maska za suvu kožu lica
Nega kože

Maske za suvu kožu lica koje neguju bez premca!

Maske za suvu kožu lica su samo još jedan od načina na koji joj možete pomoći da bude blistava i lepa. Šta se od domaćih namirnica u ovom slučaju preporučuje i kako pravilno da ih kombinujete, vrlo brzo će vam postati jasno.

Ako imate suvu kožu lica, znate koliko može da bude problematična. Njen stalni pratilac su iritacija, crvenilo i perutanje. Uz to, imate stalni osećaj da vam koža lica ,,puca’’. To nije samo povremeni osećaj, već vas prati stalno. Malo je bolje kada namažete hidratantnu kremu za lice, ali daleko od toga da je kraj vašim mukama. Suvoj koži treba ishrana iznutra.

Prirodne maske za lice mogu biti od velike pomoći, jer imaju brojne prednosti kada je nega suve kože lica u pitanju. Prvo, otpišite odmah mogućnost za pojavu iritacija, jer se radi o prirodnim sastojcima. Nema suvišne hemije, već je isključivo reč o preparatima koji mogu da pomognu da se suva koža umiri i nahrani. 

Maskama za lice se uspostavlja normalna Ph vrednost lica, što je ključno kod ovog tipa kože. U nastavku ćemo se osvrnućemo na još neke prednosti domaćih pravljenih maski za lice, jer njihova moć je veća nego što pretpostavljate. 

Uloga dobre maske za suvu kožu

 

Cilj je maskama  za lice podstaknuti odbrambene mehanizme kože i uspostavljanje narušene ravnoteže.

Suva koža lica je koža koja pati, a već smo i napominjali da ona brže propada od ostalih tipova kože. Ne samo da izgleda beživotno i umorno, već i brže dobija bore.

Dobra maska za suvu kožu lica prvenstveno odlično hidrira kožu lica i ostavlja mastan film za sobom. Ovo je izuzetno važno za suvu kožu, jer je ona duže vreme bez hranljivih materija. Korisni sastojci iz maski (poput vitamina i mineralnih materija) hrane kožu iznutra i obezbeđuju joj vrhunsku negu koja pruža dugoročne rezultate. 

Sve ovo važi ukoliko se tretman lica prirodnim maskama ponavlja dovoljan broj puta, odnosno ako se maske redovno primenjuju.

Kao rezultat, imaćemo kožu lica koja je mekana i glatka na dodir, što je najvažnije – bez bubuljica.

Marija je imala bubuljice u pubertetu, iako nije imala preterano masnu kožu. Nije joj bilo jasno zašto se stvaraju, dok nije otkrila da sebum ostaje zaglavljen malo dublje u koži. Tražeći rešenje za svoje lice, okrenula se prirodi i uzela ono što ona pruža. Sada želi da pomogne i drugima da se zauvek pozdrave sa mitiserima i aknama. Više o njenom iskustvu, možete pročitati ovde:  https://lepolice.com/nemam-vise-bubuljice-na-licu/.

Prirodne maske za suvu kožu lica 

 

Kada biramo kozmetiku, najoprezniji smo kada se radi o suvom tipu kože lica. To je zato što greške mogu skupo da nas koštaju. Samo jedan od brojnih štetnih sastojaka u kozmetičkim preparatima može da napravi ozbiljnu štetu i umesto da pomogne, drastično pogorša stanje kože lica. Zbog toga se okrećemo prirodnim preparatima .

Stara mudrost kaže da ono što biste pojeli, slobodno možete i da nanesete na kožu.

Ipak, pravljenje maski za lice zahteva malo vremena, malo više truda i mnogo strpljenja da se rezultati konačno pojave. Zbog toga, ljudi često odustaju od njihove primene. Svesni da prave veliki propust, pitaju se, postoji li alternativa?

Postoji i odnosi se na maske za lice koje potpisuju firme koje se bave proizvodnjom prirodne kozmetike. Proizvođači kozmetike se trude da ljudima maksimalno olakšaju život, pa su u te svrhe počeli da proizvode i prirodne maske za lice za suvu kožu.

Dakle, brz tempo života više nije izgovor da suvu kožu lica zapuštate i dozvolite da se stvore dodatne komplikacije u vidu neke vrste bubuljica ili ozbiljnih infekcija na koži lica.

Prirodno je najbolje, bez obzira da li se radi o kupovnim ili domaćim maskama za suvu kožu.

Najbolje maske za suvu kožu lica

 

U moru recepata, lako je pogubiti se i ne iskombinovati sastojke na pravi način. Ima i onih koje su potpuno štetne kada se radi o suvoj koži lica. Jedna od njih je medicinski alkohol.

Možda ste do sada birali preparate sa nekim procentom alkohola ili ste dodavali medicinski alkohol u pravljene maske za lice, ali to i nije najbolja opcija. Zašto?

Suva koža lica je osetljiva i često sadrži sitne pukotine, a alkohol je prilično agresivan.

Nanošenjem alkohola, može da dođe do iritacije kože, naročito ako on dođe u dodir sa otvorenom ranicom. Uostalom, on dodatno isušuje kožu, pa bez obzira što vam se može učiniti kao dobra opcija (ukoliko imate i bubuljice), najbolje je da ga ipak preskočite. 

Voćne maske su odličan izbor za suvu kožu lica, a naročito je tropsko voće u upotrebi. 

Maska od avokada za suvu kožu lica

 

prirodna maska za suvu kožu

 

Avokado je odličan izbor za suvu kožu lica, jer je bogat važnim vitaminima za lice i brojnim mineralnim materijama. Njegova kremasta struktura je veliki plus, jer se lako razmazuje po licu. 

Postupak: Odvojite jednu polovinu zrelog avokada i viljuškom je izgnječite. Po potrebi dodajte jednu kašičicu maslinovog ulja i svega par kapi limunovog soka. Sve dobro umešajte i prionite na posao. 

Prstima nanosite masku na čistu kožu i masku raspoređujte ravnomerno po licu. Na kritičnim delovima lica dodajte malo više smese, kako bi koža lica bolje upila. Ostavite na licu da odstoji nekih dvadesetak minuta, pa isperite. 

Koža lica će vam biti umirena i glatka na dodir. Po potrebi, može da namažete kremu za lice, ali u prvo vreme to sigurno neće biti neophodno. Maslinovo ulje će odlično nahraniti kožu. 

Maska za suvu kožu lica od banane

 

Banana kod nas uživa status super- hrane, jer je kalorična i dugo drži sitost, ali i zbog toga što je bogata prirodnim vlaknima i drugim važnim nutritijentima. Nije teška po kožu, što savršeno odgovara osobama koje sa vremena na vreme prolaze kroz perutanje lica. Maske za lice od banane su inače vrlo popularne.

Postupak: Izgnječite polovinu banane ili celu bananu (ukoliko je manja) viljuškom dok ne dobijete kašu. Dodajte smeši i jednu kašiku meda. Razmutite dobro da biste dobili ujednačenu smesu i nanosite masku na prethodno umiveno lice. Čak je poželjno da koža ostane i malo vlažna. 

Ostavite masku na licu dvadeset minuta do pola sata, pa nastavite svoju uobičajenu dnevnu rutinu. Med je inače odlična namirnica za negu kože i sluzokože, pa ga iskoristite kad god ste u prilici. 

Maska od meda

 

Med predstavlja prirodnu riznicu vitamina i minerala i kao takav je često u upotrebi u kozmetičke svrhe. Možete ga nanositi i svakog dana, što govori o tome koliko je zdrav i bezbedan. 

Ako imate suvu kožu, jedna od najboljih opcija je da ga kombinujte sa mlekom.

Mleko je takođe fenomenalno namirnica za suvu kožu, jer sadrži masnoće, ali i mlečnu kiselinu, koja je u rangu sa voćnim kiselinama za lice, a znate koliko su one za kožu dobre!

Postupak: Sipajte dve kašike meda u jednu manju činiju, pa dodajte kašiku mleka sobne temperature. Razmutite i nanosite na lice, preskačući regiju usana i očiju, mada nije greška i ako malo maske odluta u ove delove lica. 

Isperite mlakom vodom i uživajte u svom preporođenom izgledu lica. Informišite se, jer ima još dobrih recepata koji uključuju med za lice!

Maska za suvu kožu lica od jaja

 

Jaja vam takođe mogu pomoći da dođete do lepe kože lica. Bilo da iskoristite žumance ili odlučite da napravite masku za lice od belanaca, možete imati samo koristi. Ipak, za suvu kožu lica, više se koristi žumance, jer je bogato proteinima i mineralima koji odlično hidriraju kožu. Ne samo da će vam koža biti vlažnija, već nakon ove maske možete očekivati i da se trenutno podmladite. Saznajte u nastavku o čemu je reč!

Postupak: Razmutite jedno žumance sa jednom kapsulom ulja vitamina E. Ono je nezamenljivo kada je podmlađivanje lica u pitanju, jer je poznato kao jedan od najboljih prirodnih antioksidanata. Dobićete dosta retku smesu, koju je najbolje da nekom starijom četkicom za šminku nanosite na lice. Može se reći da je u pitanju prava vitaminska bomba za kožu.

Ostavite masku da odstoji nekih dvadesetak minuta, pa isperite. Uživajte u svojoj hidriranoj koži bez tragova perutanja.

Maska od jogurta

 

Odlična kombinacija za izrazito suvu kožu su med i jogurt. Jogurt za lice je ona namirnica kojoj stalno treba da se vraćamo, jer regeneriše kožu i bori se sa eventualnim upalama na njoj. Uostalom, znate sigurno za onaj trik da se opekotine od sunca leče kiselim mlekom ili jogurtom. Nije to bez razloga tako!

Postupak: Pomešajte jednu kašiku jogurta sa jednom kašičicom meda i razmutite dobro. Dobićete blago lepljivu smesu koju prstima vrlo lako možete da utapkate u kožu lica. Posebno obratite pažnju na obraze, jer oni često umeju da ispucaju na hladnoći i vetru u toku zimskih meseci.

Ostavite na licu svega petnaest minuta, pa blagom tkaninom (najbolje je ako imate rukavicu za skidanje šminke), uklanjajte masku sa lica. Na ovaj način, više lekovite maske će ostati u koži, nego da ste se umili. 

Ponavljajte ovaj ritual bar nekoliko dana za odlične rezultate. Najbolje je da je koristite pre spavanja, da bi u toku noći imala vremena da deluje i opusti lice na pravi način. Ova maska, osim što je dobra za suvu kožu lica, preporučuje se i osobama sa rozaceom, jer može da olakša simptome. Ipak, ako imate izražene tegobe, konsultujte se najpre sa dermatologom.

Piling maska za suvu kožu lica

 

Suvoj koži lica, pogotovo onoj koja se peruta, često nema spasa bez dobrog pilinga lica. Skidanje odumrlih ćelija sa lica je ključno da biste imali lepu i blistavu kožu, pa primenjujte narednu masku kad god ste u mogućnosti.

Postupak: Pomešajte po kašičicu maslinovog i bademovog ulja sa jednom kašičicom meda. Kad ste dobro sjedinili tečne sastojke, dodajte kašičicu morske soli i pola kašičice cimeta. 

Blago istrljajte lice ovom smesom, pa pustite da petnaestak minuta odstoji. Skinite masku mlakom vodom i uživajte u svojoj preporođenoj koži lica.

Maska za suvu kožu sklonu aknama

 

maska za suvo lice

 

Bubuljice uopšte nisu retkost na suvoj koži lica, iako postoji predrasuda da su vezane isključivo za pojačano lučenje sebuma. Naprotiv, suva koža može da bude pokazatelj da masnoće ostaju zarobljene unutra, pa se najčešće manifestuju u vidu potkožnih bubuljica.

Ne brinite, jer i tu uskaču prirodne maske za lice. Dobra stvar je da su, bez obzira na svoja hidrirajuća svojstva, nežne prema koži i da smanjuju bubuljice. Sve gore nabrojane maske odlično čiste kožu, a to je ključ borbe sa bubuljicama. Zapušene pore (odnosno zaglavljen sebum dublje u koži) neće se manifestovati u vidu akne, jer nema bakterija i drugih prljavština da stvore upalni proces!  

Maske za lice sa medom su ovde odličan izbor, jer med ispoljava antiupalno i antiseptičko dejstvo. 

Maska za suvu i osetljivu kožu

 

Izrazito suva koža jednako je osetljiva koža lica. Sa njom treba postupati vrlo obazrivo, jer previše agresivna kozmetička sredstva mogu dodatno da je ugroze. 

Sa maskama za lice nema tih problema, jer retko koji domaći sastojak može da izazove nešto veću iritaciju kože. Malo više limuna za lice je eventualno problematično, bez obzira koliko i on ima svoje prednosti za kožu, ali sve  dok se koristi u umerenim količinama.

Najbolje rešenje u ovom slučaju su maske za lice sa jogurtom, jer jogurt ima izuzetno umirujuće dejstvo na kožu lica. Njega možete koristiti i na koži lica koja se peruta.

Maska za suvu kožu koja se peruta

 

Perutanje kože lica je vrlo neprijatan osećaj i logično je da želite što pre da ga se rešite. Tim pre, treba iskoristiti prirodna ulja za negu kože lica, jer su ona vaš saveznik u ovoj borbi. 

Kokosovo ulje za lice vodi po svom nežnom sastavu, a vrlo hidrirajućem dejstvu. Veliki plus je i to što ćete istovremeno uživati u divnom mirisu, a znati da radite nešto dobro za svoju suvu kožu. Za njim, ništa ne zaostaju maslinovo ulje, ulje jojobe, arganovo ulje i sl.

Domaće maske za suvu kožu lica

 

Kako nema žene koja ne voli da bude sama svoj majstor, verujemo da u većini slučajeva birate proverene recepte za maske za lice sa fantastičnim rezultatima i koje možete da napravite same. Nebitno je da li to radite jednom nedeljno ili jednom mesečno, važno je da imate rutinu pravljenja kozmetičkih preparata. 

Koža lica ume da prepozna razliku između hemije i prirode, a ume i da nagradi malo truda oko nje. U to ćete se i sami uveriti, ukoliko probate neki od danas ponuđenih recepata.

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *