sapun za bubuljice
Bubuljice, Kozmetika za lice

Koji je najbolji sapun za lice protiv bubuljica?

Razbijamo predrasude! Nakon ovog teksta znaćete da izaberete najbolji sapun za lice protiv bubuljica. Učinite lice čistim i nežnim na dodir.

Sapun za lice je najnoviji trend iako se njihova primena pominje još u Starom Egiptu. Pored ove činjenice, pomenuli smo predrasude, jer smo nebrojano puta čuli kako sapun isušuje kožu lica.

Hajde da odgovorimo na prvo i možda najvažnije pitanje:  ‘’Zašto je sapun za lice dobar protiv bubuljica?‘’.

Da li je preporučljiv sapun protiv bubuljica?

 

Nametnuto nam je brdo kozmetike, neseseri prepuni korektora, pudera  pa zatim preparata za skidanje šminke i čišćenje lica. Pre nego što počnemo da kukamo i govorimo o tome da je prirodna nega najbolja, kako teška šminka narušava Ph vrednost kože ili kako i zašto nastaju bubuljice pitamo vas: ‘’Kako su žene nekada održavale besprekoran ten? ‘’

Ne treba se vraćati u prošlost. Svakako su današnji preparati i kozmetika tu sa razlogom. Ipak, kada je sve zakazalo u borbi sa bubuljica,  nije loše vratiti se proverenom receptu – sapunu za lice protiv bubuljica! Namenjen je masnoj, problematičnoj koži lica sklonoj aknama.

Ne preporučuje se, a nema ni potrebe da se koristi ukoliko je suva koža lica vaš problem.

Marija je imala strašan problem sa licem. Masna koža i bubuljice učinile su da ona izgubi samopouzdanje. Slušala je mnoge savete, a onda je naišla na onaj pravi! Rešila se bubuljica prirodnim putem zahvaljujući… Ma, pročitajte sami njeno lično iskustvo na ovom linku: https://lepolice.com/nemam-vise-bubuljice-na-licu/

Još lepše je znati da  jednim proizvodom možemo  ublažiti problem i regulisati Ph vrednost kože. Jednim ali pravilno odabranim sapunom za lice protiv bubuljica!

Dakle, ne može bilo kakav sapun!

Pa dobro, a šta treba da sadrži?

Čitajte dalje i saznajte!

Kako deluje sapun za lice protiv bubuljica

 

Koža lica je podeljena u tri sloja koji su međusobno povezani. Sve što se odvija unutar kože i organizma ispoljava se na prvom sloju kože odnosno epidermu.

sapun za akne

Nekako je lakše rešiti se kožnih problema na drugim delovima tela. Lice je zahtevnije i potrebno mu je više pažnje i mi smo baš zato naš sajt posvetili samo licu.

Sapuni protiv bubuljica ovde stupaju na snagu.

Deluju blago i utiču na gornji sloj kože odnosno epitel, smirujući infekciju.

Kada je koža lica upaljena i pojave se bubuljice potreban nam je proizvod koji će čistiti lice. Piling lica ne dolazi u obzir jer će nadražiti kožu i stvoriti crvenilo. Ukoliko skidate šminku, treba vam ipak nešto što će je otopiti sa lica.

Sapuni za lice protiv bubuljica su odličan izbor. Ne dopiru do dubljih slojeva kože, skidaju višak sebuma i prljavštine sa površine kože i trenutno umiruju iritaciju.

Imajte  na umu da tu nije kraj. To je samo početak čišćenja kože.

Dalje ide nega!

Koristite ih u kombinaciji sa prirodnim losionima za bubuljice.

Sapun će pre upotrebe losiona skinuti nečistoće i bakterije koje mogu stvoriti još jaču infekciju.  Prirodni losion deluje dubinski i isušuje postojeće bubuljice. Ova kombinacija spasiće vas od neprijatnog i bolnog ceđenja bubuljica!

Zašto baš losion posle korišćenja sapuna za bubuljice? Po čemu je tako poseban?

Birajte losione koji u sebi sadrže ekstrakte biljaka jer će ujednačiti ten lica i pružiti osećaj svežine. Naš izbor je ekstrakt čajnog drveta, tačnije njegovo ulje pomešano sa šafrankom i ekstraktom smole primorskog bora . Ovi sastojci povećavaju otpornost kože lica, odnosno čuvaju zaštitnu barijeru kože. Deluju blago na epiderm ali pospešuju stvaranje kolagena u dubljim slojevima kože i suzbijaju infekciju u korenu.

Nakon toga – ako imate masnu kožu, treba vam neki konkretan preparat koji smanjuje masnoću i rešava problem akni i bubuljica. Gel za akne je najbolji izbor zbog svoje teksture. Koža ga lako upija i dubinski prodire u kožu gde i deluje. Ne ostavlja masan trag na licu.

Nakon toga, poželjna je i hidratantna dnevna krema za lice, kako koža ne bi dehidrirala. Imajte na umu da masna i hidrirana koža nisu isto.

Ukoliko sve ovo kombinujemo sa sapunom za lice protiv bubuljica dobijamo još bolje rezultate. Hajde da vidimo tajne sastojke sapuna!

Glicerin – jedan od glavnih sastojaka  sapuna za lice protiv bubuljica?

 

Glicerin  se dobija iz masnih naslaga životinja. Pravilnom obradom i hemiskim procesima koji se dešavaju dobijamo odlično sredstvo za hidrataciju. Ima svojstvo izvlačenja masnoća iz dubljih slojeva kože na površinu, što može biti dobro i sprečiti nastanak novih bubuljica.

Ipak, kako izvlači masnoće na površinu koža lica i ona može dobiti neprirodan sjaj. Zato se kombinuje sa eteričnim uljima! Zahvaljujući njima izbegnuti su negativni efekti glicerina u sapunu za lice protiv bubuljica.

Eterična ulja kao deo sapuna za akne

 

Eterična ulja čiste kožu lica od čestica prljavštine iz spoljašnje sredine i kupe višak sebuma sa površine kože. Dakle, glicerin izvlači sebum iz unutrašnjosti  ostavljajući eteričnim uljima prostora da završe posao!

Saznajte sve o uljima za čišćenje lica.

Pored čišćenja stručnjaci za izradu sapuna protiv akni biraju eterična ulja koja su antiseptična, sprečavaju delovanje bakterija i slobodnih radikala na kožu lica. Zato na deklaraciji često pronalazimo ulje čajevca. Suve je strukture i teško se razmazuje ali je vrlo koncetrovano. Štiti kožu od bakterija, ubija ih na površini kože.

Eterično ulje sandalovine našlo je svoju primenu pri izradi sapuna za lice protiv bubuljica. Smanjuje infekciju i crvenilo lica. Pruža trenutno olakšanje pa je odličan izbor ukoliko vas lice svrbi i bubuljice bole.

Na kraju, sapun za lice protiv bubuljica neophodan je ukoliko želite da isušite akne i ubrzate regeneraciju!

Sapun protiv bubuljica sa aloe verom

 

Aloe vera sadrži u sebi, verujemo već svima poznat, gel. Gel isceđen iz aloe vere pravo je blago za kožu lica. U sebi sadrži vitamin E koji pospešuje regeneraciju kože.

Biljni hormoni iz ove biljke ubrzavaju zarastanje bubuljice zajedno sa vitaminom C. Još jedan zanimljiv sastojak je salicilna kiselina koja sa gore pomenutim eteričnim uljima deluje na mikroorganizme i potpuno ih uništava.

Proverite sve blagodeti salicilne kiseline za lice.

Naveli smo sastojke koje sadrži gotovo svaki sapun za lice.

Kako bi se rešili bubuljica neophodno je birati proverene sapune za lice protiv akni sa specifičnim dodacima.

Zato u narednom delu teksta pričamo o sapunima protiv bubuljica koji su se najbolje pokazali.

Koji je najbolji sapun za lice protiv bubuljica?

 

Rekli smo da birate ‘’tačan sapun za lice’’ i to bi značilo da ih treba birati prema tipu bubuljica. Ne možete jednim sapunom, na primer, rešiti problem gnojnih bubuljica i mitisera. Pročitajte naredni deo teksta i izaberite potrebni proizvod!

Dečiji sapun protiv bubuljica

 

Dečiji sapun je univerzalana preventiva pogodna za osetljivu kožu lica. Njegova blaga struktura pružila je osećaj svežine našem licu. Bez obzira na vrstu bubuljica ovaj sapun možete koristiti svakodnevno kako bi uklonili nečistoće i ostatke šminke.

Loše skidanje šminke i nepravilna nega dovode do bubuljica. Zato, proverite kako pravilno skinuti šminku. Sprečite nastanak infekcije!

Potreban vam je ozbiljniji proizvod?

Tu je antibaterijski sapun protiv bubuljica.

Antibakterijski sapun protiv bubuljica

 

Antibakterijski sapun je karaterističan po većoj koncentraciji eteričnog ulja u sebi. Koristite ga u periodu kada se borite sa potkožnim bubuljicama. Kako bi bio delotvoran važno je krenuti na vreme sa upotrebom, odnosno u prvom stadijumu potkožnih bubuljica kada su one male i ne stvaraju iritaciju. Ukoliko prerastu u ozbiljan problem antibakterijski sapun kombinujte sa prirodnim losionom za lice. Krajnja opcija i odlično rešenje je poseta dermatologu!

Ipak, antibakterijski sapuni smanjiće upalu.

Ne moraju se koristiti svakodnevno, jednom do dva puta nedeljno sasvim je dovoljno.

Sumporni sapun protiv bubuljica

 

Sumpor je poznati mineral i nema potrebe da ga se plašite! Bar ne ukoliko je sastavni deo prirodnog sapuna za bubuljice. Deluje antiseptično na duboke bubuljice sa kojima se borite duže vreme. Nama je pomogao pri izvlačenju sebuma iz gnojnih bubuljica.

Čest je sastojak sapuna za negu lica ali ukoliko se odlučili za njega birajte sapune na kojima je naglašena veća koncetracija sumpora (takozvani sumporni sapun).

Vrlo je koncetrovan pa smo prve rezultat osetili odmah nakon primene. Redovnim korišćenjem sprečava nastanak novih gnojnih bubuljica i umiruje postojeće!

Sapun sa aktivnim ugljem protiv bubuljica- crni sapun

 

Naša matematika je jasna: crni sapun plus crne bubuljice jednako je čisto lice!

Sapuni sa aktivnim ugljem prijaju svakom tipu kože. Ukoliko sadrže više eteričnih ulja hidriraće suvu kožu lica. Sa druge strane, antiseptična ulja sprečiće dalji nastanak bubuljica, dok će aktivni ugalj pokupiti višak sebuma sa masne kože lica. Čitajte deklaraciju, aktivni ugalj kao što vidite deluje različito u zavisnosti od ostalih sastojaka u sapunu za lice.

Jedno je sigurno, uklanja mitisere!

Kako bi se rešili dosadnih crnih tačkica sa kože lica koristite sapun sa aktivnim ugljem jednom nedeljno. Nemojte da vas iznenadi pri prvom nanošenju, ovakav sapun za lice stvara dosta pene!

Želite nešto nežniji sapun za lice koji će hidrirati kožu i smanjiti infekciju?

Koziji sapun za bubuljice može biti pravi izbor za vas!

Koziji sapun za bubuljice

 

Kozije mleko bogato je mlečnom kiselinom koja dopire do dubljih slojeva kože i regeneriše je. Pored mlečne kiseline kao sastavnog dela mleka u kozijem mleku je velika koncetracija gvožđa, selena i drugih neophodnih vitamina. Vitamini iz kozijeg mleka jačaju imuni sistem kože lica i štite je od prodora bakterija i nečistoća.

Deluje preventivno i sprečava nastanak bubuljica.

Koristimo ga svakodnevno. U borbi sa cističnim bubuljicama smirio je neprijatan svrab. U zavisnosti od tipa kože lica birajte koziji sapun. Koziji sapun sa dodatkom kokosovog ulja pogodan je za suvu kožu sklonu ekcemima.

Sindet sapun za bubuljice

 

Sindet je posebna vrsta sapuna koji ne peni.

Većina sapuna sadrži u sebi Sodium Laureth Sulfat koji omogućava osećaj klizanja pod prstima i stvara neodoljivu penu. Nije štetan ali najčešće ne prija osetljivoj koži lica. U tom slučaju birajte sindet sapun za bubuljice koji ne sadrži SLS. Specifične je strukture i potpuno je prirodan.

Najbolji brendovi sapuna protiv akni

 

Na našem tržištu imamo nebrojano proizvođača sindent sapuna za lice. Kada su se bubuljice pojavile naša želja za isprobavanjem novih proizvoda bila je svedena na nulu. Želeli smo brzo i pouzdano rešenje, odnosno iskrenu preporuku. Zato smo pripremili za vas spisak sindent sapuna koji su nama pomogli i smirli infekciju.

Pogledajte nastavak teksta!

Sebamed sapun za bubuljice

 

Sebamed Clear face sapun za lice pripada grupi sindet sapuna za bubuljice. Potpuno je prirodne strukture i lako se razmazuje. Možete ga pronaći u većim drogerijama po pristupačnoj ceni. Prijatnog je mirisa i pružiće vam trenutni osećaj svežine i olakšanja. Sadrži skvalen, lecitin, aminokiselin, vitamin E. Cena je 557 rsd.

Dr Pasha sapun za bubuljice

 

Dr Pasha sapun za bubuljice sadrži u sebi mak i cimet. Pored specifičnog mirisa deluju poput blagog pilinga na kožu lica. Stručnjaci ih preporučuju kao odlično preventivno sredstovo za pubertetske bubuljice. Pospešuje cirkulaciju i otvara pore pa je odličan izbor za čišćenje lica pre nanošenja prirodnog losiona za bubuljice.

Hedera vita anti acne sapun

 

Hedera vita je prirodna linija kozmetike čiji se Anti spots sapun za bubuljice pokazao kao odličan izbor. Pospešuje zarastanje bubuljica i sprečava nastanak novih izvlačeći sebuma na površinu kože. Sadrži eterična ulja žalfije, lavande i čajevca. Deluje blago na kožu lica pa ga možete koristiti tri do četri puta nedeljno. Napravljen je na bazi kozijeg mleka, uz dodatak shea maslaca, bademovog, ricinusovog, kokosovog ulja. Cena mu je oko 245 rsd.

Puzzle antibakterijski sapun

 

Namenjen je za masnu kožu sklonu aknama, a ima za cilj da isuši bubuljice. Sadrži Sumpor (0.012%), undecilenamid DEA (1.0%). Cena mu je oko 95 rsd.

Limes antibakterijski tečni sapun

 

Deo seta koji čine i druga sredstva za pranje i negu masne kože sklone aknama. Ovaj sapun je u tečnom obliku. Sadrži Oktopirox , supstancu koja deluje kao antiseptik i ekstrakt bosiljka. Cena mu je 671 rsd.

Dove sapun protiv bubuljica

 

Ovde je u pitanju običan sapun, ali ono što ga ipak izdvaja je njegova kremasta struktura i činjenica da ne isušuje kožu toliko kao klasični sapuni. On je više za temeljno čišćenje nego baš za borbu sa aknama. Ima ih više, ali možete probati Dove Gentle Exfoliating krem – koji radi nežnu eksfolijaciju lica.

Molimo vas da se skoncetrišete!

Očekujemo punu pažnju jer je pravilna primena sapuna za bubuljice pola posla!

Možemo imati najefektivniji sapun za lice ali lošom primenom smanjujemo njegovo dejstvo.

Kako se koristi sapun za lice protiv bubuljica?

 

Prvo pravilo jeste: nežno sa kožom lica!

Čini nam se da ćemo jakim trljanjem ukloniti nečistoće, ali upaljenoj koži i bubuljicama potrebna je posebna nega. Dakle, umijte se toplom vodom. Izbegavajte vrelu vodu koja će isušiti lice i pospešiti crvenilo.

Sapun protiv bubuljica ne nanosimo direktno na kožu lica već na dlanove.

Dlanove ruku istrljamo kako bi se sapun rastopio i bio spreman za upotrebu. Zatim blagim kružnim pokretima nanosimo sapun na lice. Izbegavajte područje oko očiju jer je koža tanka i osetljiva. Posvetite se problematičnim regijama (takozvane T zone) na kojima se pojavljuju bubuljice. Lice sapunjajte minut do dva i dobro isperite.

sapun za bubuljice

 

Nakon korišćenja sapuna, kako bi pospešili zarastanje bubuljica nanosimo losion za lice, a onda eventualno hidratantnu kremu.

Još uvek niste sigurni? Nije ni čudo kada smo se naslušali glasina o štetnosti sapuna za kožu lica.

Nismo ništa bolji, pre kupovine želeli smo da ispipamo teren. Pitali smo korisnice da li su zadovoljne dejstvom sapuna na bubuljice i evo njihovog iskustva. Naravno i cene sapuna za lice koja je, budimo iskreni, važna.

Cena i iskustva sa sapunima za lice protiv bubuljica

 

Korisnice sapuna protiv bubuljica navode jednostavnu primenu kao glavnu prednost.

Pokazalo se da odlično čisti lice i priprema kožu za nanošenje prirodnog losiona. Pre sapuna neke od korisnica uklanjale su nečistoće rukavicom za čišćenje lica. Rukavica zateva puno pažnje, morate je detaljno očistiti nakon korišćenja i pravilno odložiti.

Nakon nje, pronašle su spas u sapunu za lice!

Lep miris i zanimljivo pakovanje čine  ga odličnim poklonom prijateljici. Zašto da ne?

Susreli smo se sa nešto pristupačnijim kozijim sapunima od 70 dinara do 300 dinara. Cena varira u zavisnosti od proizvođača pa ćete za druge vrste izdvojiti od 250 do 1200 dinara.

Odlična preventiva koja će vam omogućiti čistu kožu lica!i

A vi? Koristite li sapun za akne?

 

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *