grožđana mast
Usne

Grožđana mast za usne je oduvek pravi izbor!

Grožđana mast za usne je preparat koji potcenjujemo, a kojem pod hitno treba da se vratite! Evo i zašto!

Čak i oni koji je ne vole, sa setom se sećaju da su nam nekada usne mahom mirisale na sve moguće voćke. Zavodljiv miris, nije jedina prednost ovog jedinstvenog preparata za usne.  Prava je retkost naći na tržištu još neki od preparata za negu lica, gde ćete za malo novca dobiti super proizvod, kao što je slučaj sa grožđanom mašću.

Pored cene, koja je oduvek odgovarala svačijem džepu, grožđana mast je vrlo kvalitetna. Preparati za negu usana ne predstavljaju stvar luksuza, već su zaista potreba svakog čoveka, bez obzira na uzrast i pol. 

Sluzokoža usana, kao uostalom i čitava koža lica, spada u najizloženiji deo tela. Kao takva, ona je stalno na udaru. Posebno joj smetaju vetar i sunce. Usne nemaju lojne žlezde i moraju se vlažiti svakodnevno. 

Grožđanu mast vole i koriste ravnopravno i muškarci i žene, kako mladi, tako i stariji. Vraćaju joj se svi oni koji su imali prilike da je jednom isprobaju. Ako spadate u generaciju koja se odmah bacila na upotrebu balzama za usne, evo nekih pojedinosti o grožđanoj masti i konkretnih podataka o tome zašto je toliko volimo. 

Čemu služi grožđana mast?

 

Grožđana mast je osmišljena kao jedan od prvih preparata za negu sluzokože usana. Jednostavna, delotvorna receptura, a praktično pakovanje, kupilo nas je na prvi pogled.

Dovoljno masna i hranljiva, grožđana mast u trenu pretvara ispucala usta u glatke, meke i sočne usne.

Hoće li biti punije i veće? Svakako će izgledati bolje nego ispucale i suve, ali možda niste znali da uz prave sastojke usne mogu i da se povećaju. Ok, neće vam pomoći klasična grožđana mast. Tamara je probala svašta, ali je na kraju našla nešto što ju je potpuno razoružalo. Ona sada ima i negovane i pune usne, a kako je to uspela, saznajte iz njene priče koja je na ovom linku: https://lepolice.com/moje-usne-su-sada-senzualne-i-pune/

Za nečiji ukus je obična grožđana mast premasna, ali i to se da korigovati. Jednostavno, namaže se manja, a sasvim dovoljna količina da razmekša i najgrublje usne. Pojedini je baš zbog toga vole, jer savršeno hidrira i hrani. Neki joj zameraju što je malo ređa. Međutim, i takve teksture, ona uspeva da od najsuvljih usana napravi usne kao stvorene za poljupce.

Tajna se krije u jednostavnom, a hranljivom sastavu grožđane masti.

Sastojci grožđane masti kriju sledeće

 

grožđana mast sastav

 

Grožđana mast je pravljena da u potpunosti odgovori na potrebe sluzokože usana, što bi značilo da sadrži taman onoliko sastojaka koliko je potrebno, ali ničeg previše.

Nema hemije i suvišnih dodataka, a njena osnova će vas na prvu loptu kupiti.

Sve grožđane masti koje se prave kod nas su na bazi pčelinjeg voska. On u sebi sadrži prirodne hidratante, što ga čini savršenom osnovom za vlaženje sluzokože usana. U njen sastav, neretko je uključen i propolis, još jedan u nizu proizvoda koji dobijamo zahvaljujući vrednom radu pčela pri proizvodnji meda. 

O propolisu ne treba puno pisati, radi se o ekstra kvalitetnom sastojku koji obiluje vitaminima za lice, mineralnim materijama, prirodnim antibioticima. Pčelinji vosak i propolis usmereni su na razvitak i podsticanje sluzokože usana na stalnu regeneraciju. 

Obratite pažnju na ovo!

 

Istraživanja pokazuju da su grožđana mast ili balzam za usne sa propolisom efikasniji od aciklovir masti za lečenje herpesa na usnama. Dakle, pratite da u nabrojanim sastojcima na pakovanju grožđane masti obavezno stoji propolis, ako želite da sitne ranice i kraste na usnama što pre zarastu.

Obično je dodatno obogaćena vitamin E uljem, jer ono povećava njena regenerativna svojstva.

Čest sastojak grožđane masti je i vazelin. Već smo pisali da je vazelin protiv bora dobar izbor, jer kao što neguje kožu, podjednako hrani i neguje sluzokožu usana. On čini da se grožđana mast lepo razmazuje i savršeno pokriva sve nepravilnosti na sluzokoži usana.

Grožđana mast je obično providna ili bela. Oslobođena je hemijskih dodatka u vidu boje. Već smo pisali da boje koje se koriste u kozmetici spadaju u nepotrebne i štetne sastojke u kozmetičkim preparatima. To može da bude loša vest za sve one koji vole da preparat za negu usana bude blago prebojen i da ostavlja trag na njima poput karmina.

Što se mirisa tiče, najčešće se koriste voćne arome, pa grožđana mast po pravilu divno, ali umereno miriše. Iako mnogi povezuju naziv ,,grožđana’’ mast sa aromom grožđa, ali istina je da je prava retkost naći je sa ovom aromom. Obično su u pitanju jagoda, jabuka, malina ili banana. Dame ne vole samo voćne arome, već i opojan miris kokosa ili vanile.

Grožđana mast se vrlo jednostavno koristi, mada to dosta zavisi i od samog pakovanja. Evo detalja.

Grožđana mast – upotreba!

 

Grožđanu mast možete nabaviti u vidu stika, nalik karminu, ali mnogo češće u malenoj kutiji sa poklopcem. Znate već ona zgodna, mala pakovanja koja mogu da stanu u svaki džep?

Dok je grožđana mast puna, jednostavno, prislonite usne na kutiju, napravite nešto slično poljupcu i to je sve. Preparat je na vašim usnama. Potrebno je samo da poklopite gornju i donju usnu, razmažete preparat i to je sve.

Kada malo istrošite grožđanu mast, moraćete je nanositi prstima. Žene vole ovaj način nanošenja, jer neke od nas su samo na ovaj način sigurne da su usne lepo hidrirane. Ovo je idealan način za nanošenje uveče, kada ste kod kuće i pripremate se za spavanje. U ostalim slučajevima je nezgodno, jer pre nanošenja, morate biti sigurni da su vam prsti ruke potpuno čisti. Dakle, obavezno je pranje ruku, pa onda možete da prionete na mackanje usana!

Kažiprstom uzmite malo grožđane masti i fino natapkajte gornju i donju usnu.

Pre nego pristupite mazanju usna grožđanom mašću, postarajte se da su vam usne potpuno čiste i oslobođene nepotrebnih viškova u vidu ispucale sluzokože.

To jednostavno možete postići pilingom usana, pa ne zaboravite ovaj obavezan korak u njihovoj nezi. 

Grožđana mast je obično u čvrstom agregatnom stanju, dok je u kutiji i na sobnoj temperaturi. Čim dođe u dodir sa usnama, ona se topi i postaje tečna, lako razmaziva mast. 

I zaista, vrlo lako se topi. Ako ste nekada slučajno zaboravili grožđanu mast blizu nekog grejnog tela, poput peći, uverili ste se da se pretvara u tečnost. Lično sam par grožđanih masti nespretno otvorila i sadržaj prosula, ni ne sluteći da unutra više nije čvrsta!

Ako ste mislili da postoje neka ograničenja kada je upotreba grožđane masti u pitanju, videćete da grešite. Evo detalja u nastavku.

Koliko često se koristi grožđana mast?

 

Greška je usne mazati samo kada su suve i ispucale. Tada se mažu da bi zarasle i omekšale.

Usne se mažu grožđanom mašću ili balzamom stalno, pa i onda kada su skroz glatke i meke. Jedan, tanji sloj se nanosi i pre stavljanja karmina ili olovke za usne. 

Zapamtite i ovo: Usne se neguju svakodnevno, bilo da su ispucale ili potpuno glatke i nežne. U prvom slučaju ih mažete da zacele, a u drugom da ostanu takve što duže.

Grožđana mast se maže obavezno ujutru i uveče, a po potrebi i još nekoliko puta u toku dana. Posle jela ih možete mazati, jer tada se po pravilu skida sve sa njih ili kada sami osetite da su suve. Ima žena koje non-stop po navici mackaju usne kako bi im stalno bile lepe i zdrave.

Već smo napomenuli da je grožđana mast savršeno bezbedna za upotrebu.

Stalno se postavlja naredno pitanje, pa je red da odgovorimo, uz ograđivanje da se radi o našem viđenju ovog problema. 

Grožđana mast ili labelo? 

 

Labello je poznata marka popularnog balzama za usne. Kod nas se inače odomaćio naziv za balzam za usne – labelo. Slučajnost ili ne, treba da znate da su u pitanju sinonimi. Mnogo labela ima u prodaji, jer su zaista dobra zamena za grožđanu mast.

Balzam za usne je po pravilu nešto bogatijeg sastava od grožđane masti.

Na prvi pogled, labelo je nešto gušće strukture i duže se zadržava na usnama. Može biti u boji, pa da istovremeno neguje i boji usne. Ovaj podatak znači nekim damama, onima koje ne vole da se šminkaju, pa za sebe biraju ovu varijantu. Proverena informacija! Obično je pakovano u stiku, što je samo još jedna olakšavajuća okolnost.

Ipak, treba da znate da osnovu balzama za usne čine glicerin.

Tu su i neki od konzervanasa da bi struktura bila postojana i da bi se produžio rok trajanja preparata. Ako svemu tome dodamo veštačke boje i mirise, ispada da je grožđana mast daleko prirodnija varijanta. 

Ako spadate u one koji izbacuju hemiju iz svog života, jasno vam je šta da odaberete! Ipak, se radi o preparatu koji mažete na usta i koji dobrim delom završi i u organizmu!

Na tržištu je potpuni hit prirodni serum za povećanje usana, koji osim što neguje, za nijansu povećava usne, zahvaljujući hijaluronskoj kiselini i menti. 

Grožđana mast je toliko jednostavnog sastava da je možete napraviti i sami! Ne verujete? Evo jednog proverenog recepta.

Recept za domaću grožđanu mast

 

grožđana mast recept

 

Ova grožđana mast se neće uopšte razlikovati od kupovne, a vrlo jednostavno se pravi i što je najvažnije, svi sastojci su potpuno prirodni i nabavljaju se u najbližoj prodavnici zdrave hrane. Evo o čemu je reč!

Potražite u radnjama jednu tablu pčelinjeg voska (obično se prodaje po 100 gr). Za jednu kutijicu biće vam potrebno manje od pola table. Premerite otprilike 40 gr, jer koliko stavite njega, toliko će vam biti potrebno i kokosovog ulja. Pomešajte ih u keramičkoj činiji i stavite u mikrotalasnu na dva minuta ili otopite na tihoj vatri. 

Po potrebi možete dodati i neku prirodnu aromu i malo jestive boje za kolače, ali i ne morate. Dobar trik je i da stavite malo omiljenog ruža za usne u ovu mešavinu, ali onda vaša grožđana mast gubi na prirodnosti. Šta god da odlučite, razmutite dobro sve sastojke i prespite u kutijicu od stare grožđane masti. To je sva mudrost, a priznaćete da je recept odličan i da nema mnogo razlike u odnosu na kupovni preparat.

Kad smo kod toga, mnoge dame u nedostatku vremena ne prave svoja domaća sredstva za negu, već uzimaju gotove proizvode. Evo koliko novca treba odvojiti za grožđanu mast.

Cena i gde kupiti grožđanu mast?

 

Kao što već znate, grožđana mast je vrlo lako dostupna. Možete je kupiti na svakom koraku, bilo da se radi o nekoj bolje snabdevenoj prodavnici, drogeriji ili apoteci. Složićete se, najbolja opcija, bez ikakve dileme, je apoteka. Po pravilu, većina ljudi ima najviše poverenja kada kupuje tamo.

Što se cene tiče, u pitanju je zaista simbolična cifra od nekih 50-100 dinara. Ona grožđana mast koja košta npr. 55 dinara, podjednakog je kvaliteta, kao i ona malo skuplja. One po pravilu ne odstupaju previše u sastavu i kvalitetu. Neke od najpopularnijih grožđanih masti oduvek potpisuje Hemigal, a poslednjih godina tu su i Olival i Betty grožđane masti za usne.

Da popularnost grožđane masti ne jenjava, shvatićete u nastavku kada čujete iskustva naših vernih čitatelja, koji ne odustaju od upotrebe grožđane masti i pored toliko balzama za usne.

Iskustva sa upotrebom grožđane masti

 

Da je grožđana mast i dalje hit govori standardno velika potražnja ovog preparata širom naših prodavnica i apoteka. Kako i ne bi postojala, kada usne zahtevaju svakodnevnu negu. Ovo je jeftino, a provereno dobro rešenje, o čemu svedoče i brojna iskustva zadovoljnih potrošača. Pa, da čujemo neka od njih:

Anica 

,,Nema praktičnijeg preparata od grožđane masti za usne. Odlična je i za kožu lica i tela. Kad mi ponestane kreme za ruke ili mi nije pri ruci, ne dozvoljavam da koža trpi. Namažem malo grožđane masti i sjajno omekša zanoktice ili npr. podočnjake. Mackam je stalno i na usne, ali uveče baš volim da ih natopim. Ujutru se budim preporođenih usana.’’

Miloš

,,Ovo je tema koja zanima i nas muškarce. Usne nam jednako stradaju, kao i ženama. Znam da postoje i muški balzami za usne, ali ne eksperimentišem mnogo kada je lepota u pitanju. Nisu mi privlačni balzami za usne u stiku, previše me podsećaju na karmin, pa ne bih da me pomešaju sa damama. Šalu na stranu, provereno dobra grožđana mast je idealno rešenje, jer se lako nanosi.’’

Na kraju krajeva, nije važno šta odaberete, važno je da svojim usnama svakodnevno dajete dovoljno hidratacije i nege.

A vi? Spadate li u one koji smatraju da je grožđana mast prevaziđena zahvaljujući sve većem broju balzama za usne na tržištu ili je još uvek koristite? 

Možda će Vam se svideti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *