svinjska mast za lice
Nega kože

Svinjska mast za lice – dobar ili loš izbor?

Svinjska mast za lice? Možda ne zvuči kao dobra ideja, ali nekad može biti. Prija suvoj koži, ali samo ako je iskoristite pravilno. Naučite kako!

Svinjska mast je zastupljena u gotovo svim kuhinjama širom sveta. Često je deo kozmetičkih preparata i krema za lice, ali i sapuna! Upoznajte se sa svim njenim prednostima i sami pripremite masku za lice od svinjske masti, koja ima niz blagodeti za kožu vašeg lica!

Može li se koristiti svinjska mast za lice?

 

Kada se svinjska mast nalazi unutar krema i sapuna za lice, uglavnom je namenjena za suvu kožu lica. Ona sprečava dehidrataciju čineći osetljivu kožu otpornom na spoljašnje uticaje, tako da se vaše lice više ne peruta i crveni tokom zime.

Lipidi iz svinjske masti i nezasićene masne kiseline čine je blagotovornom i sprečavaju gubljenje vode iz dubljih slojeve kože, tako da imate besprekoran ten!

Ja sam kao klinka uživala u svinjskoj masti namazanoj na hleb i preko posutoj ljutoj paprici. Jasno, jela sam je i nisam je nanosila na lice, ali se sećam da su mi govorili da je zdrava i ima vitamine unutar sebe. Kasnije mi je bilo smešno! Kako to mast može imati vitamine? pitala sam se.

Istražila sam ovu temu i saznala da je izistinski zdrava i da sadrži vitamin B4, vitamin E, vitamin D i određenu količinu cinka i selena unutar sebe. Kada se ovi vitamini nanesu na kožu lica oni čine njen imunitet jačim, tako da postaje otpornija na spoljašnje uticaje.

Pročitajte više o imunitetu kože lica.

Ipak, glavna uloga ovih vitamina jeste ubrzavanje regeneracije lica i usporavanje starenja. Jednostavno, kada je koža nahranjena ćelije su jake, a elastičnost kože na zavidnom nivou. Ispada da vas svinjska mast može spastiti dubokih bora i odložiti starenje lica!

Svinjska mast za lice bez bora

 

svinjska mast za kožu

 

Kada se pravilno nanese, svinjska mast za lice zadržava čestice vode u unutrašnjim slojevima kože, tako da je vaše lice hidrirano i meko na dodir. Ćelije tada ne moraju da brinu o tome hoće li dehidrirati i osećaju se sigurno. Usresređene su na regeneraciju lica i stvaranje novih proteina, koji održavaju lice elastičnim i zategnutim!

Jasno je da koža podleže spoljašnjim uticajima, od negativnog UV zračenja, preko slobodnih radikala do prašine i vetra, ali na nju utiče i svakodnevni stres i brz tempo života tako da gubi vodu.

U trenucima kada lice gubi vodu i postaje suvo, ono usporava proces regeneracije i potrebne su mu hranjive materije.

Uz pravilno pripremljenu masku od svinjske masti vi ćete sprečiti pomenuti proces usporavanja regeneracije lica, tako da se ono vrati u normalu i ima normalnu količinu proteina. Tonus kože će se očuvati uz veliku količinu proteina i kasnije ćete se susresti sa dubokim borama na licu.

Lila se susrela sa dubokim borama na obrazima, čelu i vratu! Nanosila je prirodne maske ali to nije bilo dovoljno, jer svinjska mast pomaže da očuvamo lice ali ne i da smanjimo bore. Ona je silno želela da zategne svoje lice, ali igle i estetska hirurgija joj nisu padali na pamet. Pronašla je brzo i prirodno rešenje koje je učinilo njeno lice nekoliko godina mlađim. Osuševljena je. Njene bore su se smanjile, lice se zategnulo i podmladilo.Uverite se i sami u tu promenu i otkrijte šta joj je pomoglo, klikom na sledeći link: https://lepolice.com/dobila-sam-bitku-sa-borama/ .

Kako bi postigli trajne rezultate i održali kožu mladolikom potrebna vam je i prirodna krema protiv bora, uz masku od svinjske masti. Pogotovo kada uzmete u obzir da se svinjska mast za bore ne sme koristiti svakodnevno!

Koliko često sme da se koristi svinjska mast za bore?

 

Svinjska mast ima vitamine ali i lipide tako da zadržava vlažnost kože lica, održavajući ga elastičnim i mladolikim.

U velikim količinama može iritirati vašu kožu i zapušiti pore tako da se ne preporučuje svakodnevno nanošenje iste.

Možete je svakodnevno nanositi ukoliko je sastavni deo vaše kreme za lice, ali direktno u vidu prirodne maske nikako! Jednom do dva puta mesečno je sasvim dovoljno.

E sad, kako bi pravilno iskoristili svinjsku mast za bore morate uložiti malo slobodnog vremena. Nije dovoljno samo izvaditi mast iz frižidera i naneti na lice!

Proprana svinjska mast za lice

 

Kada bi se koristila svinjska mast za lice bez pranja – došlo bi do iritacije. Jednostavno, ta mast nije dovoljno čista za vašu kožu! Zato se klasična svinjska mast mora oprati kako bi izdvojili hranjive materije i odbacili nepotrebne supstance iz nje.

Proprana svinjska mast je zapravo svinjska mast oprana u devet voda. Da, bukvalno tako!

Potrebna vam je pamučna krpa ili tetra pelena i posuda. Stavite dve do tri kašike masti u posudu i zatim prelijte destilovanom vodom. Mešajte smesu drvenom varjačom. Imajte na umu da vam nisu potrebne velike kočine masti – dve do tri kašike na dve čaše destilovane vode je sasvim dovoljno. Kada sjedinite materije, prespite ih u drugu činiju kroz tretra pelenu.

Proces je ponoviti devet puta kako bi se očistile sve nečistoće tako da dobijete potpuno čistu belu smesu koja se nanosi na kožu lica.

Proces na prvi pogled izgleda komplikovano, ali je krajnje jednostavan i ne treba vam više od pet minuta za izvođenje istog. Kako bi vam olakšala, rezimiraću potrebno!

Za pranje svinjske masti u devet voda potrebno vam je:

  • Dve šerpe
  • Tetra pelena
  • Dve kašike svinjske masti
  • Dve čaše destilovane vode
  • Pet minuta slobodnog vremena

Sledi najvažnije!

Maska za lice od svinjske masti

 

Propranu svinjsku mast možete naneti čistu na kožu lica, ukoliko imate suvu kožu. Hidriraće je i sprečiti ranu pojavu bora!

Jednostavno očistite lice prirordnim losionom tako da uklonite čestice šminke, bakterije i otvorite pore. Zatim kružnim pokretima prstiju nanesite svinjsku mast na lice. Laganim kružnim pokretima  ubrzaćete cirkulaciju i izvršiti blagu masažu lica.

Držite je na licu desetak minuta i zatim temeljno isperite kožu vodom!

Čitajući iskustva dama saznajem da većina njih radije bira svinjsku mast pomešanu sa drugim prirodnim materijama.

Svinjska mast i neven za lice

 

Neven za lice se koristiti u vidu kreme, jer hidrira kožu lica i ubrzava cirkulaciju. U sebi ima vitamin E koji podstiče regeneraciju lica i stvaranje novih zdravim i jakih ćelija. Ova biljka je u narodu poznata kao omiljeno sredstvo u borbi sa borama, upravo zbog svoje regenerativne moći.

Sazanajte sve blagodeti kreme od nevena!

Možete iskoristiti koncetrovano ulje nevena i pomešati ga sa propranom svinjskom masti. Dovoljno je dve do tri kapi nevenovog ulja, koža će za desetak minuta upiti hranjive sastojke iz mešavine i izgledati jedro i sveže!

Svinjska mast i lavanda za lice

 

svinjska mast i lavanda za lice

 

Ulje lavande deluje umirujuće na kožu lica pa je ova maska idealna u toku zimskih dana. Pomešajte pet kapi ulja lavande sa propranom svinjskom masti i nanesite na prethodno dezinfikovano lice. Namenjena je suvoj i osetljivoj koži, koja teško podnosi vetar i hladnoću.

Zahvaljujući ovom spoju prirodnih materija zaštitićete lice i sprečiti dehidrataciju! Blistaćete i uživaćete u šetnji, bez obzira na hladnoću i vetar!

Čuvarkuća i svinjska mast za lice

 

Iz listova čuvarkuće iscedite lekoviti sok koji može ujednačiti vaš ten i smanjiti vidljivost fleka i ožiljaka na koži lica. Ukoliko imate suvu kožu koja je pretrpela oštećenja od UV zračenja, na vašim obrazima i čelu su fleke.

Uz mešavinu čuvarkuće i svinjske masti za lice umanjićete vidljivost fleka. Potrebno je držati prirodnu masku petnaestak minuta na koži i zatim temeljno isprati. Lice će biti hidrirano, a ten ujednačen uz ovu mešavinu ali i svakodnevno nanošenje kreme protiv fleka. Ne zaboravite na nju, kako bi potpuno regenerisali kožu!

To nije sve!

Svinjska mast, med, sok od koprive i krastavci za lice

 

Jedna kašika proprane svinjske masti pomešana sa kašikom meda, sokom od koprive i rendanim krastavcem predstavlja obilje vitamina i hidratantnu bombu za kožu vašeg lica!

Ovu masku za lice potrebno je držati pet do deset minuta na koži. Daje osećaj svežine, čineći lice vedrim i otklanjajući tragove umora.

Kako je jako koncetrovana, najpre je nanesite na podlakticu i pratite dejstvo. Ukoliko nema iritacije nanesite na vaše obraze, čelo, nos i bradu!

Prednosti i nedostaci svinjske masti za lice

 

Prednost svinjske masti za lice jeste njeno regenerativno i hidratatno dejstvo na suvu i normalnu kožu lica. Zahvaljujući njoj sprečićete isušivanje kože i preranu pojavu bora!

Sa druge strane, svinjska mast može irtirati masnu kožu sklonu aknama. Delovaće poput čepa tako da pore ne mogu da dišu i dodatno pospešiti lučenje sebuma. Ukoliko je vaša koža masna radije se poslužite serumom za bore ili prirodnim maskama za masnu kožu lica koje je čine zategnutom i negovanom!

Pomenula sam na početku da je svinjska mast za lice sastavni deo određenih kozmetičkih preparata. Evo jednog od njih!

Domaći sapun od svinjske masti i sode bikarbone

 

Sapun od svinjske masti i sode bikarbone reguliše pH vrednost lica, vraćajući ga u normalu. Soda birkabona će pokupiti nečistoće koje mogu irtirati osetljivu kožu lica i izazvati infekciju. Sa druge strane svinjska mast hidrira unutrašnje slojeve kože. Preporučujem vam da kupite u drogeriji prirodan sapun od svinjske masti i sode bikarbone, jer je povoljan i jer vam je za kućnu pripremu potrebno dosta vremena!

Ukoliko se ipak odlučite da ga pripremite u kućnim uslovima potrebno vam je: svinjska mast, natrijum hidroksid ( kupuje se u poljuprivrenim apotekama) i soda bikarbona.

Potrebno je rastopiti svinjsku mast tako da njena temperatura bude od 30 do 36 stepeni. Topljenje se vrši na pari nikako direktno na šporetu. Zatim se u odvojenom posudi meša natrijum hidroksid sa destilovanom vodom, ali on otpušta veliku toplotu i ukoliko ne pazite možete se povrediti. Zato ja ne volim kućno pripremanje sapuna, i ne mislim da je bezbedno sa nas laike. Na kraju se mešaju supstance štapnim mikserom. Smesa se ostavlja četri nedelje na hladnom i tamnom mestu i zatim se dodaje soda bikarbona i sve ponovo meša štapnim mikserom. Sapun je tog trenutka spreman za upotrebu!

Pitate se kako odrediti tačnu količinu supstanci za pripremanje domaćeg sapuna od svinjske masti i sode bikarbone?

Pretražujući internet pronašla sam kalkulator za merenje supstanci potrebnih za pripremu sapuna. U skladu sa tim koliko sapuna želite da dobijete ukucajte procenat masti i kalkulator će izračunati sve druge vrednosti! Tako da priprema sapuna bude uspešna i precizna.

Dakle, domaći sapun nije odmah za upotrebu, a kozmetolozi su već pripremili sapun sa svinjskom masti i sodom bikarbonom, tako da valja trknuti do drogerije!

Iskustva sa svinjskom masti za lice

 

Svinjska mast je pomalo zaboravljena, prema iskustvima korisnika. Koriste se prirodne kreme na bazi svinjske masti i sapuni za lice, ali to je sve! Samo se nekolicina dama upoznala sa svojstvima prirodne maske sa svinjskom masti i rezultati su ih oduševili.

Trenutno vraća svežinu i sjaj obrazima, budeći suvu kožu, navodi Marija:

Marija (32 godine) : ‘’Imam izrazito suvu kožu, sklonu svrabu i perutanju. U toku zimskih dana moje lice postaje crveni i jednostavno ne mogu da odolim svrabu, tako da potpuno raščešem kožu i borim se sa krastama danima. U danima dok nisam imala prirodnu hidratantnu kremu pri ruci, nanosila sam masku od svinjske masti, meda, soka od koprive i krastavca! Pružila mi je trenutno olakšanje, učinila kožu mekšom i ubrzala zarastanje ranica.“

Anja (27 godina): “ Užas! Probala sam jednom. Ceo dan sam se caklila od masnoće. Sutradan su mi izašle bubuljice. Meni nikako nije prijalo ovo iskustvo“

Lela (46 godina) : ‘’Nanosim masku od svinjske masti na lice nekoliko meseci i primećujem da su bore oko usana manje vidljive. Ujedno je moja koža hidrirana i mekana. Mene je ova maska osvojila, ali mojoj ćerki koja ima masniju kožu nije prijala, kao da je pospešila lučenje sebuma i doprinela stvaranju bubuljica na obrazima. Zato sam i rešila da podelim svoje iskustvo i iskustvo svoje ćerke, kako se neko drugi ne bi zeznuo. Budite oprezni i koristite svinjsku mast pravilno! ‘’

Neko će ovde odmahnuti rukom i reći: „Neka hvala! Radije ću staviti kremu na lice i neću rizikovati!“ . Neko će biti radoznao pa će probati. Ako ste probali, podelite sa nama vaša iskustva.

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *