glicerin za lice
Kozmetika za lice

Glicerin za lice instant omekšava kožu!

Glicerin za lice pronalazite u većini krema, losiona i drugih kozmetičkih preparata. Kakva je njegova uloga i koliko je zaista dobar za svakodnevno nanošenje na vaše lice saznaćete još danas! Prednosti i mane, kao i pravilni načini korišćenja glicerina za lepu i negovanu kožu lica su pred vama.

Prednosti glicerina za kožu lica

 

Glicerin se dobija iz masti i ulja životinja i biljaka. Hemijsko jedinje ima tri hidroksilne grupe i odlično se meša sa drugim prirodnim sastojcima. Kao takav, pronalazi široku primenu u proizvodnji krema za lice, losiona, balzama za usne i drugih kozmetičkih proizvoda. Naime, ovakvo jedinjenje ima tri atoma vodonika i odlično je za hidrataciju kože lica!

Kada glicerin koristimo za negu lica onda podrazumevamo onaj koji je dobijen iz ćelija biljaka. Neutralnog je mirisa i pomalo oprog ukusa, ali nemojte ga jesti.

Kada glicerin za lice nanesete na površinu epiderma prikupljaće vodu iz spoljašnje sredine.

Deluje drugačije od vazelina i hijaluronske kiseline, koji čuvaju vodu unutar ćelije. Glicerin  sakuplja vodu iz vazduha i primorava je da prođe kroz pore i stigne do dubljih slojeva kože lica.

Kada su ćelije sveže i odmorne ili hajde slikovito da kažem ‘’nisu žedne’’ mogu da proizvode veće količine proteina.

Kolagen i elastin zaduženi su za elastičnost lica pa nanošenjem glicerina možete sprečiti pojavu prvih bora!

Ukoliko budete mudri i napravite pravilnu smesu glicerina za lice možete dezinfikovati kožu. Regulisaće Ph vrednost na površini epitela i ojačati zaštitnu barijeru. Dobar imunitet kože lica i zaštićen površinski sloj sprečiće oštećenja usled vetra i hladnoće. Može neutralisati bakterije i preventivno sprečiti nastanak svih vrsti bubuljica.

Pitate se kako se koristi?

To već zavisi od tipa vaše kože i efekta koji želite da postignete!

Glicerin za suvu kožu lica

 

Kako je glavna prednost glicerina za lice hidratacija kože, pravi je blagoslov za dehidrirano lice i izrazito suvu kožu. Primetićete da je nakon par sekundi od nanošenja suzbio svrab lica, a već nakon nekoliko minuta učinio obraze mekšim. Možete ga nanositi na celokupno lice i kožu oko očiju koja je izrazito tanka. Imajte na umu da skuplja vodu iz spoljašnje sredine i da vam stoga nije potreban debeo sloj .

Apotekarski glicerin za lice ili neki drugi?

 

glicerin za kožu lica

 

Gde pronaći glicerin, možda se pitate? O da, pronaći ćete ga u apoteci u jednostavnim i praktičnim pakovanjima. Povoljna cena i brza hidriranost lica glavne su prednosti. Nemojte se iznenaditi kada vas upitaju u kom ga obliku želite.

Tečni glicerin za suvu kožu lica

 

Tečni glicerin možete kupiti u apoteci ili jednostavno uzeti onaj u klasičnom čvrstom stanju. Kada ostane na sobnoj temperaturi dva do tri sata potpuno će se rastopiti. Pretvoriće se praktično u ulje glicerina koje je idealno za nanošenje prstima. Pružiće brzu hidrataciju umornoj i suvoj koži lica posebno u zimskim danima.

Najpre očistite tragove šminke i prljavštine iz spoljašnje sredine prirodnim losionom. Glicerin će napraviti zaštitni omotač oko vašeg epiderma i ispod njega vam nisu potrebne nečistoće. Kako bi voda lakše prošla kroz pore i stigla do ćelija prebrišite lica sa nekoliko kapi losiona. Zatim kružnim pokretima utrljajte tečni glicerin za lice. Ukoliko izmasirate kožu kažiprstom, pospešićete cirkulaciju i koža će brže upijati aktivne sastojke.

Treba biti pažljiv prilikom primene čistog tečnog glicerina na kožu lica i isprobati ga na podlaktici. Mnogo je bolje, pomešati ga sa drugim aktivnim sastojcima i usput nahraniti suvu kožu vitaminima!

Maska od ulja glicerina i kokosa za suvu kožu lica

 

Rekoh vam već da možete rastopiti glicerin ili pronaći u drogeriji tamnu bočicu ulja glicerina. Pristupačna cena i velika kocentracija aktivnih sastojaka omogućavaju vam dugotrajnost.

Ulje glicerina prikupiće vlažnost iz spoljašnje sredine i povratiti život dehidriranoj koži. Kako bi ojačali imunitet lica potreban nam je vitamin E i masne kiseline.

Koskovo ulje ima primamljiv miris i ujednačiće ten vašeg lica. Ovog puta uzmite kašiku kokosovog ulja u čvrstom stanju i pomešajte sa tri do pet kapi glicerola. Možete se ponovo poslužiti masažom lica koja će vas opustiti i čak isprobati novi tretman- masaže kašikama!

Nakon pet minuta isperite lice vodom i primetićete rezultate. Obrazi će biti sveži i rumeni a koža oko očiju vas više neće svrbeti i peći usled vetra i hladnoće!

Bez obzira da li je vaša koža normalna ili suva, ne smete joj dozovoliti dehidriranost. Posebno ne u toku letnjih meseci kada je izložena UV zračenju. Gubitak vode iz unutrašnjih slojeva kože dovodi do prevremenog starenja!

Glicerin za bore na licu

 

Bore na licu obično nastaju u četrdesetim godinama, ali nepravilna nega u dvadesetim dovodi do preranog nastanka linija u uglovima očiju. Tridesete su danas sve omraženije jer lagano opada tonus kože lica. Možete ga spasiti prirodnim metodama i izbeći botoks. Ukoliko krenete na  vreme da nanosite glicerin na lice popunićete sitne brazde i duže zadržati volumen usana.

Dakle, obrnuti trougao lepote lica može se dogoditi nešto kasnije i ispiti vaše obraze i usne. Hoću da vam kažem da se starenje ne može zaustaviti ali ga već danas možete odložiti!

Kreme sa glicerinom u borbi sa borama

 

Glicerinske kreme jedan su od napoznatijih tretmana protiv bora. Nanose se dva puta dnevno na očišćenu kožu lica i prikupljaju vlagu iz spoljašnje sredine. Vitamini i minerali podstiču stvaranje kolagena, a prikupljenje čestice vlage štite nas od slobodnih radikala. Ujedno fina struktura glicerina popunjava unutrašnjost pora i trenutno izgledamo svežije.

Čitajte deklaracije krema sa glicerinom i birajte što prirodnije. Veštačke boje i mirisi mogu izazvati iritacije, posebno u toku leta.

U toku vašeg izbora može vam pomoći iskustvo moje poznanice Lile. Pred njom su najbolje godine života koje sadrže mudrost i veliko životno iskustvo. Ipak, duboke bore na licu činile su je nesigurnom i nije uspevala da ih prekrije korektorima i drugom šminkom. Bila je očajna sve dok nije pronašla potpuno jednostavno i prirodno rešenje. Danas svega par minuta posvećuje nezi kože svog lica.. Duboke bore na čelu deo su njene prošlosti, a lice joj se zategnulo i podmladilo, što i vi možete postići! Pročitajte zato njeno lično iskustvo na linku: https://lepolice.com/dobila-sam-bitku-sa-borama/ .

Često na našem licu nakon čišćenja ostaju proširene pore i lagano uništavaju elastičnost lica. Potrebno ih je zatvoriti kako bakterije i slobodni radikali ne bi uništili kolagen i elastin!

Glicerin za proširene pore

 

Glicerin vlaži površinski sloj kože i stvara zaštitnu barijeru  koja je vrlo jaka. Takav omotač sprečiće prolazak prljavština unutar pora i ujedno ih može smanjiti.

Malu količinu tečnog glicerina nanesite na očišćeno lice. Sužava pore i sprečava njihovo širenje. Ipak, potrebni su nam još neki sastojci koji će trajno zatvoriti duboke pore. Možete ih pronaći u sapunima za lice!

Sapun sa glicerinom

 

glicerin u sapunu

 

Sapuni za lice odličan su način regulisanja Ph vrednosti kože. Potrebno vam je dva do tri minuta za svakodnevnu primenu i zatvaranje pora.

Sapun sa glicerinom neće isušiti kožu vašeg lica i možete ga pripremiti kod kuće.

Jednostavno izdrobite pola dečijeg sapuna i pomešajte sa kašikom glicerinom. Minerali iz dečijeg sapuna nahraniće kožu lica, dok će glicerin popuniti i zatvoriti pore.

Ipak, ne moraju svakom tipu kože i zato pratite dejstvo. U većim drogerijama pronaćićete sapune sa glicerinom koje su pripremili stručnjaci. Čitajte deklaraciju i pronađite vitamin E, koji regeneriše kožu lica. Prirodna ulja takođe mogu biti u sastavu sapuna sa glicerinom ali ne prijaju masnoj koži sklonoj aknama!

Glicerin za akne na licu

 

Ukoliko ste čitali prethodni deo teksta, onda ste videli da se jednostavno nameće pitanje o uticaju glicerina na akne!

Stručnjaci navode da se glicerin ne sme nanositi direktno na akne i kožu pod upalom. Privlači vodu i konstantno vlaži površinski sloj kože, što ne mora prijati masnoj koži lica.

Sa druge strane, neka iskustva govore da može delovati preventivno i sprečiti nastanak bubuljica na licu. Trik je u tome da regulišete Ph vrednost lica i lučenje sebuma pre samog nastanka gnojne i potkožne bubuljice. Već su se pojavile? Onda izbegnite naredne redove i pređite na prirodni serum protiv akni!

Parenje lica vodom i glicerinom

 

Parenje lica je odličan način ubijanja bakterija sa površine kože, koje ne trpe toplotu. Glicerin je tu da vam pruži neophodnu vlažnost i mekan osećaj kože lica pod prstima. Zato što pre prokuvajte do pola litre vode i dodajte dve do tri kašike glicerina za lice. Neka se dobro rastopi i zatim naparite lice.

Važno je ne preterivati, dovoljno je pet do deset minuta parenja lica.

Nakon toga umijte se hladnom vodom i pospešite cirkulaciju! Ukoliko postoji trenutno crvenilo, znači da ste se nagnuli nad previše vrućom smesom pa je sledeći put ostavite da se prohladi. Kada smo već kod vode, još jedna maska od glicerola može regulisati Ph vrednost lica!

Maska od glicerina i ružine vodice

 

Kada se izoluje eterično ulje, ruže kao jedan od produkata dobijamo njenu vodicu. Odlična je ukoliko želite da dezinfikujete kožu i neki od stručnjaka navode da može delovati protivupalno.

Najednostavnija priprema ovakve maske jeste u vidu spreja.

Potrebna vam je stara bočica koja ima prskalicu i možete ja napuniti do pola ružinom vodicom. Do pola, ukoliko je bočica od 300 do 500ml. Zatim dodajte nekoliko kapi ulja glicerina za lice ili pola kašike istopljenog apotekarskog glicerina. Dobro promućkajte smesu i jednom dnevno naprskajte na kožu lica.

Opet kažem, nije namenjena za direktno nanošenje na akne ali može sprečiti njihov nastanak. Ukoliko nakon toga naneste prirodan serum za lice, umirićete rad lojnih žlezda i otići spokojni u krevet.

Nestrpljivost je preovladala i vi ste cedili bubuljice? Ostali su ožiljci i fleke?

Jedno je sigurno, glicerin vam može pomoći da povratite ujednačen ten lica!

Glicerin za izbeljivanje lica

 

Izbeljivanje lica podrazumeva uklanjanje fleka sa kože kao i ožiljaka od bubuljica. Danas su popularni hemijski i enzimski pilinzi koji mogu ozbiljno irtirati osetljivu kožu. Zato je pravi izbor glicerin koji će sačuvati vodu u unutrašnjosti ćelija i ujednačiti ten lica.

Ne, nema glicerin u sebi magični sastojak za izbeljivanje. Njegova hemijska formula idealna je za prikupljanje vode i zato pravimo prirodnu masku!

Maska od glicerina i limuna za izbeljivanje lica

 

Limunska kiselina deluje na površinski sloj kože i primorava oštećene ćelije da otpadnu sa lica. Nije toliko agresivna, ujedno vitamin C iz limuna podstiče stvaranje novih ćelija.

Korišćenjem same limunske kiseline možete isušiti lice i zato je tu tečni glicerin da zadrži vlažnost.

Dakle nežan osećaj pod prstima i ujednačen ten više nisu san!

Potrebna količina ogleda se u jednoj polovini ceđenog limuna i dve kašike glicerina. Lakše je izmešati sok od limuna sa rastopljenih glicerinom za lice , pa ga ostavite nekoliko sati ranije na sobnoj temperaturi.

Nanosite u tankom sloju izbegavajući kožu oko očiju. Nakon 15 minuta isperite lice vodom.

Primetićete da ostaje masan sloj  glicerina na koži lica i posle umivanja pa je najbolje potpuno ga eliminisati prirodnim losionom. To je važno jer u tim tragovima može ostati još limunske kiseline koja će izjesti pore!

Pitanje koje se provlači po forumima jeste kada je najbolje koristit glicerin za lice?

Glicerin za lice u toku noći

 

Kada glicerin za lice nanosite prvi put, neka to bude u toku dana.

Na taj način možete da ispratite njegovo dejstvo, pa ako osetite peckanje umijete kožu lica.

Prirodnu masku od glicerina svakako, ponovo, nanosimo u toku dana, a tik pred spavanje prirodnu kremu. Posle izbeljivanja koži je potreban odmor i regeneracija uz aktivne sastojke krema za lice!

Kada utvrdite da vam glicerin za lice prija, možete ga u maloj količini nanositi i pred spavanje. Preporučljive su prirodne kreme sa glicerinom pred odlazak u krevet, ali izbegnite konzervanse. Ukoliko ih ima previše u toku noći mogu stvoriti umoran izgled lica i sitne, beličaste bubuljice!

Nekako se nadovezuje naredno pitanje – može li nam glicerin pomoći u toku leta? Zaštititi naše lice od negativnog UV zračenja?

Korišćenje glicerina prema godišnjem dobu

 

Neke studije pokazuju da glicerin može delovati preventivno kod opekotina od prekomernog sunčanja. Najbolje je koristit zaštitne kreme i boraviti u hladu, ali ako se pojavi crvenilo znači da je koža dehidrirana. Kada stignete kući mala količina glicerina hidriraće kožu lica!

Nemojte ga nanositi na lice u toku leta pred odlazak u šetnju. Stvara zaštitni omotač na epidermu koji će sprečiti kožu da diše na velikim toplotama.

Može izazvati preterano lučenje znoja i pojavu takozvanih znojnih bubuljica! Takva primena idealna je u toku zime, kada se borimo sa vetrom i hladnoćom!

Imali li glicerin za lice svoje negativne strane?

Može li glicerin iritirati kožu lica?

 

Glicerin za lice može irtirati osetljivu kožu i čak u retkim slučajevima stvoriti plikove. Uglavnom se stvaraju u toku letnjih meseci, ali ipak budite pažljivi. Sprečićete ovakve promene, prethodnom proverom na koži podlaktice.

Imajte u vidu da je glavni sastojak većina kozmetičkih preparata za lice i telo. Da je po hemijskom sastavu neutralan i da se lako uklapa sa drugim vitaminima i mineralima. Kao takav većinom se smatra  bezbednim za svakodnevnu upotrebu. Iskustva korisnica idu u prilog ovoj priči!

Iskustva korisnica i cena glicerina za lice

 

 

Glicerin za lice odličan je način brze hidrtacije kože. Već nakon prvog korišćenja suva koža prestaje da se peruta, navode korisnice. Posebno ga je dobro kombinovati sa sredstvima za prirodno izbeljivanje lica jer neće narušiti zaštitnu barijeru. Omekšava ožiljke od bubuljica i odlična je podloga za masažu lica. Masaža je danas omiljeni tretman dama, koji im omogućava zategnutu kožu i uklanja stres!

Cena proizvoda je pristupačna ukoliko izaberete apotekarski glicerin. Kreme za glicerinom unutar sebe, koštaće vas  mnogo više i ne mora da znači da će vam prijati! Zato budite pažljivi i na pravilan način iskoriste njegove blagodeti.

 

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *