piling za mitisere
Bubuljice

Piling za mitisere – najbolji recepti

Kako je piling za mitisere potisnuo gomilu preparata za bubuljice i izbio na vodeće mesto? Saznaćete ako pročitate ovaj tekst.

Mitiseri su jedna od najčešćih vrsta bubuljica. Velike muke prave u pubertetu, a ni mnogi odrasli ne mogu tek tako da ih se reše. Svi napori da se uklone, često ne daju rezultate, jer je preskočen prvi korak, a to je pilingovanje kože. Izvlačenje nečistoća iz pora (uključujući i uklanjanje mitisera), jedan je od razloga zašto ćete se zaljubiti u ovaj tretman kože.

Zašto je piling za mitisere prava stvar?

 

Mitiseri su bubuljice koje ne prave većih problema na koži lica. Ne prati ih upala, što je samo po sebi olakšavajuća okolnost. Ipak, ružni su, bespotrebno zauzimaju poru i čine da koža lica izgleda neuredno. Da, to su one braonkasto-crne tačkice!

Da biste ih uklonili, suvišno je koristiti agresivne kozmetičke preparate. Njih samo treba povući iz ležišta i oni ispadaju sami. Često je običan vakum za mitisere  ili štapić za čišćenje mitisera dovoljan. Samo njihovom upotrebom, moguće je mitisere odstraniti, ali se ne radi ništa po pitanju prevencije, odnosno sprečavanja njihovog ponovnog javljanja.

Baš zato, redovnim pilingom lica moguće je postići da se mitiseri potpuno odstrane.

Zašto baš piling kože?

 

Zato što se jednim ovim tretmanom uklanjaju svi viškovi sa kože lica i vremenom dolazi do mlade i zdrave kože koja izbija na površinu. Skidanje mrtvih slojeva je ključno za lepu i zdravu kožu lica, jer se na koži lepi gomila nepotrebnih stvari. Tu se nalazi i prirodno velika količina masnoće – sebum, a pored njega i čestice prašine, mikroorganizmi i bakterije.

Ljuštenjem kože lica, spiraju se nečistoće sa nje, a pore ostavljaju čistim i dezinfikovanim. Pilingovanjem se podstiče i odbacivanje mitisera, što rezultira lepom i zdravom kožom lica.

Marija je imala problema sa bubuljicama, uključujući i mitisere. Gotovo da nije smela da pokaže svoje lice bez šminke. Mislila je da će zauvek da skriva svoju kožu, uverena da da će je bubuljice pratiti i u odraslom dobu. Nije se predala, već je rešila da promeni kompletan stil života. Na tom putu, pronašla je i rešenje za svoje bubuljice. Nije bilo lako, ali vredelo je, jer sada ima čistu, nežnu i glatku kožu lica. Da ne biste lutali kao ona, pročitajte njenu priču i uverite se da je moguće ukloniti mitisere. Nalazi se na ovom linku: https://lepolice.com/nemam-vise-bubuljice-na-licu/.

Piling kože lica sa mitiserima treba povremeno raditi, ali ne treba preterivati.

Koliko često se koristi piling za mitisere? 

 

Odgovor na ovo pitanje zavisi od toga za koju vrstu pilinga za lice se odlučite.

Koža lica se ne sme preterano pilingovati, jer tada ima više štete nego koristi.

Uopšteno pravilo je da se piling koristi jednom do dva puta nedeljno, ali ukoliko je u pitanju blaga formula, može i češće. Neki pilinzi se mogu koristiti svakodnevno, kao zamena za gel za umivanje.

 

uklanjanje mitisera pilingom

 

Ali, ovo pravilo ne važi za sve!

Jako važnu ulogu u svemu tome ima sam tip kože lica.

  • Masna koža je po pravilu jaka i izdržljiva, pa se može pilingovati češće.
  • Suva koža nije pogodna za česte tretmane pilinga.
  • Osobe sa problematičnom T- zonom lica mogu koristiti piling samo na tom delu lica ili na onom delu gde su mitiseri zastupljeni.

Piling za mitisere je posebno koristan za različite tipove kože, ali je najefikasniji kod masne i mešovite kože, kao i za one sa začepljenim porama i nepravilnostima poput mitisera i akni.

Evo kako deluje na ostale tipove kože:

  1. Masna koža:
    • Problem: Masna koža proizvodi višak sebuma, što često dovodi do začepljenja pora i stvaranja mitisera.
    • Kako pomaže piling: Aktivni sastojci poput salicilne kiseline dubinski čiste pore, uklanjajući višak ulja i sprečavajući nastanak novih mitisera. Redovna upotreba pilinga pomaže u regulisanju proizvodnje sebuma, što smanjuje masni sjaj i poboljšava teksturu kože.
  2. Mešovita koža:
    • Problem: Mešovita koža ima suva područja, ali i masne zone sklone začepljenju, najčešće u T-zoni (čelo, nos, brada).
    • Kako pomaže piling: Piling balansira različite potrebe mešovite kože tako što uklanja višak ulja iz masnijih delova lica, dok istovremeno nežno eksfolira suve delove, održavajući ujednačenost i čistoću kože.
  3. Začepljene pore:
    • Problem: Kada se pore začepe nečistoćama, mrtvim ćelijama kože i sebumom, često dolazi do formiranja mitisera i drugih nepravilnosti.
    • Kako pomaže piling: Kombinacija glikolne i salicilne kiseline efikasno razbija te naslage u porama, dubinski ih čisti i smanjuje njihov izgled. Piling takođe pomaže u prevenciji novih začepljenja, što dugoročno poboljšava stanje kože

Sastojci pilinga za mitisere i njihovo dejstvo

 

Piling za mitisere sadrži pažljivo odabrane aktivne sastojke koji sinergijski deluju na dubinsko čišćenje pora i efikasno uklanjanje mitisera. Evo ključnih sastojaka i njihovih funkcija:

  1. Salicilna kiselina:
    • Šta je? Beta-hidroksi kiselina (BHA) poznata po svojoj sposobnosti da prodire duboko u pore.
    • Kako deluje? Salicilna kiselina rastvara sebum i mrtve ćelije kože unutar pora, što pomaže u sprečavanju začepljenja koje dovodi do stvaranja mitisera. Osim toga, ima antiinflamatorna svojstva koja umiruju iritacije i crvenilo, često povezane s aknama i mitiserima.
  2. Glikolna kiselina:
    • Šta je? Alfa-hidroksi kiselina (AHA) dobijena iz šećerne trske, poznata po svom eksfolijativnom dejstvu.
    • Kako deluje? Glikolna kiselina deluje na površini kože uklanjajući mrtve ćelije i ubrzavajući regeneraciju kože. Ovo poboljšava teksturu kože, smanjuje pojavu neujednačenog tena i otvara pore, što omogućava dublje čišćenje. Dugoročno korišćenje glikolne kiseline može smanjiti pojavu mitisera i drugih nepravilnosti.
  3. Glina (Bentonit ili Kaolin):
    • Šta je? Prirodna mineralna glina koja ima izuzetno visoku sposobnost apsorpcije.
    • Kako deluje? Glina deluje kao snažan prirodni apsorbent, izvlačeći nečistoće, toksine i višak ulja iz dubine pora. Ovo pomaže u smanjenju pojave mitisera i održavanju kože čistom i matiranom. Pored toga, glina ima blago umirujuće dejstvo, što može pomoći u smanjenju upala i crvenila.

Kako se koristi piling za mitisere?

 

Piling za mitisere je poput dobre maske za lice, sa jednom bitno razikom, a to je da je praktičniji, brži i da nema potrebe da čekate da deluje. Dovoljno je da nakvasite kožu lica (uobičajena stvar kod umivanja), nanesete piling na prste ruku, a potom ga blago umasirate u kožu lica. Kružnim pokretima ruke, gotovo trenutno je moguće osetiti kako piling za mitisere deluje.

Možete ga ostaviti na licu nekoliko minuta, a možete odmah preći na ispiranje. Važno je da lepo isperete kožu, jer pilinzi za mitisere često sadrže sastojke koji mogu da je iritiraju. To je naročito slučaj sa kupovnim pilinzima. Takođe, treba voditi računa da piling nikako ne završi u oku, jer po pravilu sadrže zrnaste mikročestice koje mogu da stvaraju nelagodu.

Bez obzira na sve neprijatnosti sa njima, upravo zato i volimo pilinge, jer je koža nakon njih savršeno čista – kao da je očišćena pravom četkom. Upravo taj efekat nam je i potreban!

Korak-po-korak uputstvo za upotrebu pilinga za mitisere:

  1. Priprema kože:
    • Čišćenje: Pre nanošenja pilinga, temeljno očistite lice blagim sredstvom za umivanje kako biste uklonili prljavštinu, ulje i šminku. Ovaj korak omogućava da piling prodre dublje u pore.
    • Vlažna koža: Piling nanosite na blago vlažnu kožu. Vlažna koža omogućava bolju distribuciju proizvoda i pomaže aktivnim sastojcima da efikasnije prodru u pore.
  2. Nanošenje pilinga:
    • Količina: Uzmite malu količinu pilinga i ravnomerno ga nanesite na lice, izbegavajući područje oko očiju.
    • Masaža: Lagano masirajte piling u kožu kružnim pokretima, fokusirajući se na područja sklonija mitiserima, poput nosa, čela i brade. Masaža ne treba da traje duže od 1-2 minuta kako ne biste iritirali kožu.
  3. Ostavite da deluje:
    • Vreme delovanja: Ostavite piling na koži 5-10 minuta, u zavisnosti od uputstava na pakovanju i vašeg tipa kože. Osetljivija koža može zahtevati kraće vreme, dok otpornija koža može izdržati maksimalno preporučeno vreme.
    • Napomena: Ako tokom tretmana osetite peckanje ili iritaciju, odmah isperite lice hladnom vodom.
  4. Isperite i osušite:
    • Ispiranje: Temeljno isperite lice mlakom vodom, pazeći da uklonite sve tragove pilinga. Preporučuje se korišćenje meke krpe ili sunđera za lice kako biste osigurali da se proizvod potpuno ukloni.
    • Sušenje: Nježno osušite lice tapkanjem mekim peškirom. Ne trljajte kožu kako biste izbegli iritaciju.
  5. Nakon tretmana:
    • Hidratacija: Nakon pilinga, obavezno nanesite lagani hidratantni losion ili krema za lice kako biste obnovili vlagu i umirili kožu. Preporučuje se korišćenje proizvoda bez ulja koji neće začepiti pore.
    • Zaštita od sunca: Budući da piling može učiniti kožu osetljivijom na sunce, obavezno nanesite kremu sa zaštitnim faktorom (SPF 30 ili više) ako izlazite napolje tokom dana.

Piling za mitisere na nosu

 

Nos je jedna od najrizičnijih regija za pojavljivanje mitisera, jer se mnogo masti i skuplja nečistoće. Kao po nekom pravilu, ostale vrste bubuljica nisu toliko zastupljene, ali mitiseri jesu. Možda je uzrok tome i blizina nosnih šupljina koja je leglo bakterija. Bilo kako bilo, mitiseru na nosu se moraju uklanjati.

Jedan od načina je prirodnim pilinzima za lice.

Kako napraviti prirodni piling za mitisere?

 

Ukoliko ste ljubitelj prirodne kozmetike, vrlo verovatno često eksperimentišete u kuhinji ne bi li svojoj koži pružili najbolje. Zapravo, prirodni preparati za bubuljice su nezamenljivi, što je slučaj i sa pilinzima za mitisere. Jedino što može biti nezgodno u celoj priči je što se stalno moraju praviti, dok ukoliko se odlučite za kupovni, dobijate tubu ili kutijicu koja će vam trajati određeni vremenski period.

Bar povremeno kožu treba obradovati sastojcima iz kuhinje.

Domaći piling za mitisere sa soda bikarbonom

 

Recept koji može biti od pomoći uključuje soda bikarbonu i maslinovo ulje.

Pomešajte jednu kašiku soda bikarbone sa kašikom ulja, pa sve lepo sjedinite. Dobićete gustu, masnu smesu koja istovremeno i čisti i neguje kožu lica. Prstima nanosite na lice, tačnije deo sa mitiserima, trudeći se da ništa ne preskočite. Fino istrljajte kožu lica, pa sve lepo isperite.

Ponavljate ovaj piling dva do tri puta nedeljno i očekujte prve rezultate kroz mesec dana.

Piling za mitisere od jogurta i kafe

 

Druga stvar koja može da pomogne je kombinacija krupnije mlevene kafe i jogurta.

 

piling protiv mitisera

 

Neobična kombinacija sastojaka, a daje odlične rezultate, jer stimuliše kožu na dva načina. Kafa mehanički tretira kožu, dok mlečna kiselina iz jogurta spira viškove.

Pomešajte kafu i jogurt u približnoj razmeri (slobodno dodajte malo više jogurta da dobijete finu smesu) i nanesite na lice. Kružim pokretima tretirajte deo lica sa mitiserima, a slobodno i ostatak kože. Uklonite piling umivanjem mlakom vodom, a po potrebi i sapunom. Kafa je crna, pa može da oboji kožu lica.

Piling i maska za mitisere

 

Kombinacija koja daje dobre rezutate i kao maska i kao piling za lice podrazumeva korišćenje palente, limunovog soka i meda. Pomešajte kašičicu palente sa kašičicom meda, pa dodajte nekoliko kapi limuna. Dobićete finu smesu (neodoljivog mirisa) koju možete nanesti na deo lica sa malim, crnim bubuljicama.

Nežno istrljajte lice kako biste iskoristili zrnastu strukturu palente, a potom ostavite nekoliko minuta na licu, da bi med i limun odradili svoj posao. Limunska kiselina čisti kožu i izbeljuje, a med savršeno neguje. Isperite sastojke i trenutno uživajte u mekoj i glatkoj koži na dodir.

Iste rezultate možete dobiti upotrebom kupovnih pilinga za mitisere.

Ima li neke razlike među njima?

Najbolji drogerijski piling protiv mitisera

 

Svi kupovni pilinzi za mitisere, mahom rade po principu mehaničkog pilinga, tačnije ljuštenja kože lica mikročesticama.

Njihovom upotrebom, uštedećete veliku količinu vremena, a dobiti i sjajne rezultate, jer mnogi od njih su dodatno obogaćeni sastojcima koji umiruju kožu lica i sprečavaju pojavu novih mitisera. To može biti salicilna kiselina, alkohol za dezinfekciju lica, aloe vera i sl.

Sa druge strane, retko koji od njih sadrži aha kiseline čišćenje lica. Čak i ako ih ima, u pitanju je jako mala količina. Najčešće su u pitanju mlečna ili glikolna kiselina za lice. U prodaji možete naći pilinge za mitisere kompanija Garnier, Neutrogena, Eucerin, Nivea i sl.

Evo ponešto o njima.

Garnier piling za mitisere

 

Jedan od popularnijih pilinga za mitisere na našem tržištu dolazi iz kompanije Garnier. Radi se o formulaciji na bazi gela, koja se vrlo lako nanosi na kožu lica. Dovoljna je mala količina gela da bi se istrljalo celo lice. Po potrebi (na nešto zahtevnijim delovima lica, kao što je npr. nos), možete te dodati i malo više, kako bi ste bili sigurni da ste dobro očistili ovu regiju.

Ovaj piling sadrži mikročestice koje nežno čiste kožu, ostavljajući je nežnom i glatkom. Od sastojaka, poznat je po tome da sadrži salicilnu kiselinu za lice. Ona je odličan saveznik u borbi protiv svih vrsta bubuljica, pa i mitisera. Ova formulacija prija koži zbog prisustva kristala mentola, jer oni izazivaju osećaj hlađenja na koži.

Prvi rezultati mogu se očekivati nakon dve nedelje korišćenja, što nije malo, ali sudeći po iskustvima devojaka, vredi čekati. Garnierov piling za mitisere je dobar dodatak svakodnevnoj nezi kože lica sa bubuljicama. Može se koristiti i svaki dan, što nije preporučljivo jedino osobama sa suvom kožom lica.

Prilikom korišćenja, potrebno je samo da vodite računa da sve lepo sperete sa lica, u suprotnom može doći do iritacije kože.

Neutrogena piling za mitisere

 

Još jedan dobar piling za mitisere dolazi iz kompanije Neutrogena. On dolazi u pakovanju od  150 ml i poput Garnier pilinga, odlična je zamena za gel za umivanje. Pogoduje osobama sa masnom i kombinovanom kožom lica, jer efikasno čisti pore, ostavljajući kožu savršeno dezinfikvanom i čistom.

Tajna je u mikročesticama koje nežno uklanjaju viškove u vidu mrtvih ćelija kože, a sa njima i mitisere. Ovaj preparat nije namenjen osetljivoj koži lica, jer može doći do pojačane reakcije i pogoršanja. U svim ostalim slučajevima, savršeno je bezbedan za upotrebu. Može se koristiti i svakog dana, a idealno je svaki drugi dan, kako bi koža imala vremena da se oporavi od eventualnog oštećenja.

Prve rezultate možete očekivati tek nakon redovne primene kroz par nedelja.

Eucerin DermoPure piling

 

Iz kompanije Eucerin nude rešenje za mitisere na bazi mlečne kiseline. U pitanju je blagi piling sa mikročesticama koji čisti i neguje kožu. Naglašeno je da ne sadrži ulje, što znači da ne masti i dodatno ne opterećuje kožu. Preporučuje se osobama sa problematičnom kožom lica, jer pomaže kod uklanjanja bubuljica.

Dobro je rešenje za mitisere, jer osim što pomaže njihovo uklanjanje, dezinfikuje pore i sprečava nastanak novih bubuljica. Ima trenutni efekat, pa se ne preporučuje za svakodnevnu upotrebu. Ovaj piling se koristi jednom do dva puta nedeljno.

Kao i kod ostalih vrsta pilinga za lice, preparatom se koža samo blago istrlja. Nema potrebe da ga ostavljate na lice da deluje. Važno je samo temeljno ga isprati mlakom vodom, sve vreme vodeći računa da preparat ne dospe u oči.

Nivea purify rice scrub

 

Izuzetno blag, ali delotvoran piling nudi kompanija Nivea. U pitanju je piling za mitisere na bazi usitnjenog japanskog pirinča i aloe vere. Kombinacija prirodnih sastojaka čisti i umiruje kožu, ostavljajući je nežnom i svilenkastom.

Ova formulacija odlično uklanja višak sebuma, pa je koža nakon ovog tretmana skoro, pa matirana. Ukoliko budete koristili ovaj piling za lice, niko neće ni primećivati da ste nešto radili sa kožom. Ono što će jedino biti primetno je sve čistija koža lica sa manje mitisera.

Ukoliko niste zadovoljni rezultatima koje postižete kod kuće, uvek možete da odete u salon i zatražite tretman hemijskog pilinga lica za uklanjanje mitisera.

Hemijski piling za mitisere

 

Ovo je jedan od najpopularnijih tretmana, jer osim što čisti kožu od mitisera, koristi se i za ujednačavanje tena. Idealan je za čišćenje i balansiranje kože nakon letovanja, a preporučuje se i u proleće, za generalno osvežavanje kože nakon zime. Studije kažu da je nezamenjiv npr. u tretmanu oboljenja pod nazivom acne vulgaris.

Tretman voćnim kiselinama za lice koje se koriste, od velike je pomoći za uklanjanje mitisera, jer i nakon prvog tretmana, rezultati su uočljivi. U saradnji sa svojim kozmetičarem, može se proceniti da li je potrebno tretman ponavljati i u kom vremenskom periodu.

Zašto je piling za mitisere toliko omiljen?

Evo šta kažu iskustva.

Piling za mitisere- iskustva

 

Ovo je jedan od najjednostavnijih načina da se oslobodite mitisera. Nema neprijatnosti, nema bola, a rezultat je čista i glatka koža lica. Na ovaj način, generalno ćete pospešiti izgled svoje kože, a ujedno i pomoći koži da se sama izbori sa bubuljicama.

Žene obožavaju pilingovanje kože, a pojedine pripadnice lepšeg pola tvrde da samo tako imaju zaista utisak da im je koža čista. Čista koža je jedino i spremna za nanošenje ostalih preparata, kao što je losion ili krema za bubuljice.

Ne razmišljajte previše, već povremeno pružite svojoj koži provereno dobar tretman u vidu pilinga, bilo da imate mitisere ili ne.

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *