alge za lice
Nega kože

Alge za lice: skrivena blagodat koju treba da otkrijete i vi!

Alge za lice su idealan izbor za vrhunsku negu našeg lica. Možda o njima niste ni mislili, ali evo zašto to treba da promenite.

Uvek smo se divili besprekornom, porcelanskom tenu lica žena iz Japana i pitali se u čemu je njihova tajna?  Sada znamo u čemu je ključ i da lepota njihovog lica leži u tome što prilikom njegove nege prednost daju preparatima zasnovanim na prirodnoj bazi, čiji je specijalni sastojak neka od morskih algi.

Alge za lice – prednosti

 

Alge su prebogate mineralima (kalijum, kalcijum, magnezijum i fosfor u velikim količinama, kao i bakar, cink i jod u tragovima) i hranjivim sastojcima, koji se bore protiv starenja intenzivno hidrirajući kožu. Prirodni su eksfolijant odnosno spiraju mrtve ćelije kože i ona postaje čistija, svežija i podmlađenija.

Koje alge su najbolje za lice? Zelene, crvene ili plave?

 

I zelene i crvene i plave alge su izuzetno dobre za lice, ali shodno našoj potrebi  i problemu koji nas muči, izabraćemo onu vrstu algi, koja za nas predstavlja najbolje rešenje.

Za negu lica protiv bora najdelotvornije su plave alge.

Bogate su na prvom mestu ribonukleinskom kiselinom,  koja čini kožu elastičnijom i mlađom, podstičući sintezu elastina i kolagena, kao i vitaminom B12, betakarotenom i proteinima.

Alge koje su bliže  obali su zelene alge, a crvene, plave i braon se nalaze obično na dnu morske površine.

Ako nam je potrebno da toniramo lice, odlučićemo se za zelene alge,  koje su specijalan sastojak raznih hidrantnih krema i vrlo često se koriste tokom pilinga lica.

Ako nam je pak potrebno  umirujuće, protivupalno, a pritom i hidrirajuće dejstvo, naš izbor pada na crvene alge, koje su zahvaljujući bogatstvu aminokiselina, silicijuma i cinka, najbitniji sastojak mnogih maski za dubinsko čišćenje i samim tim najbolji izbor za naše lice u ovom slučaju.

Vesna je probala alge za lice, ali je našla nešto još bolje! Regenerisala je kožu lica jednostavno i brzo i sada izgleda mnogo mlađe.To što je njoj pomoglo, može pomoći i vama.Na ovom linku, možete saznati o čemu se radi :https://lepolice.com/moje-iskustvo-prirodno-sam-obrisala-bore-sa-lica/

Kako se koriste alge za lice?

 

Alge se beru i skupljaju u nezagađenim okeanskim dubinama i mogu dostići  dužinu i do 7 metara.Nakon branja algi, njihovi aktivni sastojci se pažljivo testiraju do 2 godine.

Alge se mogu koristiti kao maske za sve tipove kože.Studije su potvrdile da one regenerišu kožu, toniraju, štite od UV zraka, sprečavaju starenje kože. Koriste se u velikom broju krema na prirodnoj bazi.

Maske sa algama za lice

 

Veliki je broj lekovitih i delotvornih maski sa algama .One umiruju i omekšavaju kožu lica i stimulišu prirodni imunuloški sistem kože.Najbolje deluju kada su tople.

maska od algi za lice

Ako ih pripremimo sami, u frižideru ih možemo čuvati i do tri nedelje.

Ako ne želimo sami da ih pravimo, uvek možemo kupiti kvalitetnu masku za lice sa jednostavnim uputstvom ili otići u neki proveren kozmetički salon ili dermatološki centar i prepustiti se rukama stručnjaka.

U Srbiji većina salona i centara  radi  tretmane sa algama, i sa maskama  i sa kremama na bazi algi.

Maska od algi u prahu, maska sa spirulinom za lice

 

Maska od algi u prahu se lako i često može koristiti.

Pomešajte je sa vodom tako da masa bude glatka, potom nanesite na  lice ili telo i ostavite da deluje od 10 do 30 min i na kraju isperite vodom.

Maska sa spirulinom se priprema na isti način.Osim sa vodom, može se pomešati i sa jogurtom i kiselim mlekom. Držite je na licu 10-15 min do ispiranja.

Spirulina je slatkovodna modro zelena alga, stara oko 3 milijarde godina , veoma lekovita , sadrži u sebi  oko 4000 hranjivih sastojaka, koji su izuzetno bitni za ljudski organizam.

Potrebno je da  u jednoj posudi sjedinite kašiku spiruline u prahu, kašiku kiselog mleka i kašiku pšeničnih mekinja. Promešanu ujednačenu masu, nanesite ravnomerno po celom licu, ostavite da deluje 20 minuta i na kraju isperite mlakom vodom.

Maska za lice od algi i mente

 

Fenomenalne maske za lice od algi, mogu biti pospešene mentom.Menta hladi, umiruje kožu i deluje antiseptično.Ublažava iritacije, kod upala smiruje žarišta i normalizuje rad lojnih žlezda.

Kombinacija ovih sastojaka u maski za lice se preporučuje da se kupi već gotova ili da koristite masku od sušenih algi u kućnoj režiji, a da pritom ispirate lice čajem od nane ujutru i uveče , koji je odličan za suvu kožu lica.

Alge u prahu i med kao maska za lice

 

U ovoj kombinaciji ako ih koristite, daće koži neverovatan sjaj, osvežiće lice i podmladiti ga.

Potrebno vam je :

  • pola kašike alge hlorele u prahu
  • jedna kašika meda
  • četvrtina kašičice cimeta u prahu
  • kapljica ulja od lavande

Umutite sve sastojke, dodajte eventualno par kapljica vode, nanesite  na lice i ostavite da stoji 10 do 30 minuta. Isperite detaljno toplom vodom.

Ili na drugi način:

Punu šaku spiruline u prahu stavite u šoljicu meda.Mešajte dok se masa ne ujednači u svim delovima. Dobijenu masu prebacite u staklenu teglu i držite u frižideru.

Kružnim pokretima vrhova prstiju nanesite ovu masku na prethodno nakvašeno lice  masirajući ga neprekidno od 2 do 3 minuta, a potom isperite lice mlakom vodom i nanesite na njega neku hranjivu kremu.

Krema sa ekstraktom algi za lice

 

Veliki je broj krema sa ekstraktom algi za lice i njihov efekat je sjajan.

Jedan kilogram algi sadrži u sebi količinu aminokiselina, vitamina, polifenola, mineralnih soli, elemenata u tragovima, kao i 100 000 litara morske vode.

Znači jedan kilogram ima istu uporednu vrednost sa 100 000 litara? Toliko je moćno, da ova jednostavna istina zvuči za neobaveštene kao naučna fantastika.

Kozmetička industrija sve se više okreće preparatima zasnovanim na prirodnim sastojcima kao što su alge i najveći broj kvalitetnijih krema danas u sebi kao poseban  sastojak ima neki od njenih estrakata.

Alge mogu da prežive u ekstremnim uslovima, pa shodno tome najviše su tražene u istraživanjima za razne anti-age proizvode, a visoko na lestvici ovih proizvoda nalaze se kreme protiv starenja kože.Brojni vitamini koji se nalaze u algama, u kremama štite kožu od prevremenog starenja, odnosno od spoljnih uticaja koji to izazivaju.Takozvana algininska kiselina, može da zadrži vlažnost kože i do 24 sata.

Kako se alge vrlo dobro rastvaraju u vodi, po istom principu u kremama aktivne materije algi duboko prodiru u unutrašnjost kože i njene slojeve.Bogate su vitaminom C, kalijumom,  kalcijumom, gvožđem, holinom, niacinom,jodom.

  • Vitamin C se u algama nalazi u baš velikim količinama.On je izuzetan antioksidans koji podmlađuje kožu, bori se i protiv postojećih bora i protiv onih budućih.

  • Jod isušuje bubuljice i akne normalizujući proizvodnju sebuma,masnoće koje luče lojne žlezde  i  samim tim čini kožu svilenkastom i  glatkom.

  • Kalijum obezbeđuje potrebno hidriranje kože, dok kalcijum poboljšava sveukupan izgled kože

  •  Niacin daje blistav izgled izbeljujući kožu na mestima pigmentacije.

  • Holin čini kožu sjajnom, uklanjajući nepotrebnu masnoću s nje.Takođe može umiriti iziritiranu kožu, a zrelu kožu podmladiti.

  • Gvožđe će uravnotežiti ka normalnoj potkožnu cirkulaciju krvi.Ono pruža ćelijama kože količinu kiseonika koja im je potrebna da bi disanje ćelija bilo unapređeno.

Da li alge imaju kolagen?

 

Kolagen je protein najzastupljeniji u ljudskom telu.Nalazi se u tetivama, mastima i ligamentima.Sa starenjem,  nivo kolagena opada.Pojavljuju se prve bore, koža gubi elastičnost i opušta se.Moguće je izgubiti čak pola od ukupne količine našeg kolagena do 50 –te.

Kolagen možemo nadoknaditi na više načina, a jedan od najuspešnijih  je uz pomoć morskih algi. Najveći broj kožnih oštećenja je izazvan oksidacijom.Oksidacija predstavlja izloženost kože zagađenju, usled čega dolazi do sprečavanja ćelija da se razvijaju.

Alge imaju moć da stanu na crtu oksidaciji i tako očuvaju elastičnost kože i njen kolagen.

Alga Chlorella vulgaris stimuliše sintezu kolagena, odnosno podstiče  stvaranje , regeneriše kožu i popunjava bore, jer upravo poseduje aminokiseline koje ulaze u sastav kolagena.Bogata je pigmentima koji štite kožu od UV zračenja, karotenoidima, pa tako je u mogućnosti da sprečava pojavu fleka i pigmentacije kože.

Ekstrakt ove alge je izuzetno delotvoran, čak i kad je prisutan u izuzetno  malim koncentracijama.Veoma uspešno smanjuje vidljive bore i preventivno deluje tako što sprečava nastanak novih.

Alge protiv podočnjaka

 

Koža koja se nalazi u zoni oka je tanja od kože lica.Sa starenjem, stari i ona, gubi elastičnost i dodatno se tanji. Shodno tome, ako ste skloni podočnjacima i oni će vremenom postati  sve izraženi.

Tamni podočnjaci  mogu biti trenutni kao direktna posledica neprospavane noći, mogu biti urođeni, mogu biti posledica anemije, odnosno loše krvne slike, a mogu nastati i kao posledica slabe cirkulacije u predelu oko očiju. Ako imate podočnjake uvek i samo u određenom periodu u toku godine, trebalo bi da uradite test na alergije. Izražene kesice ispod očiju mogu biti posledica lošijeg rada bubrega.Razne su mogućnosti i razlozi zašto nam se stvaraju podočnjaci. Morske alge imaju moć da vezuju suvišne, nepotrebne materije i pomažu njihovom izlučivanju.

Alge protiv bubuljica

 

Alge već duže vreme su u prvim odbrambenim redovima lica od bubuljica, isušuju ih, a njihov ekstrakt se pokazao se kao veoma delotvoran i u borbi sa ožiljcima od akni.

tretman lica algama

Efikasnost algi je dokazana u brojnim labaratorijskim istraživanjima, kao i u svakodnevnoj kozmetičko dermatološkoj praksi.

Zahvaljujući ekstraktu algi ublažuju se bubuljice, ali i razne flekice od akni , kao što se smiruje i smanjuje crvenilo i razni upalni procesi lica.

Savet je da:

Lice temeljno očistite, potom ga naparite toplom vodom. Kada se otvore pore, ujednačenu smesu od 1 kašičice spiruline pomešane sa malo termalne vode, nanesite na lice i držite od 15 do 20 minuta. Isperite lice mlakom vodom, a ovaj postupak ponavljajte dva puta sedmično dok ne rešite problem.

Jesu li alge za lice bezbedne?

 

Uglavnom jesu.  Ipak,  teba povesti računa da li postupamo po propisanim savetima,kao i da se pre upotrebe u kozmetičkoj industriji povede računa da se alge uzimaju iz nezagađenih područja. Najčešće se uzimaju iz okeanskih dubina i posle njihove žetve bitno je da se podvrgnu ozbiljnim proverama kvaliteta.

Prilikom korišćenja maski sa algama za lice treba znati da ih ne smemo koristiti prečesto da ne bi došlo do kotraindikacija.

Poželjno je u većini slučajeva da se maske ne koriste više od jednom sedmično, da ne bi došlo do predoziranja kože lica sa vitaminima.Takođe ne preporučuje se korišćenje ovih maski tokom laktacije i trudnoće.

 Jako retko se dešava, ali se dešava pa treba napomenuti da neki ljudi imaju alergijske reakcije na alge i u tim slučajevima logično je da ih neće ni koristiti.

U slučaju otvorenih i gnojnih rana i kada postoje  velike upale kože, moramo izbegavati maske sa algama zbog velike količine vitamina C  koga sadrži u sebi i koji može pogoršati postojeće stanje.

Iskustva sa algama za lice

 

Istražujući po internetu ili raspitujući se kod svojih prijateljica koje vole da koriste tretmane sa algama, stičem utisak da je ovo metoda nege koja je još uvek nova na našem tržištu, ali izuzetno popularna zahvaljujući svojoj učinkovitosti.

Moja prijateljica Ana obožava da sama pravi maske sa algama i jedva iščeka da prođe 7 dana da može da ponovi proces.  Posle skidanja maske, lice joj blista.

Prijateljica Joka pak, obožava da kupuje kreme na prirodnoj bazi, koje u sebi  obavezno imaju i neku algu .

Alge za lice i zanimljivosti vezane za njih

 

  • Crvene alge stare 1,6 milijardu godina, predstavljaju najstarije biljke na svetu. Pronađene su kao dva fosila u jednoj  sedimentoj  steni  bogatoj fosfatima u mestu Chitrakootu u centralnoj Indiji .
  • Poznato je više od 45 000 vrsti algi.
  • Sastav mikro i makronutrijenata kod algi je sličan kao u ljudskoj krvi.
  • U Okinawi postoji malo selo , koje je poznato po velikom broju stogodišnjaka, a oni razlog  svoje dugovečnosti vide u dugogodišnjem svakodnevnom korišćenju algi u ishrani .

I zato, ne časite časa i počastite sebe i kožu vašeg lica sa nekim preparatom zasnovanim na prirodnoj bazi i na ekstraktima morskih  algi!

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *