riblje ulje za lice
Nega kože

Može li riblje ulje za lice zaista obrisati bore? 

Predstavljamo vam čudesne moći koje ima riblje ulje za lice.  Ukoliko vas odbija miris ribe imamo za vas još čudesniju alternativu.

Jedete li dovoljno ribe?

Ukoliko ne, vrlo je moguće da vašem organizmu nedostaje Omega-3 masnih kiselina.

Suplementi ribljeg ulja su najčešće konzumirani od svih dodataka ishrani.

U priči o ribljem ulju sve se vrti oko esencijalnih masnih kiselina.

U zdravlju kože lica, a pre svega vezano za starenje i bore, ove esencijalne manse kiseline su od izuzetnog značaja.

U svetlu toga i velike popularnosti ulja za negu lica istražujem da li je i na koji način riblje ulje za lice korisno kao i kako ga možemo uvrstiti u svoju anti age negu.

Šta je riblje ulje?

 

To je ulje koje se dobija iz tkiva masnih riba kao što su haringa, tuna, sardine i skuša.Takođe se može dobiti i iz jetre bakalara. Ovo drugo naći ćete pod imenom cod liver oil.

 

riblje ulje za lice prednosti

Oko 30 % ribljeg ulja otpada na Omega-3 masne kiseline . Ostalih 70 % su masti. Pored toga riblje ulje sadrži vitamine A i D.

Važno je da znate da Omega-3 masne kiseline dobijene konzumacijom ribljeg ulja ili masnih riba imaju veću zdravstvenu vrednost za organizam od onih dobijenih iz nekih biljnih izvora.

Glavni tipovi masnih kiselina u ribljem ulju su eikozapentaenoinska kiselina (EPA) i dokozaheksaenoinska kiselina (DHA).

Omega masne kiseline ljudski organizam ne proizvodi.

Vezano za opšte zdravlje, riblje ulje čuva i unapređuje zdravlje srca, čuva i podržava mentalno zdravlje i zdravlje očiju, smanjuje upale i blagotvorno utiče na zdravlje kože. Ovom ulju se pripisuje još niz pozitivnih učinaka na ljudsko zdravlje.

Međutim, budući da se ovde bavimo isključivo lepotom lica pogledajmo detaljnije šta nam to donosi riblje ulje za lice.

Ima li riblje ulje prednosti za lice?

 

Omega-3 masne kiseline su neobično važni nutritijenti za zdravlje kože.

Evo kako deluju:

  • Deluju protivupalno
  • Regulišu proizvodnju sebuma
  • Čuvaju vlažnost kože
  • Smanjuju znakove starenja
  • Omekšavaju suvu i grubu kožu
  • Umiruju iritacije i dermatitis.
  • Povećavaju otpornost kože na UV zračenje.

Riblje ulje se može uzimati kao suplement u tečnom stanju ili u vidu perlica, kapsula.Može se upotrebiti i za spoljašnji tretman određenih stanja kože lica.

Kada se primenjuje lokalno, riblje ulje popravlja zaštitnu barijeru i sprečava gubitak vlage iz kože, smanjenju upale, podstiče zarastanje rana i pruža zaštitu od štetnih UV zraka.

Ono što bi vas prvo moglo odvratiti od upotrebe je ni malo prijatan miris.

Za one baš uporne koji bi sve podneli za lepotu pripremila sam zanimljiv nastavak priče.

Kome je namenjeno riblje ulje za lice?

 

Zahvaljujući svim pobrojanim benefitima, od ribljeg ulja će najviše koristi imati suva koža i koža koja stari. Znakovi starenja na licu su izvor velike tuge i nezadovoljstva za svaku ženu.Kada se pojave naglo i “preko noći” postaju izvor nesigurnosti.

Prva reakcija većine dama je da je sve izgubljeno i da se više ništa ne može učiniti.

Da bih vas uverila drage dame da je uvek moguće povratiti mladolikost lica podeliću sa vama priču jedne Vesne koja je prošla tim putem. Sledite njene stope i ne brinite za bore. Evo priče:

Moje iskustvo: Jednostavno sam obrisala bore, podočnjake i fleke sa lica!

Riblje ulje je najbolje koristiti samo na suvim delovima kao i na osetljivom predelu oko očiju.

Ukoliko je vaše lice sklono bubuljicama najbolje bi bilo da izbegavate riblje ulje. Posebno zaobiđite T-zonu.

Umiruje opekotine od sunca

 

Protivupalna svojstva ribljeg ulja mogu takođe pomoći u suzbijanju crvenila kod upalnih problema kože, uključujući ekcem, opekotine od sunca ili uopšte osetljivu kožu.Ulja pomažu u popravljanju barijere epidermalnih ćelija i pomažu u povećanju snage kože i smanjenju oštećenja njenog DNK. Umasirajte malu količinu ribljeg ulja na vlažnu kožu.

Ne nanosite ulje pred izlaganje suncu.

Riblje ulje za suvu kožu lica

 

Masne kiseline se prirodno nalaze u površinskom zaštitnom sloju kože. Njihov nedostatak vodi do oštećenja zaštitne barijere kože. Suva koža pati od ove vrste deficita koji dovodi do povećanog gubitka vlage.

Ideja u pozadini upotrebe ribljeg ulja za suvu kožu je nadoknaditi nedostajuće Omega-3  masne kiseline i na taj način sprečiti isušivanje. omekšati kožu i zagladiti pukotine i perutanje.

Površinski sloj kože gledan pod mikroskopom možemo opisati kao zid u kome su ćelije kože cigle, a malter je mešavina sebuma, ceramida i, pogađate , masnih kiselina. Zdrava barijera je od suštinskog značaja za glatku, hidriranu kožu, a postoje neka istraživanja koja pokazuju da primena ulja koja sadrže velike količine esencijalnih masnih kiselina, poput ribljeg ulja  može pomoći u popravljanju te barijere. Ipak drastični nedostaci masnih kiselina su retki.

Postoje ograničeni dokazi koji pokazuju da se spoljašnjom negom ribljim uljem može nadoknaditi deficit masnih kiselina u zaštitnoj barijeri kože. Istina je da većina ulja nije testirana na prodiranje u kožu, a njihova hemijska svojstva su toliko raznolika da ne postoji dobar način da se predvidi kako će se ponašati na vašoj koži.

Osim toga, vaše telo već proizvodi sve neesencijalne masne kiseline koje su mu potrebne. Tako da je malo verovatno da će nekoliko kapi ulja za lice napraviti veliku razliku na ovaj ili onaj način. Istina je jedino da će riblje ulje stvoriti zaštitni film koji će umanjiti gubitak vlage i omekšati suvu kožu.

Topikalnom primenom ribljeg ulja na suvu kožu donekle saniramo samo spoljašnju manifestaciju ali ne rešavamo problem u celosti.

Vaše lice je umorno, boja je siva, koža se lako peruta i za čas dobijete crvene pečate? Ukoliko već niste, na ivici ste da dobijete ozbiljne bore daleko pre vremena.

Potreba za negom suve kože ribljim i drugim uljima nastala je davno pre pojave savremenih tehnologija koje su iznedrile sofisticirane preparate za negu suve kože.

Najsavremeniji trendovi u kozmetici otišli su još korak dalje.

Iz preparata za negu lica izbačene su sve štetne hemikalije. Na njihovo mesto ugrađene su bioaktivne supstance koje lako prodiru u dublje slojeve kože gde se generišu bore i druge nepravilnosti.

Prirodna krema protiv bora, tamnih fleka i podočnjaka je mnogo bolji izbor za vašu suvu kožu od ribljeg ulja za lice.

Može li riblje ulje pogoršati stanje akni?

 

Problem sa uljima za lice generalno je što ćete potrošiti sate i sate vremena na iščitavanje informacija. Jedan izvor će tvrditi da je riblje ulje nekomedogeno što sam i sama pronašla, drugi će tvrditi suprotno.

 

riblje ulje za negu lica

 

Izvori tvrde da ukoliko niste alergični na ribu i riblje ulje, ono može čak i smiriti upalne procese na koži sklonoj bubuljicama.

Omega-3 masne kiseline regulišu proizvodnju sebuma što ga čini bezbednim i poželjnim za negu i suve kože i lica sklonog bubuljicama. Najzad kada pomislite da ste našli pravo ulje za svoju kožu lica ono odreaguje bubuljicama.

T-zona je posebno osetljiva.

Drugi izvori tvrde da je za negu lica sklonog bubuljicama bolje izabrati ulje iz jetre bakalara (cod liver oil). Kod osetljive kože sklone bubuljicama najvažnije je držati pore čistim.

Uvek imajte na umu šta je uzrok bubuljica.

Malo je verovatno da imate bubuljice usled ozbiljnog nedostatka masnih kiselina u koži. Mnogo je veća verovatnoća da su vam u porama prisutne bakterije i komedogeni materijali. Svako ulje na licu na osetljivoj koži može biti komedogeno.

Očistite lice prirodnim losionom na biljnoj bazi koji detaljno izvlači nečistoće iz kože, balansira pH vrednost lica i deluje antibakterijski.

Na taj način ćete ukloniti dobar deo uzroka bubuljica.

Riblje ulje protiv bora

 

Strenjem ćelije kože postaju sitnije i slabije. Kažemo da se koža tanji i gubi volumen. Samim tim gubi sposobnost zadržavanja vlage. Slaba, tanka, dehidrirana koža je sklona boranju.

Omega-3 masne kiseline imaju pozitivan efekat na stanje epidermisa. One popravljaju elastičnost kože i imaju anti age efekat.

 

Čuvajući optimalnu hidriranost kože masne kiseline iz ribljeg ulja utiču na bolji opšti izgled kože.

Kao takav, sastojak maski za lice protiv bora može biti od koristi jer će kožu učiniti otpornijom na gubitak vlage, spoljašnje uticaje i najzad bore.

Mnogi izvori tvrde da nema boljeg tretman za bore oko očiju od čistog ribljeg ulja. Umasirajte ga u tu regiju pre spavanja, držite 20 minuta a zatim isperite mlakom vodom.

Međutim, anti age nega koja daje rezultate morala bi biti temeljnija i ozbiljnija.

U izvesnim godinama kada kožno tkivo počinje da gubi kolagen i elastin, same masne kiseline na njegovoj  površini nisu dovoljne.

Potrebna vam je kvalitetna dnevna  i noćna krema za lice. Ona treba da sadrži bioaktivne materije koje bude usporenu sintezu kolagena i elastina. Neodermyl i skvalen su takvi prirodni sastojci.

Birajte prirodne kreme bez hemikalija kako bi vaša koža svoju snagu trošila na regeneraciju umesto borbe sa štetnim materijama iz preparata za negu.

Najzad, u kontekstu anti age nege, riblje ulje se uglavnom navodi kao super hrana ili suplement čijom se konzumacijom postiže optimalno prisustvo esencijalnih Omega-3 masnih kiselina u telu. I ovo se smatra vrlo značajnim za zdravlje kože koja odoleva starenju.

Vrlo malo izvora uopšte razmatra topikalnu primenu ribljeg ulja protiv bora.

Krema za lice sa ribljim uljem

 

Tragajući za kremama koje sadrže riblje ulje pronašla sam samo jednu i to ne na našem tržištu.

Ukoliko baš želite riblje ulje za negu lica uvek se možete okrenuti starom dobrom Jekodermu.

Ova mast pospešuje epitelizaciju kože i preporučuje se za tretman kože nakon izlaganja suncu.

Takođe prija i suvoj i ispucaloj koži. 1g jekoderm masti sadrži 250mg ribljeg ulja.

Kako se koristi riblje ulje za lice?

 

Ako ste vi od onih koji sami žele da se uvere da li im riblje ulje za lice prija ili ne, isprobajte ga na jedan od sledećih načina:

Riblje ulje maska za lice

 

Za ovu masku za lice potrebna su vam samo dva sastojka:

  • 2 kapsule ribljeg ulja
  • 1 kašika meda

Iscedite dve kapusule ribljeg ulja u posudu. Dodajte kašiku meda. Izmešajte dobro dok se sastojci ne sjedine. Na temeljno očišćeno lice ravnomerno rasporedite masku. Ostavite da deluje 20-30 minuta.

Na kraju tretmana operite mlakom vodom.

Kako deluju sastojci ove maske na za lice?

  • Riblje ulje je veoma efikasno u smanjenju znakova starenja. Takođe pomaže u lečenju suve kože i čini je mekom i hidratizovanom.
  • Med vlaži kožu, pomaže u čišćenju pora. On je odličan piling. Takođe pomaže u izbeljivanju ožiljaka i leči problem akni.

Maska za lice sa ribljim uljem i  mladim sirom

 

Pomešajte u ujednačenu kremastu smesu sledeće sastojke:

  • 3 kapsule ribljeg ulja
  • 2-3 kašike izgnječenog mladog sira
  • 1 kašičicu kristal šećera
  • 1 kašičicu meda.

Nanesite na očišćeno lice. Vreme delovanja je 15 minuta

Ova maska hidrira i briše znakove starenja.

Gde nabaviti riblje ulje za lice?

 

Riblje ulje u kapsulama možete kupiti u svakoj apoteci u većim i manjim pakovanjima sa ukusom ili bez. Svakako da ćete u kozmetičke svrhe koristiti ono bez dodate arome.

Riblje ulje se, osim u kapsulama, može kupiti i u tečnom stanju. Ovaj oblik vam je podesniji za maske za lice ili masiranje kože lica.

Iskustva sa ribljim uljem za negu lica

 

Gordana (43) “Koristim masku za lice sa ribljim uljem već 6 meseci. Upravžnjavam je 1-2 puta mesečno.Zaista mi se dopada kako mi koža izgleda nakon tretmana. Blistava je, zdrava i mekana. Primetila sam da mi pomaže u skupljanju pora. Koža mi je postala čvršća.”

 

 

Vukica(51) “Krenula sam u eksperiment tako što sam zamenila svoju hidrantnu kremu ribljim uljem, ali čitavog dana sam svesna mirisa bakalara na svo licu. Efekte na moju kožu je teže proceniti. Prvih nekoliko dana nema promena. Petog dana moja brada počinje da se ljušti i pitam se da li je to zbog vitamina A u ribljem ulju.

Nakon nedelju dana, nekoliko osoba mi je reklo da izgledam blistavije,ne komentarišući moju suvu bradu i neprijatan miris koji se, sigurna sam, oseća.

Još uvek ne mogu da odlučim da li mi zaista pomaže u smanjenju bora.”

Tanja (40) „Koristila sam riblje ulje u maskama i umesto noćne kreme. Moje bore su se ublažile, fine linije su nestale, ten mi se popravio.

Ipak zbog mirisa mi je riblje ulje neudobno za spoljašnju negu. Sada ga samo uzimam kao dodatak ishrani.“

Ovo je trenutak kada ne mogu da se napravim pametna. Koristiti ili ne koristiti riblje ulje – pitanje je sad.

Ukoliko vam riblje ulje na licu prija i ne izaziva nepravilnosti, dodajte ga svojoj nezi. Od viška glava ne boli.

Ono u šta sam sigurna je da vam riblje ulje ne može zameniti kvalitetnu prirodnu negu lica proverenim kremama sa bioaktivnim sastojcima. 

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *