzima za lice?

Tako se i meni činilo dok se nisam približila rafu drogerije.

‘’Ma, šta je ovo dovraga?’’ pomislila sam. Ispred mene je bilo desetak proizvođača i ja nisam znala kog da odaberem. Na sreću, od tada je prošlo dosta vremena i rešila sam da za vas izdvojim nekoliko vrsta koje su učine moju kožu blistavom. Bila sam promoćurna i oslonila se i na iskustva drugih korisnica, jer nemamo svi isti tip kože lica!

Najbolji enzimski piling za lice i njihova cena

 

Cena enzimskih pilinga zavisi od proizvođača, reklame same kompanije i izgleda pakovanja. Ukoliko je upakovan u staklenu ambalažu, slično kao krema za lice, biće znatno skuplji. Povoljnije varijante, u kesicama ili tubama možete pronaći za oko 500 dinara.

Jedan od proizvoda koji su nas osvojili pakovanjem jeste sledeći:

Afrodita enzimski piling za lice

 

Enzimski piling je spakovan u finu kutiju, poput kreme za lice. Što znači da je praktičan i da ga možete nositi svugde sa sobom! Nešto važnija svakako jeste struktura pilinga. Namenjen je koži lica, vrata, dekoltea i zamislite to – ruku.

Ima moć regeneracije, ubrzava stvaranje novih ćelija i daje osećaj mekoće kože.

Koncetrovan ali ne preterano agresivan, prijaće masnoj i normalnoj koži lica. Možete ga poručiti onlajn ili se uputiti ka obližnjoj drogeriji.

Još jedan enzimski piling možete poručiti iz udobnosti svog doma, bez razmišljanja.

Enzimski piling Lipo kozmetike

 

Lipo kozmetika je vrlo ozbiljna, sadrže pregšt proizvoda za regeneraciju i elastičnost kože lica. Posebnu pažnju posvećuju pilinzima za lice, pa je jedan od njih svakako enzimski piling. Lako se nanosi i pruža trenutan osećaj svežine i opuštanja. Nakon korišćenja Lipo enzimskog pilinga za lice izgledala sam odmorno, a ten mog lica je postao znatno bolji.

Susrećemo se sa još jednim proizvođačem, ne treba ga zanemarivati!

Klapp enzimski piling za lice

 

Klapp enzimski piling karakterističan je po ekstraktu kvasca koji sadrži u sebi. Maske od kvasca su generalno dobre jer podstiču regeneraciju vaše kože. Kao sastavni deo pilinga zajedno sa vitamina B grupe namenjen je svim tipovima kože lica. Iskustvo korisnica je jasno!

Klapp enzimski piling uklanja višak sebuma i deluje antibakterijski na kožu lica.

Čitajući forume došla sam do najpristupačnije enzimskog pilinga i čak sam se iznenadila jer ga hvale. Zaista je dokazao da cena ne znači kvalitet!

Balea enzimski piling za lice

 

Balea enzimski piling mami svojom cenom ali kao što smo pomenuli i kvalitetom. Iznenadićete se kada ga otvorite jer u njemu nema piling zrnaca, njegova struktura je fina poput maske za lice. Pomešani enzimi papaje sa aloe verom čine ga blagim i može dobro delovati na malo suvljoj koži lica.

Iskustva govore da je najbolje koristiti ga jednom u dve nedelje. Pruža koži mekoću i prirodan sjaj.

Eveline cosmetics beauty & glow – piling za lice

 

Ovaj proizvod može da se koristi kao enzimski, ali i kao mehanički piling. U prvom slučaju ga ostavite na licu de deluje 10ak minuta, pa isperete. U drugom slučaju, iskoritite ga da njegovim česticama ostružete mrtve ćelije sa koža lica. Sad: sadrži bromelain (enzim ananasa) , papain ( enzim papaje) , jagode, aktivni ugalj, čestice pirinča i oraha, laktobionsku kiselinu, probiotike.

Skinology papaya + Hydrating Complex piling serum za lice

 

U pitanju je enzimski piling na bazi papaina i specijalnog hidratantmog kompleksa, namenjen svim tipovima kože. Uloga mu je da omekša površinski sloj kože i mrve ćelije učini lakšim za uklanjanje. Koristi se 2-3 puta nedeljno. Blago se umasira na čistu kožu, ostavi se da deluje 20-ak minuta i nakon toga ispere.

Siberian wellness

 

U pitanju je proizvod sa enzimima nara, namenjen svim tipovima kože. Koristi se najviše 2 puta nedeljno tako što se u tankom sloju utrlja na kožu. Ostavi se da deluje 10-ak minuta i nakon toga se ispere. Dubinski čisti, uklanja mrve ćelije kože i posvetljuje pigmentne fleke.

Dermedic Hydrain3 hialuro

 

Jedan od pilinga ove vrste koji se ne ispira sa kože lica, samo se nakon 10-ak minuta eventualni višak proizvoda ukloni papirnim ubrusom. Sadrži 6% enzima AHA voćne kiseline. Zahvaljujući urei i hijaluronskoj kiselini, obezbeđuje licu optimalnu hidrataciju. Koristi se jednom nedeljno.

 Daytox Enzyme peeling

 

Nemački proizvod koji je na bazi enizma papaje i anansa. Koristi se tako što se pola čepa proivoda pomeša sa 1 kašičicom vode. Kada se dobije homogena smesa, nanese se na kožu koja treba da bude vlažna. Nakon 1-2 minuta se ispere.

 

Rekla sam vam već da čitate deklaraciju kako bi izabrali pravi enzimski pilinga za lice. Sigurna sam da nakon prethodne ponude enzimskih pilinga niste znali da ne morate da trčite do drogerije!Možete da  napravite kod kuće, sličnu varijantu koja se naziva enzimskom maskom. Potrebno vam je voće i viljuška za pasiranje.

Enzimska maska za lice koju možete napraviti sami!

 

enzimski piling lica kod kuće

 

Enzimska maska za lice je odlična zamena ukoliko vam sam piling ne prija i stvara crvenilo. Ne morate se odreći blagotvornog dejstva enzima! Ubrzajte regeneraciju maskom.

Najbolje od svega je to što je možete pripremati kod kuće. U staklenu ili plastičnu činiju izdrobite papaju, zelenu jabuku ili ananas i nanesite na dezinfikovanu kožu lica. Ukoliko imate izuzetno suvu kožu, sklonu pucanju i dehidrataciju voće pomešajte sa kokosovim uljem. Masne kiseline iz ulja kokosa zaštitiće kožu od spoljašnjih uticaja dok će enzimi pospešiti stvaranje novih, jakih ćelija.

Enzimsku masku za lice pronalazili smo na rafovima drogerija, što govori da su velike kozmetičke kuće takođe prepoznale njenu moć hidratacije i regeneracije kože. Budite i ovde oprezni, enzimsku masku nanosite jednom do dva puta mesečno na lice!

Zadržite pažnju još nekoliko trenutaka. Iskustva drugih korisnica mogu biti zlata vredna!

Iskustva korisnica sa enzimskim pilingom za lice

 

Korisnice navode kao glavnu prednost enzimskog pilinga izbeljivanje kože lica. Umanjili su podočnjake, ali nemojte ih nanositi tik uz sam kapak oka. Dobro su se pokazali u izvlačenju i regulisanju nivoa sebuma kod masne kože lica.

Normalnoj koži lica neke vrste enzimskog pilinga prijaju (poput pilinga sa papajom ili kososovim uljem) dok koncetrovanije stvaraju iritaciju. Crvenilo se pojavljuje kod suve kože, zato budite oprezni!

Nakon korišćenja enzimskog pilinga za lice nanosite prirodnu kremu koja će hidrirati i umirti kožu lica. Hijaluronska kiselina je jedan od sastojaka kreme koji zadržava vlažnost kože i umiruje crvenilo. Ujedno podstiče regeneraciju, čineći ten lica lepšim i ujednačenim.

I pored svega, uvek smo željni priče o novim iskustvima.

Jeste li vi zadovoljni enzimskim pilingom lica?

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *