gel za bubuljice
Bubuljice

10 najboljih gelova za bubuljice!

Dosta vam je bubuljica na licu? Jeste li probali gel za bubuljice? Sjajna je prilika da saznate zašto je revolucionaran i kako da izaberete najbolji.

Svi želimo da imamo čistu i glatku kožu lica. Oni koji muče muku sa bubuljicama znaju koliko je to težak posao. Uporni ste i redovni u čišćenju lica, koristite razna sredstva za negu, a efekta nema? Čule ste za gel za bubuljice, ali se još uvek  dvoumite koji je najbolji za vašu kožu. I da li je gel bolji od kreme za bubuljice?

E pa ovako!

Ono što je zajedničko svim osobama koje imaju bubuljice, jeste da imaju masan tip kože.

Masna koža na sebi zadržava višak sebuma koji proizvode lojne žlezde. Na njoj se skupljaju čestice prašine i razne nečistoće. To kasnije dovodi do zatvaranja pora, stvaranja bubuljica i upalnih procesa na koži.

Jovana se jedva izborila sa takvom kožom. Bubuljice su bile redovna pojava na njenom licu i ona je bila jako nezadovoljna izgledom svoje kože. Danas je njeno lice savršeno čisto. Akne, bubuljice i mitiseri nestali su zahvaljujući prirodnom tretmanu. O čemu se radi, pročitajte sami u njenoj priči na ovom linku: https://lepolice.com/bubuljice-su-bile-uporne-ali-ima-resenja/

Gel za bubuljice vam može pomoći da prekinete ovaj začarani krug, da smirite postojeće upale i sprečite nastanak novih bubuljica.

Da biste mogli da odaberete neki od gelova na našem tržištu, potrebno je da se upoznate sa sastavom i načinom dejstva gelova protiv bubuljica.

Gel za bubuljice – kako deluje?

 

Svaki dobar gel za bubuljice je nežan prema vašoj koži i ne oštećuje zdravu kožu oko bubuljice. Smiruje upaljeno područje na licu, bilo da se radi o crvenilu, otečenosti lica ili bolu.

Važno je da nakon redovne primene gela primećujete kako bubuljice spontano nestaju.

Dobar gel za bubuljice regeneriše kožu lica, uklanja ožiljke i fleke od bubuljica.

Takođe deluje preventivno, smanjuje preterano lučenje sebuma i na taj način vas štiti od nastanka novih bubuljica bilo koje vrste.

Redovnim korišćenjem, gel za akne, stvara zaštitni sloj na koži, koji štiti od spoljašnjih uticaja bakterija i drugih toksina u vazduhu.

Prilikom negovanja lica, protiv bubuljica dobro je i da koristite hidratantnu kremu. Jer suva koža je sklona nastanku bora .

Nije isključeno da nećete imati bubuljice ako imate suvu kožu.

Korišćenje kreme je važan korak u očuvanju zdrave i sveže kože.  Izabrati pravu kremu za lice nije nimalo lako, ali ovaj vodič za kreme će vam pomoći!

Da li možemo da koristimo kremu zajedno sa gelom za bubuljice?

Gel protiv bubuljica ne može da zameni hidratantnu kremu. Njihova primena na koži ne isključuje upotrebu kreme za lice.

Posle gela, na deo lica bez bubuljica, možete da nanesete hidratantnu kremu ili neko od ulja za negu kože, npr. kokosovo ulje.

Na tržištu su se pojavile specijalne kreme za uklanjanje bubuljica.

Da li su one efikasnije od gelova protiv bubuljica?

Gel ili krema za bubuljice – šta je bolje?

 

Ako se dvoumite između specijalnih krema za bubuljice ili gelova za bubuljice, važno je da znate da su oba preparata učinkovita. Razlikuju se uglavnom u teksturi. Kreme za akne su masnije teksture i samim tim se duže zadržavaju na licu.

Koža je inače kod osoba sa bubuljicama masna, tako da ne želimo dodatnu masnoću na licu. To može da dovede do nastanka novih bubuljica.

Ako se odlučite za kremu protiv akni umesto gela za bubuljice, preporučujemo vam da je koristite uveče.

Sa druge strane, koža vrlo brzo upija gel za bubuljice. On prodire duboko u ćelije kože, brzo se suši i nema masnih tragova na licu. Posle gela, koža je vrlo brzo spremna za dalje tretiranje. Već nakon nekoliko minuta možete da nanesete kremu ili puder, zavisno šta koristite i da nastavite sa dnevnim aktivnostima.

Ovo je važno svim damama koje svakog dana nanose šminku.

Kako se koristi gel protiv bubuljica?

 

Kako bi gel za bubuljice dao svoj maksimum i isušio akne na vašem licu za svega nekoliko dana morate ga pravilno koristiti. Za pravilno korišćenje gela za akne potrebno vam je do desetak minuta dnevno i zaista nema opravdanja ukoliko ne ispoštujete proceduru!

Cilj je da aktivni sastojci gela dopru kroz vaše pore do dubljih slojeva kože, podstičući regeneraciju lica.

Zato vam je pre nanošenja gela za akne potrebno kvalitetno sredstvo za čišćenje lica i otvaranje pora.

Losioni za čišćenje lica ali i mleka za čišćenje kože sa prirodnom osnovom pravi su izbor. Malu količinu proizvoda nanesite na tupfer i prebrišite temeljno kožu. Ukloniće se višak sebuma pomešan sa nečistoćama iz spoljašnje sredine tako da pore prodišu, postanu otvorene i samim tim rado prime veću količinu aktivnih supstanci potrebnih za isušivanje akni. Najbolje je da izaberete neki losion za bubuljice – onda imate duplu korist.

Upotreba gela za bubuljice korak po korak

 

Pre svega što planirate da radite važno je da dobro operete ruke. Temeljno pranje ruku je obavezno jer na njima ostaju čestice sredstva za čišćenje kože ali se lepe i bakterije iz spoljašnje sredine.

Zatim pristupite nanošenju gela za bubuljice. Iscedite iz pakovanja malu količinu proizvoda, dovoljno je u veličini graška.

Zatim istisnutu količinu proizvoda utrljajte u kožu svog lica, nežnom i laganom masažom.

Nanesite ih na područje zahvaćeno aknama, uz blage kružne masažne pokrete. Lagana masaža pospešiće cirkulaciju u unutrašnjosti lica, podstaći obnavljanje ćelija i upijanje gela. Uz masažu lica gel za akne upiće dva puta brže.

Nakon nanošenja gela dajte mu vremena da upije, nemojte odmah nanositi šminku.

Ono što ljude drži u nedoumici jeste da li se gel ispira?

Ovaj proizvod za isušivanje akni i regeneraciju lica se ne ispira sa kože, upija za dva do tri minuta i nakon toga ste spremni za svoje dnevne obaveze.

Kako bi doveli lice do savršenstva morate paziti na sastav gela za bubuljice ali i preporučeni broj nanošenja na kožu lica. Evo na šta tačno mislim!

Gel za čišćenje lica protiv bubuljica

 

Gelovi za čišćenje lica protiv bubuljica koriste se na početku i kraju dana, kao umivalica za lice. Tu su da očiste pore uz dodatak blagog prirodnog pilinga, koji privlači nečistoće poput magenta.

Pored čestica pilinga u sebi imaju često hijaluronsku kiselinu, kako bi hidrirali vašu kožu. Dodatak smilja i aloe vere takođe je čest u gelovima za čišćenje lica, jer ove biljke jačaju kožu lica i ujednačavaju ten.

Gelovi za čišćenje lica će umanjiti šansu za nastanak akni, jer kupe bakterije i nečistoće ali i dubinski čiste pore tako da stanete na put dosadnim crnim bubuljicama, odnosno mitiserima.

Gel za isušivanje bubuljica

 

Kada su bubuljice već na vašem licu potrebna vam je fina, prirodna struktura gela koji će kontrolisati lučenje sebuma i isušiti postojeće akne, sprečavajući njihovo širenje. Imajte na umu da ovi gelovi ne treba da isuše vaše lice, ako je masna koža u pitanju, već da mu donesu ravotežu. Zato je najbolje da budu blagi i na biljnoj bazi. Poenta je da smanje upalu kože sklone aknama i samim tim pomognu da se akne povuku.

Ovo su gelovi za koje smo rekli da se ne ispiraju sa kože, nakon njihovog nanošenja treba da osećate prijatno hlađenje lica. Nakon nekoliko minuta neutrališu bol i svrab oko samih bubuljica, olakšavajući vam dnevne aktivnosti jer gubite potrebu da češkate i dotičete lice!

Gel za isušivanje bubuljica u sebi treba da sadrži umirujuće ekstrakte biljaka dobrih za bubuljice koje podižu imunitet lica i smiruju upaljene akne. Alantoin koji je zadužen za umirenje rada lojnih žlezda, sprečavajući širenje bubuljica i ubrzava njihovo zarastanje.

Takođe, kada čitate deklaraciju gela za akne birajte preparate sa što manjom koncetracijom alkohola. Velika količina alkohola može potpuno dehidrirati vašu već oštećenu kožu pod infekcijom.

Anti akne tretman sa gelom za bubuljice: komplet kao najbolji izbor!

 

Kada budete tražili gel za bubuljice primetićete da postoje anti akne tretmani. Oni predstavljaju dva proizvoda za svakodnevnu negu lica. Prvi je losion kojim čistite svoju kožu i otvarate pore, a zatim nanosite drugi proizvod (odnosno gel za akne) koji isušuje bubuljice.

Često ljudi kupuju različite proizvode za čišćenje lica koji su suviše jaki za njihovu kožu. Onda taj, doslovno rečeno loš proizvod isuši lice i izirtira ga tako da gel ne može lepo da deluje koliko god bio dobar. Zato stručnjaci sve češće pripremaju anti akne tretman za adekvatnim, hranjivim čistačem odnosno losionom!

Ovakvi tretmani su poželjni ukoliko su prirodni, jer zajedno regenerišu kožu i jačaju unutrašnjost lica tako da se jednom izlečene bubuljice ne vrate.

Kada je koža adekvatno negovana bubuljice će lepo zarasti i za sobom neće ostaviti ožiljke i fleke!

Najbolji gel za bubuljice

 

Ako imate bubuljice i želite da isprobate neki od gelova za bubuljice, poželjno je da se posavetujete sa dermatologom. On će proceniti šta je za vaše lice najbolje da koristite, koji tip bubuljica imate. Na osnovu pregleda, precizno vam može reći koji gel za bubuljice bi vam rešio problem.

gel za bubuljice upotreba

Ako odlučite da sami rešavate problem zvani akne, a ne znate koji preparat da izaberete, vodite računa da je prirodnih sastojaka, da je nežne teksture, blag prema vašoj koži, a ipak dovoljno jak da ukloni bubuljice.

Najčešće korišćeni gelovi za bubuljice su: Aknolin, Klindamicin, benzoil peroksid, Clindasome, Sona, Adapalen, Antopar, Afrodita, Sebamed, Sinoderm gel.

Koje su prednosti, a koje mane gelova koje možete naći u našim apotekama, drogerijama?

Pa, da počnemo!

Aknolin gel za bubuljice

 

Prvi u nizu gel koji vam može pomoći da rešite problem sa bubuljicama je Aknolin gel za bubuljice. Ovaj preparat je deo istoimenog anti-akne tretmana koji ima i losion. Pravljen od prirodnih, pažljivo biranih sastojaka.  Samo neki od njih su: ekstrakt biljke Tamarinda, esktrakt smole iz primorskog bora, šafranike, alantoin, aloja vera, ekstrakt bukovače i cvet livadskog ljulja.

Ovaj prirodni gel za akne redovnom upotrebom smanjuje upalne procese na koži, uklanja bubuljice, podstiče regeneraciju kože. Takođe sprečava nastanak ožiljaka i fleka od akni.

To je sve što ste želeli od anti akne gela, zar ne?

Ako vam zvuči primamljivo, Aknolin gel možete naručiti na istoimenom sajtu.

Njegovom upotrebom rizikujete da izgubite samo bubuljice, pošto ne ispoljava druga neželjena dejstva.  Prirodni sastojci neguju kožu i vremenom je čiste.

Cena ovog gela je 1890 rsd.

Ako ipak želite da problem lečite medicinskim preparatima, onda pogledajte koje gelove protiv akni vam može prepisati dermatolog.

Za kupovinu gelova koji u sebi sadrže antibiotik, biće vam potreban recept od strane lekara.

Jedan od njih je Klindamicin gel.

Klindamicin gel za bubuljice

 

Lokalna primena klindamicina zaista može pomoći kod lečenja svih vrsta akni. Ovaj antibiotik spade u grupu antiinflamatornih lekova, što znači da je efikasan u borbi protiv bakterija i upala nastalih zbog istih.

Ovaj gel protiv bubuljica ne bi trebalo da koristite predugo.

Klindamicin nakon duže upotrebe može da vam isuši kožu i rešavajući jedan problem, da vam napravi drugi. Nanosi se jednom dnevno, na čistu kožu. Antibiotski gel na bazi klindamicina se ne preporučuju u toku trudnoće.

Clindasome gel

 

Još jedan gel na bazi klindamicina je Clindasome gel. Ovaj gel proizvodi poznata kompanija Hemofarm iz Vršca. Preporučuje se za lečenje akni, naravno uz dozvolu lekara.

Nanosi se jednom, do dva puta dnevno, ujutru i uveče na obolelo mesto. Lice treba temeljno umiti, pre nanošenja ovog preparata. Ne bi trebalo nanositi gel na zdravu kožu, zbog isušivanja i iritacije.

Ako je problem sa bubuljicama u početnoj fazi, male su šanse da ćete odmah dobiti preparat na bazi klindamicina. Dermatolozi najčešće preporučuju preparate na bazi benzoil peroksida za početak lečenja akni.

A šta je to?

Benzoil peroksid gel za bubuljice

 

Gel na bazi benzoil peroksida deluje tako što uništava bakterije povezane sa nastankom akni, ali ne utiče na proizvodnju sebuma i ponašanje lojnih žlezdi u koži.

Može da isuši i izbeli kožu, pa treba biti oprezan sa njegovom upotrebom.

Ako benzoil peroksid gel nanosite na leđa ili ramena, trebalo bi da razmislite o oblačenju stare majice preko noći, jer je dovoljno jak da izbeli i tkaninu.

Pri prestanku nanošenja, prestaje dejstvo benzoil peroksida. Ako su akne hroničan problem, neće vam pomoći da trajno rešite problem. Cena ovih gelova je oko 700 rsd (ima raznih naziva brendova)

Antopar gel

 

Još jedan gel na bazi  benzoil peroksida. Isušivanjem kože lica, uklanja masnoću i sprečava nastanak novih bubuljica. Ispoljava protivupalno dejstvo, smanjujući crvenilo i postojeće akne i mitisere. Može biti dobar saveznik u borbi protiv bubuljica.

Sona gel

 

Ovaj gel se preporučuje za lečenje blagih do umereno teških problema sa bubuljicama.

Adapalen, glavni sastojak Sona gela ispoljava inflamatorno dejstvo i može biti odlično sredstvo za sprečavanje nastanka akni vulgaris.

Nanosi se u tankom sloju na čistu i suvu kožu. Prilikom prve upotrebe, moguće je da ćete osetiti blago peckanje I crvenilo. Nemojte to da vas plaši. To je samo znak da gel deluje.

Korisnici ovog gela prve rezultate primećuju već nakon desetak dana, nakon redovne primene. Tri meseca, očekivani je period za koji možete rešiti problem sa aknama.

Adapalen gel

 

Adapalen (Differin) gel za akne, još jedan je u nizu proizvoda koji vam može pomoći da se rešite bubuljica. U njegov sastav takođe dominira adapalen, iako u malim količinama, dovoljno da ispolji sledeće dejstvo: čisti zapušene pore i podmlađuje kožu, uklanja višak masnoća, ubrzava metaboličke procese u koži.

Redovnom primenom ovog gela, možete doći do čiste kože bez bubuljica. Ne samo da ćete očistiti lice, već će vam pomoći da sprečite pojavu novih bubuljica.

Preporučuje se primena jednom dnevno, na čistu kožu. Trebalo bi izbegavati predeo oko očiju i usana, da ne bi došlo do infekcije. Efikasnost pokazuje ne samo u uklanjanju akni, već i mitisera.

Afrodita gel protiv bubuljica

 

Mnoge dame biraju ovaj preparat, prvenstveno zbog toga što odgovara svim tipovima kože. Nežnog je sastava, blag prema vašoj koži.

Nanosi se u tankom sloju. Koža ga brzo upija, tako da preko njega odmah možete da nanosite šminku. Sadrži ekstrakt timijana koji deluje protiv upalno, uklanjajući crvenilo. Vitamin B3 poboljšava dejstvo timijana i dodatno stimuliše procese u ćelijama kože. Može se koristiti više puta u toku dana.

Sebamed gel za bubuljice

 

Ovaj gel vrlo pozitivno deluje na procese na koži. Blag je prema vašoj koži, što je važno kada je izbor gela za bubuljice u pitanju. Ciljano isušuje kožu i smanjuje upalne procese. Pantenol i alantoin, kao glavni sastojci ovog gela, preporučuju se za negu kože.

Sinoderm gel za akne

 

Sinoderm gel je još jedan od gelova za koji će vam biti potreban lekarski recept. On sadrži kortikosteroid fluocinolonacetonid koji služi da smanji zapaljenje kože glave i uglavnom se preporučuje za lečenje seboreja, tačnije seboroičog  dermatitisa.

Strogo kontrolisano, može se preporučiti za lečenje bubuljica.

Kada sinodermom uklanjate bubuljice, gel nanosite isključivo na bubuljicu, nikako na zdravu kožu oko iste.

Može da ošteti zdravu kožu, upravo zbog jakog sastava.

Ovaj gel retko preporučuje za lečenje akni.

Koliko dugo se koristi gel za bubuljice?

 

Prirodan gel za bubuljice može da postane stalno sredstvo nege kombinovane i masne kože lica, zato što će je držati pod kontrolom blistavom i čistom. Nije agresivan, ni štetan. Pomaže da se koža održi u normali.

Sa druge strane, postoje gelovi za bubuljice koji u sebi imaju antibotik i koje preporučuje dermatolog. Nemojte ih kupovati na svoju ruku i ispoštujte propisani period korišćenja od strane lekara. Ne smete ih nanositi na kožu duže od toga, jer mogu stvoriti dodatne probleme sa lice. Iritirati vas i ulazeći pod kožu, odnosno u krvotok antibiotska terapija bez nadzora lekara može ugroziti celokupno zdravlje čitavog organizma!

Gel za bubuljice cena i iskustva

 

gel protiv bubuljica

 

U našim apotekama, cene gelova za bubuljice su raznovrsne. . Razlika je da li je u pitanju medicinski preparat ili preparat na baziran na prirodnim sastojcima. Takođe, bitna je veličina pakovanja. Manje pakovanje je obično jeftinije, ali ne znate unapred koliko pakovanja će vam biti potrebno da uklonite bubuljice.

Korisnici gelova za bubuljice su uglavnom zadovoljni rezultatima. Značajan broj korisnika je primetio poboljšanje problema sa aknama nakon duže upotrebe.

Gel za bubuljice ne bi trebalo nanositi ako na licu imate otvorene ranice od akni. Izbegavajte nanošenje gela na osetljivim regijama kao što je predeo ispod očiju, na usnama i nozdrvama. Ako ipak dospe mala količina, odmah je isperite vodom.

Prenosimo vam iskustva nekih korisnika gela za bubuljice:

Ana

Doživela sam neverovatnu transformaciju! Dugo sam imala problem sa aknama. Mislila sam da nikad neće nestati. Znate koliko to može da bude frustrirajuće. Sasvim slučajno sam otkrila Aknolin gel na internetu. Znala sam da ne mogu ništa da izgubim. Nanosila sam ga na čistu kožu svakog dana. Već posle prvog nanošenja, primetila sam da se bubuljice smanjuju. Mogu samo reći da sam prezadovoljna rezultatima.

Da gelove za bubuljice ne koriste samo dame, svedoči i iskustvo muške populacije. Da čujemo šta momci kažu o ovom proizvodu za uklanjanje akni:

Darko

Još malo, pa će četiri nedelje kako koristim gel za akne. Uzeo sam ga po preporuci prijateljice. Akne su od puberteta deo mog života. Probao sam razne preparate, sa manjim ili većim učinkom. Čim bih prestao da ih koristim, bubuljice su se vraćale. Otkad koristim  gel, primetio sam da mi se lice drastično očistilo.

Ako imate bubuljice, na vama je da krenete u potragu za preparatom koji će taj problem da vam reši. Ovde smo vam predstavili najkorišćenije gelove protiv bubuljica.

Ne čekajte da problem prođe sam. Krenite u rešavanje i srećno!

 

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *